• خانه
  • اخبار
  • سرقت سورس کد برخی از محصولات مایکروسافت توسط این شرکت تایید شد

سرقت سورس کد برخی از محصولات مایکروسافت توسط این شرکت تایید شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سرقت سورس کد برخی از محصولات مایکروسافت توسط این شرکت تایید شد

گروه هکر $ Lapsus قبلا گزارش داده بود که کد منبع محصولات مایکروسافت را به عنوان دستیار صوتی کورتانا و موتور جستجوی بینگ به سرقت برده است. مایکروسافت قبلاً چنین تهاجمی را تأیید کرده است. این گروه هکر همچنین به 37 گیگابایت اطلاعات محرمانه شرکت دسترسی پیدا کرد.

به گزارش سرویس خبری فناوری تکنا و به نقل از مایکروسافت، این گروه موفق به هک حساب های داخلی این شرکت و سپس سرقت سورس کد برخی از محصولات شده است. پس از اعلام این خبر، مایکروسافت تلاش کرد تا این گروه هکر را ردیابی کند و نشت اطلاعات آن را بررسی کند. حال کارشناسان این شرکت با بررسی دقیق توانسته اند به جزییات روش های این گروه برای نفوذ به این شرکت پی ببرند. به نظر می رسد که گروه هکر $ Lapsus قبلاً به اطلاعات محرمانه سامسونگ و انویدیا دسترسی داشته است.

در گذشته این گروه به این اطلاعات دسترسی داشت و از آن برای اخاذی از هر دو شرکت استفاده می کرد. به گفته مایکروسافت، روش این گروه برای دسترسی به داده ها و حملات مخرب به سازمان ها از طریق سرقت اطلاعات کاربران است و به نظر می رسد که آنها این کار را به دلایل مخرب و مالی انجام داده اند. در بیانیه رسمی پس از تایید حمله، مایکروسافت گفت کد منبع سرقت شده خیلی حساس نیست. به همین دلیل تیم عملیاتی این شرکت توانست در اواسط حمله دسترسی هکرها را قطع کند. علاوه بر این، کدهای حفاظت از مشتری و اطلاعات کاربر برای خدمات مختلف مایکروسافت محافظت می شوند. این گروه هکر ادعا می کند که 45 درصد از کد منبع بینگ و کورتانا و 90 درصد از کد منبع بینگ مپ را به سرقت برده است.