• خانه
  • اخبار
  • سامسونگ اولین نمایشگر لپ تاپ 240 هرتزی را معرفی کرد: Razer Blade 15

سامسونگ اولین نمایشگر لپ تاپ 240 هرتزی را معرفی کرد: Razer Blade 15

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سامسونگ اولین نمایشگر لپ تاپ 240 هرتزی را معرفی کرد: Razer Blade 15

سامسونگ اولین نمایشگر یک لپ تاپ قدیمی 240 هرتزی را ساخته است که در رویداد بین المللی صفحه نمایش در سال 2022 در سن خوزه ارائه شد. ریزر قبلاً اعلام کرده بود که لپ‌تاپ‌هایی را در خط تولید Blade 15 خود می‌سازد که در آخرین فصل سال 2022 عرضه می‌شود و قیمتی در حدود 3500 دلار خواهد داشت. چه در مورد Razer Blade 15 قبلا در ترنجی با شما صحبت کرده ایم. اما بیایید ببینیم صفحه نمایش این لپ تاپ چه چیزی را ارائه می دهد که از قضا اولین در نوع خود است.

نمایش هفته 2022 برای اولین بار در سه سال اخیر با نمایشگاه های داخلی برگزار می شود و سامسونگ تمام تلاش خود را می کند تا آخرین فناوری ها را در نمایشگرهای مختلف خود به نمایش بگذارد. دیروز اینو براتون نوشتیم سامسونگ انواع مختلفی از نمایشگرهای تاشو و کشویی را معرفی کرده است. اما در این بین نمایشگر اولین نمایشگر لپ تاپ اولد با نرخ رفرش 240 هرتز بی نصیب نبود. همانطور که گفتیم ریزر از این نمایشگر قدیمی 240 هرتزی قبل از سایر سازندگان در لپ تاپ Blade 15 استفاده می کند.این لپ تاپ در سه ماهه آخر سال جاری با قیمت پایه 3500 دلار عرضه خواهد شد.

در حال حاضر پنل های لپ تاپ 4K دارای حداکثر نرخ تازه سازی 144 هرتز و از نوع LCD هستند. یا به عنوان مثال ایسوس اخیرا لپ تاپ های Zenbook و Vivobook را با نمایشگر قدیمی ۱۲۰ هرتزی معرفی کرده است. اما سامسونگ برای دستیابی به سرعت ارتقاء صفحه نمایش 240 هرتز لپ تاپ قدیمی، کاری متفاوت انجام می دهد.

Razer Blade 15

Razer Blade 15

صفحه نمایش 240 هرتزی سامسونگ وضوح QHD دارد

پنل جدید سامسونگ 4K یا 2160 روی 3840 نیست، اما حداقل FHD نیست! رزولوشن این صفحه نمایش QHD برابر با 1440 در 2560 است که به آن امکان دستیابی به نرخ تازه سازی عالی 240 هرتز را می دهد. با توجه به زمان پاسخگویی سریع ذاتی مانیتورهای قدیمی، این مانیتور در طول بازی قابل مشاهده است!

نمایشگر جدید سامسونگ علاوه بر نرخ تازه سازی سریع این صفحه نمایش اولد لپ تاپ، ویژگی های دیگری نیز دارد. اینها شامل طیف گسترده ای از رنگ ها و HDR10 + و همچنین پشتیبانی از استانداردهای Dolby Vision است. تنها نقطه ضعف قیمت بدون شک بالای این پنل است، اما شاید حداکثر روشنایی آن 400 نیت باشد. اما با توجه به سیاهی عمیقی که صفحه نمایش های قدیمی می توانند ایجاد کنند، این کنتراست بالا می تواند به دستیابی به نمای بیرونی خوب برای Razer Blade 15 و سایر لپ تاپ های مجهز به این نمایشگر کمک کند.

منبع او می گوید هنوز اطلاعاتی در مورد مدل های دیگر یا برندهای دیگر که از این نمایشگر استفاده خواهند کرد، وجود ندارد. با این حال، سال آینده قطعا تعدادی لپ تاپ بازی وجود خواهد داشت. بنابراین به طور بالقوه انتظار داریم تعدادی از این مدل ها با این نمایشگر عرضه شوند. حالا اما Razer Blade 15 این تنها لپ تاپی است که از این نمایشگر جدید و قدرتمند سامسونگ استفاده می کند.

نظر شما در مورد مشخصات این مانیتور چیست؟