منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • سرمایه گذاران متاور در مورد آینده این منطقه تردید داشتند

سرمایه گذاران متاور در مورد آینده این منطقه تردید داشتند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سرمایه گذاران متاور در مورد آینده این منطقه تردید داشتند

به نظر می رسد عملکرد مالی متاوا در منطقه متواری باعث نگرانی و شک و تردید سرمایه گذاران آن شده است.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، اخبار پیرامون اعلام صورت مالی فصل اول متا و ارائه آن در حوزه متاور موجب نگرانی سرمایه گذاران شده است. مدیرعامل این شرکت نیز در این نشست پس از اعلام رشد فعلی شرکت، از کاهش سرعت سرمایه گذاری در برخی پروژه ها خبر داد. اگرچه رشد این شرکت 7 درصد افزایش یافته است، این پایین ترین نرخ رشد شرکت از زمان تغییر فیس بوک به عنوان یک شرکت عمومی است.

از سوی دیگر، سود این شرکت در سه ماهه اول سال 2022 نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 21 درصد کاهش داشته است. با وجود صرف میلیاردها دلار در سال برای توسعه ترانسفورماتورها و نرم افزار، واحدی به نام Reality Labs که در حال ساخت دو هدفون جستجو و عینک واقعیت افزوده است، در فصل گذشته با 17000 کارمند حدود 3 میلیارد دلار ضرر کرد. اما مارک زاکربرگ معتقد است که توسعه نرم افزار و دستگاه های تبدیل به اندازه خود اینترنت مهم است. اما سرمایه گذاران با توجه به زمان لازم برای ورود فناوری به بازار انبوه، نگران صرف پول و سرمایه هستند.

پس از تغییر نام فیسبوک به متا، سهام این شرکت حدود 50 درصد سقوط کرد. زاکربرگ با 10 میلیارد دلار در سال در آزمایشگاه واقعیت، انتظار دارد شاهد افزایش سرمایه گذاری باشد. اگرچه فیس بوک به رشد خود ادامه می دهد، اما کندتر از همیشه است. بنابراین در فصل چهارم سال 2021 این شبکه اجتماعی با کاهش کاربران مواجه شد. اما در این فصل توانسته کاربران خود را تا 4 درصد افزایش دهد.