• خانه
  • اخبار
  • سامسونگ صفحه نمایش شرکت های چینی را با محصولات خود جایگزین خواهد کرد

سامسونگ صفحه نمایش شرکت های چینی را با محصولات خود جایگزین خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سامسونگ صفحه نمایش شرکت های چینی را با محصولات خود جایگزین خواهد کرد

سامسونگ یکی از بزرگترین غول های صنعت نمایشگر با سابقه حضور طولانی در این بازار است. همانطور که می دانید این شرکت نیازهای مختلف صفحه نمایش را به طور همزمان برآورده کرده است. اما حالا به نظر می رسد سامسونگ صفحه نمایش شرکت های چینی را با محصولات خود جایگزین خواهد کرد. اس ترنجی با من باش.

صفحه نمایش شرکت های چینی در محصولات سامسونگ ؟!

بر اساس گزارش های اخیر، بازار LCD در حال حاضر تحت تسلط تولید کنندگان چینی است. دیگر تولیدکنندگان نمایشگر مانند ال‌جی، سامسونگ و… اکنون بازار LCD را برای برندهای چینی ترک می‌کنند. این شرکت ها اکنون بر روی بازار OLED تمرکز کرده اند. با این حال، گوشی های هوشمند ارزان قیمت همچنان از صفحه نمایش LCD استفاده می کنند.

این بدان معناست که اکنون شرکت های بیشتری بر این برندهای چینی تکیه خواهند کرد. بر اساس گزارش اخیر، BOE ممکن است پنل هایی را برای مدل های پایین و میان رده سامسونگ توسعه دهد. این مدل ها شامل گلکسی A13 و گلکسی A23 و مدل های دیگری نیز وجود خواهد داشت.

هم سامسونگ و هم BOE تولیدکنندگان بزرگ و پرهزینه ای در زمینه تحقیق و توسعه نمایشگرها و محصولات معروف دنیا هستند. محصولات آنها به طور گسترده توسط سازندگان گوشی های هوشمند استفاده می شود. با این حال، هنوز تفاوت هایی بین این دو سازنده وجود دارد.

صفحه نمایش شرکت های چینی

علاوه بر تجارت نمایشگر، گوشی های هوشمند سامسونگ سهم قابل توجهی از بازار دارند. با این حال، در حال حاضر، BOE هیچ محصولی مرتبط با گوشی های هوشمند خود ندارد. تمرکز این شرکت بر ارائه نمایشگرهای خود به چندین تولید کننده تلفن همراه است.

BOE، یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان نمایشگر در چین، روابط نزدیکی با تولیدکنندگان مختلف تلفن همراه دارد. این بار گزارش شده است که در میان آیفون های اپل، صفحه نمایش های ساخت BOE حدود 20 درصد از این محصولات را تشکیل می دهند. اپل یک شرکت فن‌آوری مشهور در جهان است و همیشه روی محصولات خود بسیار سخت گیر بوده است.

BOE در حال حاضر صفحه نمایش های مورد نیاز سامسونگ را ارائه می دهد

ورود به زنجیره محصولات اپل نشان می دهد که صفحه نمایش های BOE در حال حاضر از کیفیت عالی برخوردار هستند. چندین تولیدکننده بزرگ چینی دیگر مانند هواوی و شیائومی نیز دستگاه های زیادی دارند که از صفحه نمایش های تولید شده توسط BOE استفاده می کنند.

شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه BOE در حال توسعه پنل‌ها فقط برای مدل‌های پایین‌تر سامسونگ است. با این حال، طبق گفته منابع صنعتی، در اواخر ماه مارس، سامسونگ به BOE پیشنهاد داد تا نسل بعدی پنل گوشی های هوشمند پرچمدار این شرکت را عرضه کند. بنا بر گزارش ها، هر دو شرکت در حال حاضر در حال بحث در مورد تایید فنی و امضای یک معامله تجاری هستند. اگر این درست باشد و خوب پیش برود، می توانیم صفحه نمایش های چینی را در گوشی های پرچمدار آینده سامسونگ ببینیم.

حضور BOE در لیست تامین کنندگان اپل؛ امکان تولید صفحه نمایش برای آیفون 13 وجود دارد

مطابق با GizChinaسامسونگ در ابتدا قصد داشت تولید پنل های LCD را تا پایان سال 2020 متوقف کند. با این حال، بازار پنل های LCD در سال گذشته شروع به رشد کرد. این امر باعث شد تا کارخانه LCD سامسونگ تا دو سال دیگر به فعالیت خود ادامه دهد. با این حال، این شرکت قصد دارد تا پایان سال 2022 از بازار خارج شود.

با این حال، بازار پنل های LCD از اواخر سال گذشته تغییرات زیادی کرده و قیمت این محصولات کاهش قابل توجهی داشته و اکنون آزادانه در حال کاهش است. تا ژانویه امسال، میانگین قیمت یک پنل 32 اینچی تنها 38 دلار بود که 64 درصد کمتر از ژانویه سال گذشته است. نظر شما در مورد این چیست؟ آیا ممکن است BOE برای محصولات پیشرو سامسونگ نیز نمایشگر تولید کند؟ به نظر شما چرا سامسونگ به جای استفاده از محصولات خود از سازندگان چینی کمک می گیرد؟!