• خانه
  • اخبار
  • سامسونگ گلکسی اس 22 3 برابر کمتر از آیفون 13 اپل دو ماه پس از عرضه

سامسونگ گلکسی اس 22 3 برابر کمتر از آیفون 13 اپل دو ماه پس از عرضه

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سامسونگ گلکسی اس 22 3 برابر کمتر از آیفون 13 اپل دو ماه پس از عرضه

داده های جدید SellCell سریال پیشرو را نشان می دهد سامسونگ گلکسی اس 22 که در فوریه 1400 تاکنون منتشر شده است 47 درصد در همان زمان (دو ماه پس از آزادی) گوگل پیکسل 6 همچنین وضعیت خوبی ندارد، زیرا پس از ورود به بازار در ماه اکتبر، 42 درصد ارزش آن کاهش می یابد. در همین حال، اپل آیفون 13 اما او بهترین رتبه را از زمان آزادی خود در سپتامبر سال گذشته دارد 16 درصد دچار کاهش ارزش شده است.

استهلاک سامسونگ گلکسی اس 22

به طور خاص، مدل 128 گیگابایتی سامسونگ گلکسی S22 + حدود 58 درصد از ارزش خود را در عرض دو ماه پس از عرضه از دست داد. این یک ضرر هشدار برای کاربرانی است که برای مدت کوتاهی صاحب این دستگاه هستند. اگرچه قیمت این دستگاه مشابه آیفون 13 پرو است، اما کسانی که می خواهند در آینده گلکسی اس 22 را بخرند یا بفروشند، احتمالا ضرر بیشتری نسبت به کسانی که می خواهند گوشی اپل خود را بفروشند متحمل می شوند.

یکی دیگر از دلایل حفظ ارزش آیفون اپل منحصر به فرد بودن و ارزش بسیار بیشتر آن نسبت به همتایان اندرویدی آنهاست. SellCell سال گذشته مطالعه ای انجام داد که نشان داد آیفون 13 به طور بالقوه کمترین استهلاک را در بین تلفن های اپل تجربه می کند.

سامسونگ گلکسی اس 22 3 برابر کمتر از آیفون 13 اپل دو ماه پس از عرضه

همچنین آیفون 13 پرو مکس 128 گیگابایتی بهترین امتیاز را دارد. زیرا این دستگاه نسبت به مدل جدید خود تنها 3.8 درصد استهلاک دارد. استهلاک یک گوشی هوشمند معمولاً دو ماه پس از عرضه این دستگاه آغاز می شود.

SellCell همچنین نشان می دهد که چگونه یک آیفون 13 در شرایط مشابه با مدل جدید خود، 18.7٪ از ارزش خود را پس از ماه اول از دست می دهد. اما این میزان در ماه دوم اندکی بهبود یافت و پس از این مدت تنها 16.4 درصد از ارزش خود را از دست داد. آیفون نه تنها از گوشی های اندرویدی با ارزش تر است، بلکه پس از از دست دادن ارزش اصلی خود کمی بهبود می یابد.

آیفون نه تنها ارزش خود را بهتر از هر گوشی هوشمند دیگری حفظ می کند، بلکه در واقع مقداری از ارزش اصلی خود را بازیابی می کند.

استهلاک سامسونگ گلکسی اس 22

استهلاک سامسونگ گلکسی اس 22

گوگل پیکسل 6 نیز بخشی از این بازیابی را مشاهده می کند، اما آسیب آن همچنان از آیفون بیشتر است. ریکاوری این دستگاه نیز مانند آیفون 13 نسبت به ماه اول حدود 2 درصد بهبود یافته است.

یافته‌های FindCell نشان می‌دهد که تلفن‌های اندرویدی هنوز راه درازی را از نظر حفظ ارزش بلندمدت نسبت به آیفون، با مطالعات مشابه سالانه در پیش دارند. این داده ها همچنین به وضوح نشان می دهد که اگر می خواهید روی گوشی هوشمند خود سرمایه گذاری کنید و نمی خواهید فوراً آن را بفروشید و می خواهید برای مدت طولانی تری از دستگاه خود استفاده کنید، آیفون بهترین انتخاب برای شماست. زیرا ارزش آن پس از ماه ها و حتی سال ها بهتر از رقبای اندروید حفظ می شود.

نظر شما چیه؟ آیا حفظ ارزش گوشی هوشمند خود پس از خرید برای مدتی برای شما بسیار مهم است؟ آیا اطلاعات ذکر شده در تصمیم شما برای ایجاد یک دستگاه بسیار مهم خواهد بود؟