• خانه
  • اخبار
  • سامسونگ رکورد جدیدی در سودآوری از تراشه حافظه و سری گلکسی اس 22 به ثبت رسانده است

سامسونگ رکورد جدیدی در سودآوری از تراشه حافظه و سری گلکسی اس 22 به ثبت رسانده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سامسونگ رکورد جدیدی در سودآوری از تراشه حافظه و سری گلکسی اس 22 به ثبت رسانده است

سامسونگ یکی از معدود شرکت‌هایی در جهان است که در بسیاری از زمینه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کار می‌کند. به تازگی طبق اخبار منتشر شده سودآوری سامسونگ از تراشه حافظه و سری گلکسی اس 22 رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است. اس ترنجی با من باش.

سامسونگ با چیپ حافظه و سری گلکسی اس 22 چقدر سود می برد؟

اگرچه هنوز برای شرکت‌های فناوری خیلی زود است که بدانند دقیقاً در سه ماهه اول سال که به تازگی به پایان رسیده است، از نظر مالی چقدر خوب عمل کرده‌اند، سامسونگ به وضوح نمی‌خواهد سنت شکنی کند و تخمین رسمی را برای ژانویه تا مارس 2022 منتشر کند. انجام می دهد . در حالی که دوره قبل از جمع آوری تمام داده های مالی چند هفته بعد انجام می شود.

با وجود مشکلات مختلف در زنجیره تامین جهانی، که منجر به عرضه اولیه این سری دیرتر از حد انتظار می شود گلکسی اس 22 اما سامسونگ، بزرگ‌ترین سازنده تراشه‌های حافظه و بزرگ‌ترین خرده‌فروش گوشی‌های هوشمند در جهان، تخمین می‌زند که کل سود عملیاتی آن برای سه ماهه اول سال 2022 بین 14 تا 14.2 تریلیون وون کره باشد.

با توجه به میانگین رقم برای این برآورد، سامسونگ احتمالاً به دنبال سود خالص حدود 11.6 میلیارد دلار برای سه ماهه اول سال جاری است که نسبت به سه ماهه چهارم سال 2021 که متناسب با سه ماهه اول است، یک بهبود ثابت کوچک است. سال گذشته رشد خالص 50 درصدی را نشان داد.

شاید شگفت‌انگیزتر این واقعیت باشد که 14.1 تریلیون وون بالاترین سود سامسونگ در چهار سال گذشته است. اگرچه این شرکت هنوز نتایج مورد انتظار را بر اساس بخش منتشر نکرده است، اما تحلیلگران به طرز عجیبی بر این باورند که تراشه های حافظه و گوشی های هوشمند بالاترین عملکرد را در این سه ماهه خواهند داشت.

سودآوری سامسونگ از چیپ حافظه و سری گلکسی اس 22

به عنوان مثال، در سه ماهه اول سال گذشته، صنایع نیمه هادی و ارتباطات سیار تقریباً 35 و 46 درصد از سود عملیاتی نسبتاً پایین غول فناوری 9.38 تریلیون وون را بر عهده داشتند، نسبتی که احتمالاً اگر گزارش مالی کامل برای اولین بار منتشر شود. 2022، بهتر است نقل شود.

از نظر فروش تلفیقی، سامسونگ همچنین به دنبال افزایش قابل توجهی از 65.39 تریلیون وون در سه ماهه اول سال 2021 به 77 تریلیون وون در حال حاضر است. با این حال، بر اساس CNBC و مطالعه موسسه Counterpoint، کاهش نگران کننده 11 درصدی نسبت به سال گذشته در سودآوری گوشی های هوشمند این شرکت در جهان به دلیل کاهش عرضه پیش بینی می شود.

این شرکت به وضوح در بخش پایین و میانی بازار گوشی های هوشمند مشکل دارد، زیرا سری گران قیمت گلکسی S22 علی رغم جنجال های اخیر عملکرد خوبی در بازارهای جهانی دارد.

انتظار می‌رود سامسونگ تا پایان ماه مارس بتواند بیش از 6 میلیون دستگاه از سری محبوب گلکسی اس 22 و دو عضو دیگر را به فروش برساند، رقمی که این خانواده نشان می‌دهد. گلکسی اس 21 آنها در هفته اول انتشار آن در سال گذشته در دسترس بودند، یک موفقیت بزرگ، نشان دادن رشد 50٪ (و حتی بیشتر).

داده های فروش موبایل منتشر شده در سه ماهه سوم سال 2021: سامسونگ در رتبه اول قرار دارد

مطابق با PhoneArenaبدیهی است که باید تا 28 آوریل منتظر بمانیم تا در مورد ارائه افتتاحیه هر یک از بخش های سامسونگ اطلاعات بیشتری کسب کنیم، اما در حال حاضر احتمالاً توانایی مدیران را برای مقابله با کمبود شدید تراشه و رفع اشکالات گوشی های هوشمند نشان خواهیم داد. نظر شما در مورد این چیست؟ آیا سامسونگ بالاخره می تواند مشکلات فعلی کمبود تراشه و اثرات روانی ناشی از انتشار خبر کاهش قدرت پرچمدارانش را برطرف کند؟ به نظر شما سامسونگ بیش از هر چیز به چه چیزی نیاز دارد؟