• خانه
  • اخبار
  • سامسونگ تا سال 2025 355 میلیارد دلار در توسعه تراشه های ویژه سرمایه گذاری خواهد کرد

سامسونگ تا سال 2025 355 میلیارد دلار در توسعه تراشه های ویژه سرمایه گذاری خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سامسونگ تا سال 2025 355 میلیارد دلار در توسعه تراشه های ویژه سرمایه گذاری خواهد کرد

سامسونگ اخیراً اعلام کرده است که طی پنج سال آینده، حدود 450 تریلیون KRW (حدود 355 میلیارد دلار) در بخش‌های مختلف، از جمله. تراشه ها و نیمه هادی ها همچنین در زیست پزشکی سرمایه گذاری خواهد کرد. این شرکت همچنین قصد دارد در فناوری های آینده سرمایه گذاری کند تا از رقبای خود جلوتر بماند.

سامسونگ در حال سرمایه گذاری در توسعه تراشه های تخصصی است

سرمایه گذاری سامسونگ در فناوری های جدید در مقایسه با برنامه قبلی این شرکت که 330 تریلیون KRW (حدود 259 میلیارد دلار) بود، 30 درصد افزایش یافته است. از 355 میلیارد دلار سرمایه گذاری، سامسونگ 283 میلیارد دلار در کره جنوبی سرمایه گذاری خواهد کرد. این شرکت اطلاعیه ها تمام دنیا متوجه می شوند که صنایع نیمه هادی و بیودارویی چقدر حیاتی هستند.

سامسونگ گفته است که برای بهبود معماری تراشه های نیمه هادی، فرآیند تولید و تراشه های حافظه هزینه خواهد کرد. او همچنین تحقیقات خود را در زمینه مواد و فناوری های جدید افزایش می دهد. این شرکت همچنین پردازنده های کاربردی و سنسورهای تصویر دوربین خود را ارتقا خواهد داد. این غول کره ای همچنین اعلام کرد که برای بهبود چیپست هایی که دارای حافظه و راه حل های منطقی در قالب مشابه هستند، تلاش خواهد کرد.

انتظار می رود این شرکت تولید انبوه تراشه های 3 نانومتری GAA را اواخر امسال آغاز کند. انتظار می رود این فرآیند جدید تولید نیمه هادی، پیشرفت های قابل توجهی در سرعت، فضا و بهره وری انرژی به همراه داشته باشد. انتظار می رود آنها به Samsung Foundry کمک کنند تا در تولید تراشه های قراردادی از رقیب اصلی خود، TSMC پیشی بگیرد.

سامسونگ در حال سرمایه گذاری در توسعه تراشه های تخصصی است

سامسونگ در حال سرمایه گذاری در توسعه تراشه های تخصصی است

Samsung Biologics و Samsung Bioepis نیز بخشی از این سرمایه گذاری را برای بهبود فناوری های بیودارویی دریافت خواهند کرد. این شرکت همچنین گفت که به سرمایه گذاری در فناوری های هوش مصنوعی، 5G و 6G ادامه خواهد داد.

برای جلوگیری از موقعیت‌هایی مانند کمبود دائمی تراشه‌ها، این شرکت در حال سرمایه‌گذاری بر روی فناوری نیمه‌رساناها، ساخت مکانیزم زنجیره تامین کامل است. سامسونگ گفت که سرمایه گذاری این شرکت باعث ایجاد حدود 80000 شغل در پنج سال آینده خواهد شد.

این اعلام پس از آن اعلام شد که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، تنها چند روز قبل از کارخانه تولید تراشه Samsung Foundry Pyeongtaek در کره جنوبی وارد شد. ملاقات کرد. بایدن همچنین با لی جائه این، معاون رئیس جمهور سامسونگ و یون سوک یول، رئیس جمهور جدید کره جنوبی نیز دیدار کرد.

نظر شما در مورد سرمایه گذاری سامسونگ در توسعه تراشه های تخصصی و سایر زمینه ها چیست؟