• خانه
  • اخبار
  • سرمایه گذاران خطرپذیر در منطقه سیاتل نظرات خود را در مورد فضای اقتصادی فعلی برای استارت آپ ها به اشتراک می گذارند

سرمایه گذاران خطرپذیر در منطقه سیاتل نظرات خود را در مورد فضای اقتصادی فعلی برای استارت آپ ها به اشتراک می گذارند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سرمایه گذاران خطرپذیر در منطقه سیاتل نظرات خود را در مورد فضای اقتصادی فعلی برای استارت آپ ها به اشتراک می گذارند

سرمایه گذاران خطرپذیر در منطقه سیاتل نظرات خود را در مورد فضای اقتصادی فعلی برای استارت آپ ها به اشتراک می گذارند
در جهت عقربه های ساعت از بالا سمت چپ: چاک استونسایفر از Trilogy. لزلی فینزیگ از گراهام و واکر. بن گیلبرت از PSL. جف هریس از Flying Fish; مارتینا ولهوف از صندوق WXR؛ و کریس دیور از شرکت های Founders’ Co-op.

سرمایه گذاران خطرپذیر با سرد شدن اقتصاد، سرمایه گذاری را کاهش می دهند. اما آن‌ها همچنین دارای رکوردی بی‌سابقه پول نقد آماده به کارگیری در استارت‌آپ‌های آینده هستند.

برای درک بهتر ذهنیت فعلی VC، با چندین سرمایه گذار در سیاتل صحبت کردیم تا نظر آنها را در مورد این بازار آشفته دریافت کنیم.

بر اساس لیست تامین مالی اخیر brooztechnology، سرمایه گذاران خطرپذیر امسال حدود 200 معامله برای استارت آپ ها در شمال غربی اقیانوس آرام بسته اند. این در مقایسه با بیش از 300 مورد در مدت مشابه در سال 2021 است.

احتیاط آنها تا حدی به دلیل افزایش نرخ بهره و کاهش شدید ارزش گذاری عمومی سهام فناوری است. بسیاری از سرمایه گذاران به شرکت های پرتفوی توصیه می کنند که هزینه ها را کاهش دهند و پول نقد را حفظ کنند. صدها استارت آپ در ماه های اخیر کارمندان خود را اخراج کرده اند.

اما در حالی که VC ها کمتر برای معاملات هزینه می کنند، آنها همچنین پول بیشتری را برای سرمایه خود جمع آوری می کنند. بر اساس داده‌های PitchBook، سرمایه‌گذاران استارت‌آپ با جمع‌آوری 150.9 میلیارد دلاری تا ماه سپتامبر رکورد جذب سرمایه را ثبت کردند. شرکت‌های سرمایه‌گذاری سیاتل از جمله Fuse، Trilogy Equity Partners، Flying Fish، Maveron و Madrona Venture Group همگی بودجه‌های جدیدی را در سال جاری اعلام کرده‌اند که تاکنون بیش از 1.3 میلیارد دلار در سال 2022 جمع‌آوری کرده‌اند.

!function(){“use strict”;window.addEventListener(“message”,(function(e){if(void 0!==e.data[“datawrapper-height”]){var t=document.querySelectorAll(“iframe”);for(var a در e.data[“datawrapper-height”])for(var r=0;r[r].contentWindow===e.source)t[r].style.height=e.data["datawrapper-height"][a]+"px"}}}))}();

اما تمام آن پودر خشک ممکن است استارت آپ ها را در رکود بازار نجات ندهد. بسیاری از شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، بخشی از وجوه را برای حمایت از شرکت‌های پرتفوی موجود حفظ می‌کنند، در حالی که شرکای محدود ممکن است تعهدات سرمایه خود را حفظ کنند.

ما از سرمایه‌گذاران خطرپذیر خواستیم که چشم‌انداز اقتصادی و چشم‌انداز سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها در سال آینده را در مقیاس 1 تا 10 ارزیابی کنند – 1 بسیار خوش‌بینانه و 10 حالت وحشت. پاسخ آنها را بخوانید.

مارتینا ولهوف شریک مدیر صندوق WXR

سرمایه گذاران خطرپذیر در منطقه سیاتل نظرات خود را در مورد فضای اقتصادی فعلی برای استارت آپ ها به اشتراک می گذارند
مارتینا ولهوف شریک مدیر WXR. (عکس استوک WXR)

ارزیابی کلی اقتصاد: 6

استدلال: “درازمدت، یک تنظیم مجدد سالم، کسب و کارهای واقعا قوی ایجاد می کند.” من نمی خواهم آن را بپوشانم – این یک روند دردناک خواهد بود. اما فکر می کنم فرصت های زیادی وجود دارد.”

محیط راه اندازی مرحله اولیه را ارزیابی کنید: 2

استدلال: «نسبت نویز/کیفیت اکنون بسیار مطلوب‌تر است. و ما شاهد هستیم که برخی از شرکت‌های واقعاً بزرگ به کار خود ادامه می‌دهند و به تامین مالی ادامه می‌دهند. فکر می کنم زمان بسیار خوبی است، به خصوص برای استارت آپ های در مراحل اولیه. سرمایه گذاری استارت آپ های مرحله رشد در این مرحله چالش های پیچیده ای دارند. اما برای شرکت‌هایی که فهرست‌های کاملاً تمیز و استراتژی و تیم قوی دارند، زمان بسیار خوبی برای ساختن است.”

جف هریس شریک مدیریت ماهی پرنده

ارزیابی کلی اقتصاد: 4

سرمایه گذاران خطرپذیر در منطقه سیاتل نظرات خود را در مورد فضای اقتصادی فعلی برای استارت آپ ها به اشتراک می گذارند
جف هریس شریک مدیریت ماهی پرنده. (عکس ماهی پرنده)

استدلال: بدیهی است که بادهای مخالفی وجود دارد، اما من فکر می‌کنم اوضاع به خوبی پیش می‌رود. این هم فرصت است و هم چالش. تعداد قابل توجهی اخراج داشتیم. از یک طرف، استارت آپ های ما که به شرکت های بزرگ فناوری می فروشند، در حال تکامل هستند تا با بادهای مخالف روبرو شوند. از سوی دیگر، چه فرصت خوبی برای استخدام استعدادهای بزرگ است.”

به آن امتیاز دهید محیط راه اندازی مرحله اولیه: 4

استدلال: آنچه در حال حاضر می بینیم این است که معاملات اولیه در واقع تقریباً با همان سرعت ادامه می یابد. رتبه‌بندی‌ها تقریباً معادل چیزی هستند که بودند. دورهای سری A در یک نوار بالاتر نگه داشته می شوند – معیارهای بسیار سخت گیرانه تر، رتبه بندی های پایین تر از دور سری B و C سخت هستند.

اگر این وضعیت در طول سال 2023 ادامه داشته باشد، یک چالش خواهد بود زیرا همه این معاملات در مراحل اولیه که تقریباً با همان سرعت انجام شده اند، وقتی به A و قطعاً B می رسند، با بحران مواجه خواهند شد. دور و بر. مقدار کمی پودر خشک وجود دارد که در کناره قرار می گیرد. بنابراین تا زمانی که اوضاع بدتر نشود و اطمینان و ثبات وجود داشته باشد، من فکر می کنم که محیط پایین دستی می تواند بهبود یابد.”

Leslie Feinzaig بنیانگذار و مدیر عامل Graham & Walker Venture Fund

به آن امتیاز دهید اقتصاد عمومی: 5

سرمایه گذاران خطرپذیر در منطقه سیاتل نظرات خود را در مورد فضای اقتصادی فعلی برای استارت آپ ها به اشتراک می گذارند
Graham & Walker بنیانگذار و مدیر عامل Leslie Feinzaig. (عکس از گراهام و واکر)

استدلالما در مرحله شروع مجدد چرخه اقتصادی هستیم و من واقعاً معتقدم درد بیشتری در پیش است. اما برخلاف آخرین رکود، به نظر می رسد که این رکود بیشترین ضربه را به سوداگرانه ترین بخش های اقتصاد وارد کرده است، در حالی که مردم عادی خانه های خود را از دست می دهند. بخش دیگر در مورد اقتصادهایی که در چرخه حرکت می کنند این است که یک تنظیم مجدد سخت با دوره دیگری از رونق صعودی به دنبال خواهد داشت. سوال بزرگ این است که آیا ما هنوز به کف رسیده ایم؟”

به آن امتیاز دهید محیط راه اندازی مرحله اولیه: 1 برای پیش دانه ها و دانه ها؛ 7 برای سری A; 9-10 برای سری B

استدلال: “گروه بسیار هیجان انگیزی از شرکت ها در حال ظهور هستند که تمرکز بسیار قوی تری بر روی مواد و اصول اولیه دارند و قیمت مناسب تری دارند. این شب و روز در مقایسه با چیزی که یک سال پیش می دیدیم است. من عاشق این محصول فعلی هستم. تامین امنیت سری A بسیار دشوارتر از یک سال پیش است و سری B تقریباً وجود ندارد. 12 ماه آینده برای هر کسی که قبل از تنظیم مجدد یک بذر رشد داده، بسیار دشوار خواهد بود. همه چیز برمی گردد، اما این بخش از بازار بیشتر طول می کشد.”سرمایه گذاران خطرپذیر در منطقه سیاتل نظرات خود را در مورد فضای اقتصادی فعلی برای استارت آپ ها به اشتراک می گذارند

مدیر عامل Trilogy Equity Partners چاک استونسایفر

به آن امتیاز دهید اقتصاد عمومی: 7.5 برای 6 تا 12 ماه آینده، سپس 5

سرمایه گذاران خطرپذیر در منطقه سیاتل نظرات خود را در مورد فضای اقتصادی فعلی برای استارت آپ ها به اشتراک می گذارند
چاک استونسایفر مدیر عامل Trilogy Equity Partners. (عکس از Trilogy Equity Partners)

استدلال: به نظر می رسد 50/50 باشد که آیا می توانیم به فرود نرم ضرب المثلی دست پیدا کنیم یا نه – به وضوح یک زمان بسیار چالش برانگیز در بخش فناوری پس از سال ها انتظارات رشد افسارگسیخته و در نتیجه چندین برابر بالا.”

به آن امتیاز دهید محیط راه اندازی مرحله اولیه: 2.5 – 5

استدلال: با توجه به اینکه ما روی مرحله بذر متمرکز شده‌ایم، سرمایه‌گذاری‌های ما قبل از اینکه به دنبال هر نوع نقدینگی باشیم، سال‌های زیادی برای توسعه و رشد دارند. همانطور که گفته شد، دستیابی به رشد سریع در این زمان‌ها بدون شک یک چالش است – برای تجارت به تجارت، شرکت‌های مشتری بسیار محافظه‌کار هستند و در نتیجه چرخه‌های فروش طولانی، بررسی CFO خریدها و حامیان مالی داخلی بالقوه در حالت «ریسک زدایی» می‌شوند. به این معنی است که “بازده سرمایه گذاری” باید یکپارچه باشد تا بتوان پیشرفت کرد. برای B2C، مصرف‌کنندگان به چیز جدیدی که «باید» نباشد، علاقه‌ای ندارند. با توجه به این اخطارها، ما همچنان به دنبال و سرمایه‌گذاری در شرکت‌های در مراحل اولیه با تیم‌های عالی و راه‌حل‌های قانع‌کننده متمرکز بر مشکلاتی هستیم که دارای «ROI یکپارچه» یا «ضروری» هستند.

بنیانگذاران تعاونی، شریک مدیریتی کریس دیور

به آن امتیاز دهید اقتصاد عمومی: 6.5

سرمایه گذاران خطرپذیر در منطقه سیاتل نظرات خود را در مورد فضای اقتصادی فعلی برای استارت آپ ها به اشتراک می گذارند
بنیانگذاران تعاونی، شریک مدیریتی کریس دیور. (عکس از شرکت موسسان)

استدلال: ما به وضوح به سمت یک رکود پیش می رویم، اما من انتظار ندارم که این رکود شدید یا عمیق باشد. نشانه های اولیه حاکی از آن است که اقدامات فدرال رزرو شروع به تأثیر واقعی بر تورم کرده است و من انتظار دارم در نیمه اول سال 2023 افزایش نرخ بهره کاهش یابد و احتمالاً در نیمه دوم کاهش یابد تا اقتصاد را روانه نکنیم. خیلی سریع به افت سرعت. ما مطمئناً به این زودی ها به دوران پول آسان دهه گذشته و بیشتر باز نخواهیم گشت، اما به جز یک غافلگیری ژئوپلیتیکی بزرگ (تایوان، تشدید تنش در اروپا و غیره) باید انتظار بازگشت به دورنمای باثبات، هرچند کمتر درخشان را داشته باشیم. 12-24 ماه.”

به آن امتیاز دهید محیط راه اندازی مرحله اولیه: 2-3

استدلال: «سیاست‌های پول آسان در دهه گذشته، فضای بسیار ناسالمی را برای ساختن یک شرکت پایدار ایجاد کرده است، با پیشرفت جمع‌آوری سرمایه مبتنی بر FOMO سرمایه‌گذار به جای عملکرد واقعی تجاری، که منجر به تورم ارزش‌گذاری قابل‌توجه در هر مرحله از پشته سرمایه شده است، که توسط مردم متورم تقویت می‌شود. شرکت ها و بازار بسیار نقدی برای SPAC ها و IPO ها. هنگامی که پول کم است، نوار کیفیت برای موفقیت تامین مالی بالاتر است و تیم ها باید نتایج تجاری بیشتری را برای هر دور تامین مالی بعدی ارائه دهند، به این معنی که شرکت ها و ارزش گذاری های سالم تر و در واقع در هر دوره منطقی تر هستند. صحنه. فکر می‌کنم در چند سال آینده شرکت‌های بسیار قدرتمندی تولید می‌شوند که به بازدهی استثنایی برای بنیان‌گذاران، سرمایه‌گذاران و کارمندان اولیه خود ادامه خواهند داد.»

بن گیلبرت، مدیر عامل PSL Ventures

به آن امتیاز دهید اقتصاد عمومی: N/A

سرمایه گذاران خطرپذیر در منطقه سیاتل نظرات خود را در مورد فضای اقتصادی فعلی برای استارت آپ ها به اشتراک می گذارند
بن گیلبرت، مدیر عامل PSL Ventures. (عکس از PSL Ventures)

استدلال: «تقریباً نیمی از مواقع کسی که پیش‌بینی اقتصاد کلان را صادر می‌کند – از جمله متخصصان پیش‌بینی کلان – آن را اشتباه می‌گیرند. بنابراین من مردد هستم که در مورد آن عددی قرار دهم. ما در یک زمان بسیار پیچیده هستیم که همه چیز از نرخ بهره گرفته تا ژئوپلیتیک به طور بالقوه بر شکل غالب اقتصاد ما تأثیر می گذارد. با این حال، من فکر می‌کنم بنیانگذاران، سرمایه‌گذاران و کارمندان عاقلانه هستند که قبل از اینکه اوضاع بهتر شوند، برای بدتر شدن اوضاع آماده شوند.»

به آن امتیاز دهید محیط راه اندازی مرحله اولیه: N/A

استدلال: تمام کارهایی که در PSL انجام می‌دهیم، چه در استودیو و چه در صندوق، درازمدت است. من هیچ ایده ای ندارم که 5-10 سال دیگر دنیا کجا خواهد بود که شرکت هایی که امروز شروع به کار کرده اند وقایع نقدینگی را کشف می کنند و نه هیچ کس دیگری! آنچه واقعاً اهمیت دارد، ساختن محصولاتی است که ارزشی را به مشتریان ارائه می دهند و قادر به گرفتن بخش معقولی از آن ارزش هستند. من متقاعد شده‌ام که شرکت‌هایی که ارزش زیادی با پتانسیل سودآوری ایجاد می‌کنند، به یافتن سرمایه‌گذار ادامه خواهند داد. اما این میزان در حال حاضر بسیار بالاتر از آنچه بود است، و بسیاری از شرکت‌هایی که در چند سال گذشته بودجه دریافت می‌کردند، در 12 ماه آینده دیگر وجود نخواهند داشت.»