• خانه
  • اخبار
  • سازنده پرینترهای سه بعدی Glowforge یک تولید کننده تصویر هوش مصنوعی را برای کمک به کاربران در خلق آثار هنری معرفی کرده است.

سازنده پرینترهای سه بعدی Glowforge یک تولید کننده تصویر هوش مصنوعی را برای کمک به کاربران در خلق آثار هنری معرفی کرده است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سازنده پرینترهای سه بعدی Glowforge یک تولید کننده تصویر هوش مصنوعی را برای کمک به کاربران در خلق آثار هنری معرفی کرده است.

سازنده پرینترهای سه بعدی Glowforge یک تولید کننده تصویر هوش مصنوعی را برای کمک به کاربران در خلق آثار هنری معرفی کرده است.
(عکس از Glowforge)

Glowforge ابزار جدیدی منتشر کرده است که به کاربران اجازه می دهد آثار هنری را بر اساس یک دستور نوشته شده ایجاد کنند که برای چاپ سه بعدی بهینه شده است.

استارتاپ چاپگر لیزری سه بعدی مستقر در سیاتل روز سه شنبه از انتشار Magic Canvas خبر داد، یک تولید کننده تصویر که از هوش مصنوعی برای بیرون کشیدن یک اثر هنری از یک خط متن استفاده می کند. سپس این نرم افزار تصویر را برای چاپگرهای خود فرمت می کند، که می تواند این هنر را روی مواد خام مانند چوب، اکریلیک یا حتی شکلات حک کند.

دن شاپیرو، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران، در بیانیه‌ای گفت: «در حال حاضر ایجاد آن با Glowforge شما آسان است، بنابراین آخرین مانع سخت‌ترین بود: چگونه ایده خود را به سرعت و بدون ابزارهای پیچیده به واقعیت تبدیل کنید. ما می توانیم از فناوری پیشرفته هوش مصنوعی برای ارائه راه حل استفاده کنیم: یک ابر رایانه در فضای ابری که آثار هنری را فقط برای شما خلق می کند.

به عنوان مثال، کاربر می‌تواند دستور «قایق‌سواری بامزه توله سگ هاوانی» را تایپ کند و مجموعه‌ای از آثار هنری تولید شده توسط هوش مصنوعی را انتخاب کند. پس از انتخاب کاربر، Glowforge می تواند توله سگ را روی یک تکه اکریلیک حکاکی کند.

سازنده پرینترهای سه بعدی Glowforge یک تولید کننده تصویر هوش مصنوعی را برای کمک به کاربران در خلق آثار هنری معرفی کرده است.
هوش مصنوعی “کایاک سواری توله سگ ناز هاوانی” را توسط نرم افزار Glowforge ایجاد کرد. (تصویر از Glowforge)

این استارت‌آپ خطی از برش‌دهنده‌های لیزری سه بعدی می‌سازد. Glowforge به جای ساخت اشیایی از رشته های پلاستیکی مانند چاپگرهای سه بعدی سنتی، از لیزر برای برش و حکاکی سریع محصولات ساخته شده از مواد خام مانند چرم، کاغذ، پلاستیک، پارچه یا مقوا استفاده می کند.

به گزارش TechCrunch، Glowforge نگفت که کدام مدل هوش مصنوعی پشت این ویژگی جدید است، اما پتنت هایی را برای نرم افزار تولید تصویر ثبت کرده است.

راه اندازی Magic Canvas در زمانی اتفاق می افتد که قانونی بودن فروش آثار هنری تولید شده توسط ابزارهای مولد هوش مصنوعی زیر سوال رفته است.

به عنوان مثال، شرکت عکاسی سهام Getty Images، از Stable Diffusion به اتهام کپی کردن بیش از 12 میلیون تصویر از مخزن خود شکایت کرده است.

بسیاری از کاربران Glowforge آثار هنری خود را می فروشند. این شرکت گفت که تصاویر ایجاد شده توسط Magic Canvas “بدون حق چاپ و آماده برای استفاده برای پروژه خود خواهند بود.”

ابزار جدید فقط برای مشترکین پریمیوم Glowforge در دسترس است که 50 دلار در ماه یا 600 دلار در سال هزینه دارد.

Glowforge بخشی از هجوم استارت‌آپ‌ها، کارآفرینان و غول‌های شرکتی است که از فناوری هوش مصنوعی مولد استقبال می‌کنند و به دلیل توانایی آن در ایجاد فوری محتوا بر اساس درخواست‌ها، توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

شرکت فناوری حقوقی Lexion مستقر در سیاتل اخیراً به‌روزرسانی‌هایی را برای افزونه مایکروسافت ورد منتشر کرده است که اکنون شامل امکان پیشنهاد ویرایش‌ها و ایجاد خلاصه‌های متن کامل برای اسناد قانونی است. پاتریک هاستینگ، کارآفرین و توسعه‌دهنده نرم‌افزار سیاتل، Ghostwriter را معرفی کرد، یک افزونه Word که داستانی را از ورودی کاربر ایجاد می‌کند.

روز سه‌شنبه، مایکروسافت نسخه‌های جدیدی از موتور جستجوی Bing و مرورگر وب Edge را معرفی کرد که از نسل بعدی مدل‌های هوش مصنوعی OpenAI بهره می‌برد.

Glowforge که در سال 2014 تأسیس شد، در اکتبر 2015 رکورد تأمین مالی جمعی را به نام خود ثبت کرد، اما در انجام سفارشات با مشکلاتی روبرو شد، تولید و ارسال را بارها به تأخیر انداخت. قیمت چاپگرها اکنون از 3995 دلار برای مدل پایه تا 6995 دلار برای نسخه Pro متغیر است.

این استارت آپ تا به امروز حدود 120 میلیون دلار جمع آوری کرده است و اولین حضور فیزیکی خود را در دسامبر 2018 انجام داد که غول خرده فروشی JOANN را به عنوان سرمایه گذار و شریک خرده فروشی ملی جدید معرفی کرد. این شرکت همچنین با مایکلز شریک می شود. سرمایه گذاران مخاطره آمیز آن عبارتند از Foundry Group، True Ventures، DFJ Growth و Revolution Growth.