• خانه
  • اخبار
  • سامسونگ قصد دارد اینترنت 6G را گسترش دهد

سامسونگ قصد دارد اینترنت 6G را گسترش دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سامسونگ قصد دارد اینترنت 6G را گسترش دهد

همانطور که می دانید، فناوری 5G هنوز یک فناوری در حال ظهور است، بنابراین صحبت در مورد 6G کمی عجیب و غیرمنتظره است. اما این برای شرکت ها طبیعی است. زیرا شرکت ها مدت زیادی است که با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. سامسونگ اخیرا برنامه ای را برای توسعه اینترنت 6G راه اندازی کرده است. اس ترنجی با من باش.

برنامه سامسونگ برای توسعه اینترنت 6G چیست؟!

شرکت کره ای سامسونگ اخیرا اطلاعاتی را منتشر کرده است که چشم انداز خود را برای پهنای باند جهانی 6G به عنوان نسل بعدی فناوری ارتباطات بیان می کند. این اطلاعات، با عنوان 6G مرزها را گسترش می دهد، راه های دستیابی به طیف مورد نیاز برای تحقق چشم انداز 6G شرکت را مورد بحث قرار می دهد که در ژوئیه 2020 منتشر شد.

چوی سونگ هیون، معاون اجرایی و رئیس مرکز تحقیقات ارتباطات تحقیقاتی پیشرفته سامسونگ، در 8 می گفت که ما مدت هاست تحقیقات خود را برای درک، توسعه و استانداردسازی فناوری ارتباطات 6G آغاز کرده ایم و به نقش رهبری و نتایج آن متعهد هستیم. ما تحقیقات خود را به اشتراک می گذاریم تا دیدگاه همه را گسترش دهیم و یک تجربه نسل بعدی فوق العاده قدرتمند را در هر گوشه ای از زندگی مصرف کنندگان به ارمغان بیاوریم.

6G به پهنای باند پیوسته و پهنای باند فوق عریض از صدها مگاهرتز تا ده ها گیگاهرتز نیاز دارد. این همان چیزی است که صنعت برای فعال کردن خدمات جدید مانند واقعیت تلفن همراه با کیفیت بالا و هولوگرام های بلادرنگ (XR) به آن نیاز دارد. از ویژگی های اصلی این سرویس ها می توان به ارتباطات بسیار سریع و حجم عظیم داده اشاره کرد که نیاز به پوشش بیشتر نیز رو به افزایش است.

اپلیکیشن سامسونگ برای توسعه اینترنت 6G

برای برآورده کردن این الزامات، سامسونگ گفت که باید تمام باندهای 6G موجود را در نظر گرفت. اینها شامل فرکانس های پایین زیر 1 گیگاهرتز تا فرکانس های متوسط ​​در محدوده 1 تا 24 گیگاهرتز است. این صنعت همچنین فرکانس های بالا در محدوده 24 تا 300 گیگاهرتز را آزمایش خواهد کرد. شبکه 6G به 500 میلیارد دستگاه متصل خواهد شد. همچنین ماشین ها، وسایل الکترونیکی و حتی ساختمان های اطراف ما را به این شبکه ارتباطی پرسرعت متصل می کند. از سوی دیگر، تحقیقات سامسونگ بزرگترین تغییرات را در سه بعد شناسایی می کند که عبارتند از:

  • خدماتی مانند واقعیت توسعه یافته، هولوگرام های موبایلی بسیار پایدار و پخش دیجیتال در دسترس خواهند بود.
  • به لطف معرفی فناوری هوش مصنوعی، عملکرد شبکه های مخابراتی به طور قابل توجهی بهبود خواهد یافت.
  • تجربه اتصال در هر زمان و هر مکان در دسترس کاربران خواهد بود. از شمال تا قطب جنوب، از زمین تا بهشت.

مطابق با GizChinaبه گفته سامسونگ، با فناوری 6G دیگر یک منطقه کور و غیرقابل دسترس از اینترنت وجود نخواهد داشت. این شرکت همچنین قصد دارد تعدادی از داوطلبان 6G را که در سه سال گذشته توسعه داده است، ارائه دهد. این شرکت این کار را در افتتاحیه انجمن 6G سامسونگ (samsung6gforum.com) که برای 13 می برنامه ریزی شده است، انجام خواهد داد. این شرکت همچنین چشم انداز خود را برای پیشرفت های فناوری آینده گرا ارائه خواهد کرد.

اگرچه صحبت های زیادی در مورد توسعه 6G وجود دارد، اما ذکر این نکته ضروری است که 6G به زودی در دسترس نخواهد بود. اولین باری که 6G احتمالاً در سال 2028 وارد فاز تجاری می شود. در واقع، اکثر گزارشات تاکنون ادعا می کنند که فناوری 6G در سال 2030 تجاری خواهد شد.