منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • ساخت اولین هتل فضایی با کمک گرانش مصنوعی تا سال 2027

ساخت اولین هتل فضایی با کمک گرانش مصنوعی تا سال 2027

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ساخت اولین هتل فضایی با کمک گرانش مصنوعی تا سال 2027

استارت آپ کالیفرنیا قصد دارد با کمک گرانش مصنوعی هتلی بسازد تا بتواند تجارت فضایی را گسترش دهد و همچنین مکانی برای گذراندن اوقات فراغت در فضا ایجاد کند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، شرکت Orbital Assembly اعلام کرد که تا سال 2025 یک هتل فضایی با ظرفیت 400 مسافر در مدار به عنوان ایستگاه فضایی خواهد ساخت. این ایستگاه فضایی همچنین برای گسترش تجارت فضایی و انجام تحقیقات ساخته خواهد شد. به گفته این شرکت، برنامه هایی برای ایجاد ایستگاه پایونیر و ایستگاه وویجر به عنوان ایستگاه تجارت فضایی در حال انجام است. وویجر قرار است قبل از پایونیر پرتاب شود. اما ایستگاه پایونیر که یک هتل مجلل در نظر گرفته خواهد شد، می تواند تا 400 مهمان را در خود جای دهد.

روندا استیونسون از Orbital Assembly برای طراحی آینده مراکز خرید گفت: «طراحی هتل فضایی پایونیر به روشی مطمئن و مطمئن انجام شده است. شرکت ما در نظر دارد درآمدهای فضایی و سودآوری از گردشگری فضایی را پیش از سایر رقبا آغاز کند.

ناسا قبلا با سه شرکت خصوصی آمریکایی قرارداد امضا کرده و برنامه هایی را برای ساخت ایستگاه فضایی جدید در مدار پایین زمین آغاز کرده است. هدف از ساخت این ایستگاه فضایی پذیرایی از مهمانان تا سال 2030 خواهد بود.شرکت فضایی خصوصی Axiom Space نیز پروژه ای را برای ساخت ایستگاه فضایی برای پذیرایی از بازدیدکنندگان برای تحقیقات فضایی راه اندازی کرده است. این شرکت اعلام کرد که تا سال 2024 اولین قسمت ایستگاه خود را به مدار پایین خواهد فرستاد.

در حالی که شرکت‌های فضایی مختلف ایالات متحده شروع به رقابت شدید برای رهبری در صنعت فضایی کرده‌اند، مجمع مداری نیز در حال طراحی هتل فضایی خود است که گرانش زمین را شبیه‌سازی می‌کند. بنابراین پایه های این هتل حول یک حلقه جاذبه به قطر 61 متر می چرخد. به گفته این شرکت، گرانش مصنوعی ایجاد شده با این روش قادر خواهد بود از اثرات مضر ریزگرانش بر سلامت بدن بکاهد.