• خانه
  • اخبار
  • سرویس تجزیه و تحلیل آمازون از داده های مشتریان برای ارائه اطلاعات در مورد محصولات برند در فروشگاه های فیزیکی استفاده می کند

سرویس تجزیه و تحلیل آمازون از داده های مشتریان برای ارائه اطلاعات در مورد محصولات برند در فروشگاه های فیزیکی استفاده می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سرویس تجزیه و تحلیل آمازون از داده های مشتریان برای ارائه اطلاعات در مورد محصولات برند در فروشگاه های فیزیکی استفاده می کند

سرویس تجزیه و تحلیل آمازون از داده های مشتریان برای ارائه اطلاعات در مورد محصولات برند در فروشگاه های فیزیکی استفاده می کند
فروشگاه مواد غذایی آمازون Fresh. (عکس آمازون)

آمازون سال ها صرف ساخت فناوری کرده است تا نحوه استفاده خریداران از فروشگاه های فیزیکی خود را تغییر دهد. این شرکت اکنون در حال معرفی یک سرویس تحلیلی جدید است تا به برندها کمک کند تا درک بهتری از نحوه و چرایی انتخاب محصولات خاص توسط مصرف کنندگان داشته باشند.

Store Analytics روش جدیدی برای ارائه اطلاعات عملکرد برندها برای محصولات، تبلیغات و کمپین های تبلیغاتی در فروشگاه های Amazon Go و Fresh در ایالات متحده است که از فناوری های Just Walk Out و Dash Cart استفاده می کنند.

آمازون روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که داده‌هایی که جمع‌آوری می‌کند جمع‌آوری شده و ناشناس هستند و حاوی اطلاعات شخصی در مورد خریدار برای محافظت از حریم خصوصی نیستند. تجزیه و تحلیل فروشگاه‌ها مقادیر، میانگین‌ها و درصدهای مارک‌ها را ارائه می‌کند، مانند درصد دفعاتی که محصول آن‌ها از قفسه حذف شده و سپس در طول بازدید از فروشگاه یا بعداً در Amazon.com خریداری شده است.

ما هرگز اطلاعات شخصی خریداران را به اشتراک نمی‌گذاریم، بنابراین اطلاعاتی که برندها دریافت می‌کنند هرگز شامل جزئیاتی مانند نام، داده‌های مرور فردی یا جزئیات جلسات فردی نمی‌شود، مانند زمان روز خرید یا فروشگاهی که در آن خرید کرده‌اند، آمازون در یک پست وبلاگ گفت. علاوه بر این، ویدئوها یا تصاویر خریداران به عنوان بخشی از این سرویس با برندها به اشتراک گذاشته نخواهد شد.

آمازون گفت خریداران می توانند با پیروی از دستورالعمل های وب سایت Store Analytics از اشتراک گذاری این داده ها خودداری کنند.

فناوری Just Walk Out با اولین فروشگاه راحت Amazon Go در سیاتل در ژانویه 2018 وارد شد. نوآوری “بدون صندوق پول” به دوربین های بالای سر و حسگرهای قفسه برای ردیابی آنچه مشتریان انتخاب می کنند و می گذارند متکی است، بنابراین آمازون می تواند خریداران را شارژ کند. بدون اینکه آنها منتظر بمانند. در صف پرداخت این فناوری به برخی از فروشگاه‌های خواربار فروشی آمازون و Whole Foods گسترش یافته است و به مشتریان شخص ثالثی که از Just Walk Out در مکان‌هایی مانند میدان‌ها و فرودگاه‌ها استفاده می‌کنند فروخته می‌شود.

آمازون گفته است که هدفش از Store Analytics کمک به برندها برای بهبود تجربه در فروشگاه از طریق مجموعه های پیچیده، تجاری و تبلیغات است. این شامل «آسانی برای خریداران برای یافتن اقلام مورد علاقه خود و کشف موارد جدید می شود. بهبود انتخاب و در دسترس بودن محصول؛ و ارائه تبلیغات مناسب.»