• خانه
 • اخبار
 • سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاری خطرپذیر استارت‌آپ‌های سیاتل در سه ماهه اول به عنوان بخشی از کندی بزرگ‌تر در ایالات متحده کاهش می‌یابد

سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاری خطرپذیر استارت‌آپ‌های سیاتل در سه ماهه اول به عنوان بخشی از کندی بزرگ‌تر در ایالات متحده کاهش می‌یابد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاری خطرپذیر استارت‌آپ‌های سیاتل در سه ماهه اول به عنوان بخشی از کندی بزرگ‌تر در ایالات متحده کاهش می‌یابد

سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاری خطرپذیر استارت‌آپ‌های سیاتل در سه ماهه اول به عنوان بخشی از کندی بزرگ‌تر در ایالات متحده کاهش می‌یابد

پس از سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز در سال 2021، اوضاع در سه ماهه اول سال 2022 کمی آرام شد.

آخرین گزارش Venture Monitor از PitchBook و انجمن ملی سرمایه گذاری خطرپذیر، “دوره سالم کالیبراسیون مجدد” را برای معاملات سه ماهه اول نشان می دهد. شرکت‌های تحت حمایت ریسک در ایالات متحده نزدیک به 71 میلیارد دلار در سه ماهه امسال جمع‌آوری کردند که در مقایسه با 95.4 میلیارد دلار در سه ماهه چهارم سال گذشته کاهش یافت، در حالی که تولید به شدت به 33.6 میلیارد دلار کاهش یافت.

حتی با تاخیر، ارزش معامله برای سه ماهه اول سال 2022 همچنان از مقادیر سه ماهه قبل از سال 2021 بیشتر است.

در این گزارش آمده است که افزایش نرخ بهره، تورم و عدم اطمینان ژئوپلیتیکی به کاهش سرعت کمک می کند. همچنین تمایلی برای استارت‌آپ‌های تحت حمایت سرمایه خطرپذیر وجود دارد که شاهد کاهش ارزش بازار خود در ماه‌های اخیر باشند که می‌تواند منجر به سرمایه‌گذاری خطرپذیر شود.

در یک پست مهمان برای brooztechnology که در ژانویه منتشر شد، دامپزشک فنی سیاتل و سرمایه گذار فرشته چارلز فیتزجرالد به بنیانگذاران هشدار داد که به صفر رساندن جریان سرمایه و ارزش گذاری عواقب بزرگی برای استارت آپ ها خواهد داشت.

اما تفاوت‌هایی بین محیط کنونی و آخرین رکود فناوری در سال‌های 2000 و 2001 وجود دارد. «به طور کلی، مدل‌های تجاری پایدارتر با کشش بیشتر و گرد و غبار خشک‌تر در حمایت از شرکت‌های نمونه کار – تقریباً 230 میلیارد دلار از VC‌های سنتی در حاشیه. در ایالات متحده، “جینگر چمبرز، مدیر عامل بانکداری تجاری JPMorgan Chase، در این گزارش گفت. “هر دو باید هرگونه عقب نشینی را کاهش دهند.”

استارت آپ های سیاتل در سه ماهه اول 1.5 میلیارد دلار در 112 معامله جمع آوری کردند. این کمتر از 2.7 میلیارد دلار است که برای 131 معامله در سه ماهه چهارم سال 2021 جمع آوری شده است، اما از 1.2 میلیارد دلار برای 94 معامله در سال گذشته افزایش یافته است.

چندین مگاوند برای شرکت های در حال رشد وجود داشت، از جمله دور 248 میلیون دلاری برای راه اندازی نرم افزار فروش Highspot و دور 140 میلیون دلاری برای نرم افزار راه اندازی تجارت الکترونیک Fabric. همچنین تک‌شاخ‌های جدیدی متولد شدند، از جمله SeekOut و Temporal که با پیوستن به یک باشگاه تک‌شاخ در حال رشد در منطقه سیاتل، به مرحله ارزش‌گذاری ۱ میلیارد دلاری رسیدند.

در اینجا نگاهی به 10 معامله برتر در سه ماهه اول برای شرکت های سیاتل داریم. تمام تراکنش‌های اخیر را در ابزار ردیابی بودجه brooztechnology مشاهده کنید.

 • Highspot 248 میلیون دلار با ارزش 3.5 میلیارد دلار به عنوان تقاضا برای نرم افزاری که به رشد خرده فروشان کمک می کند، جمع آوری می کند.
 • آمازون، یک استارت آپ دامپزشکی که توسط دامپزشکان آمازون اداره می شود، 140 میلیون دلار با برآورد 1.5 میلیارد دلاری برای دنبال کردن یک فرصت بازار “پوچ” جمع آوری می کند.
 • آخرین مشاهده تکشاخ سیاتل: SeekOut 115 میلیون دلار برای گسترش نرم افزار استخدام دریافت می کند
 • تمپورال یک تکشاخ است: بهره وری توسعه دهندگان 103 میلیون دلار به ارزش 1.5 میلیارد دلار راه اندازی می شود.
 • استارت‌آپ سیاتل به سرعت ۱۰۰ میلیون دلار برای کمک به خواربارفروشی‌ها در دفع آمازون و سایر بازیگران تجارت الکترونیک کسب می‌کند.
 • بیل گیتس بودجه 84 میلیون دلاری را برای تقویت حرکت آنتن های Kymeta به بازارهای جدید تامین می کند.
 • استارتاپ واکسن Curevo با غول دارویی GSK برای جمع آوری 60 میلیون دلار برای آزمایش زونا درگیر شد.
 • DexCare 50 میلیون دلار از Providence Health-Tech جمع آوری می کند
 • استارت آپ اطلس هلث 40 میلیون دلار جمع آوری می کند تا سیستم های مراقبت های بهداشتی را با مراقبت های بشردوستانه از بیماران مرتبط کند.
 • تومو، استارت آپ فین تک “پی پال برای صنعت وام مسکن”، 40 میلیون دلار با برآورد 640 میلیون دلار دریافت می کند.