• خانه
  • اخبار
  • سرقت خودروهای تسلا از طریق بلوتوث امکان پذیر است

سرقت خودروهای تسلا از طریق بلوتوث امکان پذیر است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سرقت خودروهای تسلا از طریق بلوتوث امکان پذیر است

خودروهای تسلا الزامات ایمنی زیادی دارند. اما باید بدانیم که همیشه مهاجمان و هکرهایی هستند که می توانند بهتر و بهتر عمل کنند. زیرا اخیرا مشخص شد که امکان سرقت خودروهای تسلا از طریق بلوتوث وجود دارد. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

چگونه می توان اتومبیل های تسلا را سرقت کرد؟

با کشف روش جدید سرقت خودروهای تسلا با استفاده از فناوری بلوتوث، مرز بین آسیب های مجازی و فیزیکی ناشی از حملات سایبری بیش از پیش کاهش یافته است. تیمی از محققان NCC اخیرا ابزاری را توسعه داده اند که می تواند یک حمله بلوتوث (BLE) را نصب کند و با موفقیت تمام حفاظت های موجود را دور بزند و هدف را در نقاط پایانی تأیید کند.

در حالی که این نوع حمله تقریباً روی همه دستگاه‌ها از تلفن‌های هوشمند گرفته تا قفل‌های هوشمند کار می‌کند، محققان خودروی تسلا را انتخاب کردند. به زبان ساده، حمله با فشار دادن مهاجم بین گیرنده‌ها و گیرنده‌های بلوتوث قانونی است. به این ترتیب، مهاجم می تواند داده های وارد شده به دستگاه گیرنده (در این مورد ماشین تسلا) را دستکاری کند. تنها چالش این روش این است که مهاجم باید هم به قربانی و هم به دستگاه هدف نسبتاً نزدیک باشد.

سرقت خودروهای تسلا

به عنوان یک آزمایش، محققان از تسلا 2020 مدل 3 و آیفون 13 مینی با نسخه 4.6.1-8991 برنامه تسلا استفاده کردند. از دو رله استفاده کردند، یکی هفت متری گوشی و دیگری سه متری ماشین. مجموع فاصله گوشی تا ماشین 25 متر بود و باید بگویم که این تست نفوذ با موفقیت انجام شد. محققان به این نتیجه رسیدند که تیم NCC توانسته است از این ابزار حمله رله جدید برای باز کردن قفل و کنترل ماشین در زمانی که آیفون خارج از محدوده BLE وسیله نقلیه بود استفاده کند. این تیم بعداً با موفقیت همان آزمایش را روی تسلا مدل Y 2021 انجام داد.

مطابق با TechRadarپس از به اشتراک گذاشتن یافته‌ها با تسلا، این شرکت گفت حملات سایبری محدودیت‌هایی در سیستم ورود غیرفعال دارند. برای محافظت از خود در برابر این نوع حمله، کاربران می توانند سیستم ورود را غیرفعال کنند و به روش احراز هویت دیگری، ترجیحاً روشی که نیاز به تعامل با کاربر دارد، سوئیچ کنند. آنها همچنین باید از عملکرد “PIN رانندگی” استفاده کنند تا مطمئن شوند که هیچ کس نمی تواند وسیله نقلیه را رانندگی کند، حتی اگر آن را با موفقیت باز کند. نظر شما در مورد کاربران ترنجی چیست؟ آیا فکر می کنید هنوز هم می توان از طریق بلوتوث اطلاعات خودروی تسلا را به سرقت برد؟ به نظر شما بهترین راه برای مقابله با این مشکل چیست؟!