منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • سرمایه گذاری 325 میلیون دلاری گلدمن ساکس در iSpot، به شکستن قفل نیلسن در تبلیغات تلویزیونی کمک می کند.

سرمایه گذاری 325 میلیون دلاری گلدمن ساکس در iSpot، به شکستن قفل نیلسن در تبلیغات تلویزیونی کمک می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سرمایه گذاری 325 میلیون دلاری گلدمن ساکس در iSpot، به شکستن قفل نیلسن در تبلیغات تلویزیونی کمک می کند.

سرمایه گذاری 325 میلیون دلاری گلدمن ساکس در iSpot، به شکستن قفل نیلسن در تبلیغات تلویزیونی کمک می کند.
شان مولر، مدیرعامل ISpot (عکس آی اسپات)

Goldman Sachs Asset Management 325 میلیون دلار در iSpot.tv سرمایه گذاری خواهد کرد زیرا این شرکت مستقر در سیاتل حفظ طولانی مدت نیلسن در بازار برای اندازه گیری تبلیغات تلویزیونی در پلتفرم های پخش و پخش را کاهش می دهد.

بر اساس بیانیه صبح چهارشنبه، این معامله، که یک دهه پس از تأسیس iSpot انجام شد، به گلدمن ساکس «سهم اقلیت قابل توجهی» در این شرکت خواهد داد.

تخمین زده می شود که ارزش iSpot بیش از 1 میلیارد دلار باشد و آن را به جدیدترین شرکت فناوری سیاتل تبدیل کند که به وضعیت تک شاخ دست یافته است.

به عنوان بخشی از اعلام بودجه، iSpot نشان داد که درآمد سالانه آن از 100 میلیون دلار فراتر رفته است. این شرکت خصوصی که در Bellevue، واشنگتن مستقر است، اکنون بیش از 350 کارمند دارد. قبل از این معامله، در مجموع 58 میلیون دلار جمع آوری کرد.

سرمایه‌گذاری گلدمن به دنبال تصمیم NBCUniversal برای اجرای آزمایشی ابزارها و داده‌های اندازه‌گیری تبلیغات بی‌درنگ iSpot برای بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن، Super Bowl LVI و سایر برنامه‌ها در سه ماهه اول است. علاوه بر این، NBCUniversal داده‌های iSpot را استاندارد گفتگوهای خود با تبلیغ‌کنندگان برای فصل تلویزیونی 2022-23 قرار داده است.

WarnerMedia و Paramount همچنین iSpot را برای مسابقات بسکتبال مردان NCAA به صورت آزمایشی اجرا کردند.

اشاره اخیر نتفلیکس مبنی بر اینکه فراتر از اشتراک‌ها به محتوای تبلیغاتی گسترش خواهد یافت، پتانسیل رشد بازار گسترده‌تر پخش و تبلیغات تلویزیونی را نشان می‌دهد.

شان مولر، مدیر عامل iSpot در مصاحبه ای با brooztechnology گفت: «شرکت در حال حاضر در یک لحظه عالی است. «فکر می‌کردیم زمان بسیار خوبی برای ما خواهد بود [funding]و شرکت را برای سطح بعدی رشد آماده کنید.

سرمایه گذاری 325 میلیون دلاری گلدمن ساکس در iSpot، به شکستن قفل نیلسن در تبلیغات تلویزیونی کمک می کند.
کارکنان ISpot در دفتر مرکزی Bellevue، واشنگتن. (عکس آی اسپات)

مولر گفت: این مرحله بعدی برای iSpot همچنین به معنای “امیدوارم در چند سال آینده عمومی شود.”

هلدینگ نیلسن، که در تلاش برای حرکت به سمت فناوری پیشرفته و پلتفرم‌های استریم است، در ماه مارس قراردادی را برای خرید 16 میلیارد دلار توسط یک گروه سهام خصوصی به رهبری یکی از شرکت‌های تابعه Elliott Investment Management اعلام کرد.

مولر گفت iSpot از این بودجه برای سرمایه گذاری بیشتر در توسعه و مهندسی محصول و همچنین فروش و بازاریابی استفاده می کند و سرعت استخدام را افزایش می دهد. دفاتر این شرکت در نیویورک، لس آنجلس و تل آویو، علاوه بر دفتر مرکزی آن در منطقه کراس‌روادز Bellevue نیز می‌باشد.

این شرکت طی دو سال گذشته مجموعه‌ای از خریدها را انجام داده است که اخیراً Tunity را خریداری کرده است که عادات تماشای کاربران را در مکان‌های عمومی دنبال می‌کند. سال گذشته، iSpot دو شرکت تبلیغات تلویزیونی DRMetrix و Ace Metrix را خریداری کرد.

اندازه مشخصی از سهمی که گلدمن ساکس خواهد گرفت توسط این شرکت ها فاش نشد، به جز اینکه آنها آن را یک سرمایه گذاری اقلیت قابل توجه نامیدند. آی اسپات با اعلام این معامله گفت که گلدمن در حال پیوستن به Insight Partners و Madrona Venture Group به عنوان “سرمایه گذاران اصلی” در شرکت است.