• خانه
  • اخبار
  • سازنده هدست‌های صنعتی RealWear از طریق SPAC با بانک سرمایه‌گذاری سیاتل عمومی خواهد شد

سازنده هدست‌های صنعتی RealWear از طریق SPAC با بانک سرمایه‌گذاری سیاتل عمومی خواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سازنده هدست‌های صنعتی RealWear از طریق SPAC با بانک سرمایه‌گذاری سیاتل عمومی خواهد شد

سازنده هدست‌های صنعتی RealWear از طریق SPAC با بانک سرمایه‌گذاری سیاتل عمومی خواهد شد
(تصویر RealWear)

RealWear، یک شرکت مستقر در ونکوور در واشنگتن که هدست‌های پوشیدنی مبتنی بر هندزفری صنعتی «واقعیت افزوده» را می‌فروشد، از طریق قرارداد SPAC با Cascadia Capital مستقر در سیاتل، وارد بازار عمومی می‌شود.

قراردادی که روز دوشنبه اعلام شد ارزش این شرکت جدید را 375.5 میلیون دلار خواهد کرد.

RealWear دستگاه‌های ناهموار و قابل کنترل صوتی را می‌فروشد که روی سر نصب می‌شوند و تبلت اندروید مجازی را درست زیر خط دید پخش می‌کنند. کارگران صنعتی از این محصول برای تماس ویدیویی از راه دور، پیمایش اسناد، گردش کار هدایت‌شده، فرم‌های تلفن همراه و تجسم داده‌ها و سایر وظایف استفاده می‌کنند. این شرکت اخیراً یک پلتفرم RealWear Cloud را برای مدیریت دستگاه و داده منتشر کرده است.

مفهوم هدآپ نمایشگر واقعیت افزوده هنوز به دست مصرف کنندگان اصلی نرسیده است، اما RealWear با بیش از 5000 مشتری سازمانی مانند زیمنس، جانسون و جانسون، فورد و دیگران جایگاهی برای خود ایجاد کرده است. 41 مورد از 100 فورچون را به عنوان مشتری به حساب می آورد و بیش از 70000 واحد را مستقر کرده است.

طبق یک ارائه سرمایه گذار که روز دوشنبه منتشر شد، این شرکت 20.5 میلیون دلار درآمد برای سال 2022 گزارش کرد که از 13.9 میلیون دلار در سال 2019 افزایش یافته است. حاشیه ناخالص آن در سال 2022 63 درصد بود.

این معامله که انتظار می‌رود در نیمه دوم سال 2023 بسته شود، RealWear را با Cascadia Acquisition Corp.، یک شرکت خرید با هدف ویژه به رهبری بانک سرمایه‌گذاری سیاتل Cascadia Capital، ترکیب می‌کند.

Cascadia قبلاً گفته بود که یک شرکت رباتیک و هوش مصنوعی را هدف قرار داده است و مهلت فوریه 2023 برای یک معامله تعیین کرده بود.

سازنده هدست‌های صنعتی RealWear از طریق SPAC با بانک سرمایه‌گذاری سیاتل عمومی خواهد شد
عرضه های اولیه SPAC در سال های 2020 و 2021 به شدت افزایش یافت، اما در سال 2022 کاهش یافت. (نمودار از طریق SPACInsider)

SPAC که به عنوان شرکت‌های چک سفید نیز شناخته می‌شود، در طول همه‌گیری همه‌گیر با سرازیر شدن سرمایه به سمت استارت‌آپ‌ها و کارآفرینان از ابزارهای مالی برای ورود سریع‌تر به بازارهای عمومی دوباره ظهور کرد.

اما عملکرد SPAC پس از ادغام در سال 2022 در بحبوحه رکود بزرگتر بازار و افزایش تعداد معاملات به طور پیوسته کاهش یافت.

طبق گزارش SPACInsider، در سال 2022 تنها 86 IPO SPAC وجود داشت، در مقایسه با 613 در سال 2021. بلومبرگ گزارش داد متوسط ​​شرکت پس از ادغام که در سال 2022 شروع به کار کرد، 70 درصد از ارزش خود را از دست داد.

چهار شرکت در منطقه سیاتل سال گذشته از طریق SPAC ها – Porch، Nautilus Biotechnology، Rover و Leafly – وارد بورس شدند و سهام آنها به شدت کاهش یافت.

تنها دو شرکت تا کنون در سال 2023 از طریق یک SPAC وارد بازار سهام شده اند.

جیمی بوید از Cascadia، که به عنوان مدیر عامل شرکت SPAC را رهبری می کند، در ماه مه ابراز خوش بینی کرد که این معامله بسته خواهد شد. بوید در پیتسبورگ، جایی که Cascadia میزبان کنفرانسی در مورد رباتیک و هوش مصنوعی بود، به brooztechnology گفت: «ما کاملاً به آن اعتقاد داریم.

جاه طلبی های SPAC Cascadia منحصر به فرد است زیرا این شرکت به طور سنتی به مراقبت های بهداشتی، خرده فروشی، فناوری و سایر شرکت ها در یافتن خریداران کمک می کند. سال گذشته، Cascadia بیش از 50 میلیون دلار در یک معامله منحصر به فرد برای گسترش خدمات خود جمع آوری کرد.

RealWear که در سال 2016 تأسیس شد، تا به امروز بیش از 120 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است که شامل 23.5 میلیون دلار سری C در ماه ژوئن از Foundry Group، Qualcomm Ventures، Kopin و Columbia Ventures Corporation است. در جولای 2019، 80 میلیون دلار راند سری B جمع آوری کرد. سایر حامیان عبارتند از Bose، Teradyne، Kopin Corporation و JP Morgan Chase.

RealWear توسط رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل آن اندرو کرستوفسکی، رئیس سابق Scott Safety که سمت‌های اجرایی در UTC Aerospace Systems، Goodrich، Energizer، Pfizer و Hitachi داشته است، هدایت می‌شود.

علاوه بر Boyd و مایکل باتلر، رئیس Cascadia، مدیران Cascadia Acquisition Corp. شامل ادگار لی، مدیر اجرایی سابق Oaktree Capital Management. اسکات پرینس، مدیر عامل شرکت APS Logistics Holdco؛ و Arun Venkatadri، مدیر ارشد محصول Aurora، که قبلا در Uber و Lyft کار می کرد و Extremis Ventures را تأسیس کرد.

بوید روز دوشنبه در بیانیه‌ای گفت: «CCAI با هدف شناسایی و مشارکت با مشاغلی ایجاد شد که از فناوری و نوآوری برای ایجاد اختلال در صنعت در بازارهای بزرگ و در حال گسترش استفاده می‌کنند. “RealWear کاملاً با این معیارها مطابقت دارد و ما هیجان زده هستیم که با آنها شریک شویم و با تقویت موقعیت مالی آنها در تعقیب ابتکارات رشد در محصولات، مشتری، جغرافیایی و صنعت، ارزش افزوده داشته باشیم.”