• خانه
  • اخبار
  • سامسونگ به‌طور رسمی ارائه به‌روزرسانی‌های گلکسی اس 9 و پشتیبانی از این سری را متوقف کرده است

سامسونگ به‌طور رسمی ارائه به‌روزرسانی‌های گلکسی اس 9 و پشتیبانی از این سری را متوقف کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سامسونگ به‌طور رسمی ارائه به‌روزرسانی‌های گلکسی اس 9 و پشتیبانی از این سری را متوقف کرده است

سامسونگ اخیراً صفحه رسمی پشتیبانی نرم افزار گوشی های هوشمند را در وب سایت خود به روز رسانی کرده است و همچنان خبرهای بدی برای همه دارندگان سری گلکسی اس 9 وجود دارد. این شرکت به طور رسمی پشتیبانی نرم افزاری گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس را متوقف کرده و به روز رسانی برای آنها را متوقف کرده است.

هیچ آپدیتی برای سری گلکسی اس 9 سامسونگ وجود ندارد

به نقل از سایت droid-life، سری گلکسی اس 9 در سال 2018 عرضه شد و پس از چهار سال پشتیبانی کامل با ارائه آپدیت نرم افزاری، سری گلکسی اس 9 از آپدیت رسمی حذف شد. سال گذشته گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس در دسته به‌روزرسانی‌های فصلی قرار گرفتند و در نهایت اتفاق اجتناب‌ناپذیری رخ داد، هرچند همچنان می‌توانیم شاهد به‌روزرسانی‌های دوره‌ای برای اصلاح تعدادی از باگ‌های این دستگاه‌ها باشیم.

آخرین آپدیت اصلی سیستم عاملی که سری گلکسی اس 9 را دریافت کرد، اندروید 10 بود. با این حال، سامسونگ به طور رسمی اعلام کرده است که به پشتیبانی از آپدیت سه ماهه گلکسی نوت 9 که اواخر همان سال با گلکسی اس 9 منتشر شد، ادامه خواهد داد.

هیچ آپدیتی برای سری گلکسی اس 9 سامسونگ وجود ندارد

هیچ آپدیتی برای سری گلکسی اس 9 سامسونگ وجود ندارد

اما سامسونگ نه تنها گلکسی اس 9 را از دستگاه های به روز رسانی امنیتی واجد شرایط خود حذف کرده است. همچنین گلکسی اس 10 پلاس، گلکسی اس 10 و گلکسی اس 10 ای را به برگه «به‌روزرسانی‌های امنیتی فصلی» منتقل کرد. این بدان معناست که گلکسی اس 10، گلکسی اس 10 پلاس و گلکسی اس 10 ای اکنون تنها یک سال فرصت دارند تا به‌روزرسانی‌های امنیتی را دریافت کنند. آنها هر سه ماه یک به روز رسانی نرم افزار دریافت می کنند. آخرین به روز رسانی سامسونگ گلکسی اس 10 در ماه مارس بود.

سامسونگ تا همین زمان سال آینده به پشتیبانی از سری گلکسی اس 10 ادامه خواهد داد. سیاست به‌روزرسانی جدید سامسونگ، که چهار نسل به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل اندروید و حداکثر پنج سال به‌روزرسانی‌های امنیتی را ارائه می‌دهد، به سری گلکسی S21 و فراتر از آن محدود می‌شود و خانواده‌های S20 و S10 مستثنی هستند.

نظر شما در مورد پایان پشتیبانی سامسونگ و توقف آپدیت های سری گلکسی اس 9 چیست؟