منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • سال‌های اخیر جانی آیو در اپل: رابطه با تیم کوک، دیدگاه‌ها درباره اپل واچ و Future Burning

سال‌های اخیر جانی آیو در اپل: رابطه با تیم کوک، دیدگاه‌ها درباره اپل واچ و Future Burning

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سال‌های اخیر جانی آیو در اپل: رابطه با تیم کوک، دیدگاه‌ها درباره اپل واچ و Future Burning

حالا که استیو جابز مرده چه اتفاقی برای اپل می افتد؟ این سوالی بود که در سال 2011 توسط وال استریت، طرفداران و کارمندان اپل پرسیده شد. بیش از یک دهه پس از مرگ یکی از بنیانگذاران اپل، کوپرتینو عملکرد بهتری از همیشه دارد. اما کتاب جدیدی از نویسنده نیویورک تایمز، تریپ میکل بعد از استیوداستان این است که چگونه اپل به یک شرکت تریلیون دلاری تبدیل شد و روح خود را از دست داد، که یکی از دلایلی بود که جانی آیو شرکت را ترک کرد.

جانی آیو از اپل

در مقاله‌ای که امروز در نیویورک تایمز منتشر شد، میکل به بخشی از کتاب خود در مورد سال‌های اخیر جانی آیو در اپل اشاره می‌کند.

سال 2014 بود و به نظر می رسید آینده اپل بیش از هر زمان دیگری به آقای آیو بستگی دارد. عشق او به خطوط ساده و تمیز قبلاً از طریق محصولات محبوبی مانند iMac، iPod و iPhone، جهان را به خود جذب کرده است. او اکنون با تیم کوک، مدیر اجرایی شرکت، پشت میز کنفرانس نشسته بود. هر دوی آنها خواهان موفقیت بیشتر بودند، اما آقای آیو سعی داشت محصولی جسورتر از هر دستگاه دیگری در تاریخ شرکت به نمایش بگذارد.

جانی آیو آینده اپل واچ را به عنوان یک محصول لوکس تصور می کرد. او نه تنها می خواست برای تبلیغ اولین ساعت یک چادر سفید مجلل به مبلغ 25 میلیون دلار بسازد، بلکه “هیجان های Vogue را برای هر منتقد فناوری مهم تر می دانست.” به گفته میشل، “چادر به اندازه ایجاد یک نمایش مد با کیفیت برای ایجاد این رویداد مهم بود.

در پایان، تیم کوک، مدیر عامل اپل، ایده آیو را پذیرفت، اگرچه طراح بعداً آن را به عنوان یک “برد بزرگ” توصیف کرد.

او به همکارانش گفت که بحث در مورد این موضوع و مبارزه برای عرضه ساعت در بازار یکی از اولین لحظاتی بود که او در اپل احساس عدم حمایت کرد.

با گذشت زمان، همانطور که همه ما می دانیم، اپل واچ از یک محصول مد به یک محصول تناسب اندام تبدیل شده است.

فراتر از حرفه: دیدگاه های متفاوت جانی آیو و تیم کوک

جانی آیو از اپل

جانی آیو از اپل

پس از مرگ استیو جابز، تیم کوک شاهد از دست دادن جانی آیو بود. سه سال بعد، در سال 2014، «مدیران سابق تخمین زدند که خروج از آیو بیش از 50 میلیارد دلار ارزش بازار اپل را کاهش می‌دهد، یعنی 10 درصد در آن زمان،» بنابراین کوک تصمیم گرفت ایده چادر آیو را دنبال کند.

در جای دیگری از مقاله، تریپ میکل توضیح می‌دهد که چگونه جانی آیو، رئیس بخش طراحی، او را با مدیریت کارکنانی که سال‌ها صدها تیم طراحی 20 نفره را رهبری کرده‌اند، «غرق» کرد.

در میان این تغییر، آقای جانی آیو به آقای کوک نزدیک شد و به او گفت که خسته است و می‌خواهد تجارت را ترک کند. بدون آقای جابز، او مسئولیت بیشتری در زمینه طراحی و بازاریابی محصول داشت. افراد نزدیک به آقای آیو می گویند که او برای یافتن کار با همکارانش به سختی کار کرده است و مدیریتی که سال ها صدها نفر از تیم طراحی 20 نفره او را رهبری کرده اند، غرق شده است.

آقای کوک می ترسید که خروج جانی آیو سرمایه گذاران را مجبور به فروش سهام خود کند. برای جلوگیری از این امر، او و آقای ایوو توافق کردند که طراح باید مسئولیت‌های مدیریت روزانه را رها کند و عمدتاً روی محصولات جدید تمرکز کند. او به صورت پاره وقت کار می کرد. این شرکت او را به عنوان مدیرعامل طراحی کرد و دو نفر از معاونانش را ارتقا داد. تعداد کمی در اپل حقیقت را می دانستند: آقای آیو ناامید و خسته بود.

اگر علاقه مند هستید، می توانید مقاله کامل نیویورک تایمز در مورد خروج جانی آیو را بخوانید از اینجا خواندن. علاوه بر این، یکی از همکاران میکل کتاب او را نقد کرد که می توانید آن را بخوانید اینجا خواندن.