• خانه
  • اخبار
  • ساخت نوعی هدست بی سیم با قابلیت ضبط سیگنال های الکتریکی در مغز

ساخت نوعی هدست بی سیم با قابلیت ضبط سیگنال های الکتریکی در مغز

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ساخت نوعی هدست بی سیم با قابلیت ضبط سیگنال های الکتریکی در مغز

NextSense، یکی از زیرمجموعه های گوگل، قصد دارد هدفون های بی سیمی را عرضه کند که می تواند سیگنال های الکتریکی مغز را دریافت و ضبط کند. بنابراین می توان از این سیگنال ها برای مطالعه بیماری های مغزی و عصبی استفاده کرد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری اخبار تکنا، استفاده از هدفونی که می تواند سیگنال های مغز را ضبط کند می تواند به تحقیقات مغز کمک کند. این هدفون قادر به ضبط اسکن مغز نیز خواهد بود. به گفته سازنده، با کمک این هدفون و روشی غیرتهاجمی می توان سیگنال های مغزی را بررسی کرد. این امر احتمال بروز تشنج را در افراد مبتلا به این بیماری پیش بینی می کند.

الن لوی از مرکز سلامت مغز دانشگاه آموری گفت: به طور کلی فشار خون، کلسترول و سیستم تنفسی قابل پایش هستند و نیازی به نظارت منظم نیست.

البته ساخت هدفون با قابلیت قرار دادن تعداد کافی الکترود کار آسانی نخواهد بود. علاوه بر این، روش های خاصی برای درک سیگنال های مغز مورد نیاز است.

جان استوریک از شرکت مادر گوگل آلفابت گفت: “در ابتدا تصور می شد که دستگاه کار نخواهد کرد.” زیرا سنسورهای ECG یکی از بدترین سنسورهای دنیا هستند. صدایی از محیط، صدایی از حرکت بدن، صدایی از سطح و غیره وجود دارد. در کمال تعجب این دستگاه هم کار می کرد و سیگنال ها ضبط می شد.

جن دوایر، مدیر پزشکی NextSense همچنین دریافت که هدفون می تواند به طور موثر سیگنال های الکتروانسفالوگرافی را برای پیش بینی تشنج جمع آوری کند. در برنامه های آینده این شرکت قصد دارد این هدفون را برای ارائه به دانشگاه ها و شرکت های دارویی تولید کند.