ساتیا نادلا طرح مایکروسافت را برای "سرمایه گذاری اضافی قابل توجه" در غرامت کارکنان توضیح می دهد

ساتیا نادلا طرح مایکروسافت را برای “سرمایه گذاری اضافی قابل توجه” در غرامت کارکنان توضیح می دهد

ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت. (تصویر یک فایل brooztechnology)

مایکروسافت قصد دارد بودجه جهانی افزایش حقوق و دستمزد مبتنی بر شایستگی خود را تقریباً دو برابر کند و دامنه دستمزد سالانه مبتنی بر سهم خود را حداقل 25 درصد برای کارکنان ارشد و سطوح پایین افزایش دهد.

این اقدام که توسط ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، صبح دوشنبه در ایمیلی به کارمندان توضیح داده شد، تلاشی برای رقابتی نگه داشتن غرامت در بازار سخت استعدادهای تکنولوژیکی و محیطی پر از تورم است.

این به دنبال تصمیم آمازون برای دو برابر کردن حداکثر دستمزد پایه خود برای کارکنان شرکت ها و فناوری است.

نادلا در یادداشتی که نسخه‌ای از آن از brooztechnology دریافت شده است، می‌نویسد: «بارها و بارها می‌بینیم که استعداد ما به دلیل کار باورنکردنی که برای توانمندسازی مشتریان و شرکای ما انجام می‌دهید، تقاضای زیادی دارد. “تأثیر شما در سراسر تیم رهبری شناخته شده و قدردانی شده است – و من می خواهم از این بابت از شما بسیار تشکر کنم. به همین دلیل است که ما روی هر یک از شما سرمایه گذاری های بلندمدت انجام می دهیم.”

نادلا در یادداشت نوشت که این شرکت در حال انجام “سرمایه گذاری های اضافی قابل توجهی در برنامه های جبران خسارت ما” خارج از بودجه عادی خود برای افزایش غرامت سالانه است. او این تغییرات را چگونه توصیف می کند:

«به ویژه، ما تقریباً در حال دوبرابر کردن بودجه شایستگی جهانی هستیم. بودجه‌های شایستگی براساس داده‌های بازار محلی بر اساس کشور متفاوت خواهد بود، و مهم‌ترین افزایش‌ها در جایی که بازار نیاز دارد و در سطوحی از ابتدا تا وسط شغل متمرکز خواهد شد. ما همچنین دامنه سهام سالانه را حداقل 25 درصد برای تمام سطوح 67 و پایین تر افزایش می دهیم.

ارجاع به “سطوح 67 و پایین تر” معمولاً به عنوان کارمندان و شامل مدیران ارشد ترجمه می شود. کسانی که به سطحی که مایکروسافت آن را «شریک» می‌نامد – از جمله مدیران کل، معاونان رئیس‌جمهور و سایر مدیران ارشد – رسیده‌اند، تحت تأثیر افزایش غرامت اعلام‌شده توسط شرکت امروز نیستند.

مایکروسافت در حالی این حرکت را انجام می دهد که سال مالی 2022 به پایان می رسد و در 30 ژوئن به پایان می رسد و قبل از پایان ضرب الاجل تعیین پاداش مبتنی بر غرامت در پاییز.

این شرکت در آخرین سال مالی خود منتهی به 30 ژوئن 2021، 6.1 میلیارد دلار هزینه غرامت مبتنی بر سهم گزارش کرد که معادل 10 درصد از درآمد سالانه 61 میلیارد دلاری آن است.

اینسایدر برای اولین بار هفته گذشته از احتمال افزایش غرامت مایکروسافت خبر داد.