• خانه
 • اخبار
 • “زندگی من را تغییر داد”: کهنه سرباز مایکروسافت برنامه راهنمایی برای دانش آموزان متمرکز بر فناوری ایجاد می کند

“زندگی من را تغییر داد”: کهنه سرباز مایکروسافت برنامه راهنمایی برای دانش آموزان متمرکز بر فناوری ایجاد می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
"زندگی من را تغییر داد": کهنه سرباز مایکروسافت برنامه راهنمایی برای دانش آموزان متمرکز بر فناوری ایجاد می کند

"زندگی من را تغییر داد": کهنه سرباز مایکروسافت برنامه راهنمایی برای دانش آموزان متمرکز بر فناوری ایجاد می کند
مربیان تیم Tech یا “MinT”: بنیانگذار کوین وانگ (سمت چپ) و اریکا توماس چن. (عکس MinT / Jiunwei Chen)

به کنار رکود اقتصادی کنونی، کارفرمایان مدت‌هاست که از کمبود کارگران فنی ماهر شکایت دارند. شرکت‌های فناوری در ایجاد نیروی کار متنوع قول‌هایی داده‌اند، اما اغلب پیشرفت چندانی ندارند. دانشگاه های برتر می توانند درصد کمی از متقاضیان را در برنامه های مورد تقاضای علوم کامپیوتر خود بپذیرند.

برای کوین وانگ، یک راه حل آشکار اما اغلب نادیده گرفته شده برای هر سه چالش وجود دارد: کالج های اجتماعی.

این مؤسسات آموزش عالی نسبتاً مقرون به صرفه در حال تقویت دوره های علوم رایانه خود هستند و گزینه های متعددی برای مدرک چهار ساله ارائه می دهند. آنها فارغ التحصیلان طیف وسیعی از پیشینه های نژادی، قومیتی و اجتماعی-اقتصادی هستند که اغلب سال ها تجربه در زمینه های دیگر نیز دارند.

با این حال آنها برای استخدام شدن تلاش می کنند.

وانگ گفت: «دانشجویان ما مورد غفلت و کم خدمتی هستند.

"زندگی من را تغییر داد": کهنه سرباز مایکروسافت برنامه راهنمایی برای دانش آموزان متمرکز بر فناوری ایجاد می کند
جسیکا سستاک، مربیان در فناوری یا شرکت‌کننده «MinT» (عکس با اجازه استفاده شده است)

بنابراین او در تلاش برای تغییر آن است. وانگ بنیانگذار مربیان در فناوری (MinT) است، برنامه ای در منطقه سیاتل که سه سال پیش برای کمک به ارتباط دانش آموزان با راهنمائی فناوری، کارآموزی و فرصت های استخدام راه اندازی شد.

نزدیک به 500 دانش آموز در برنامه رایگان ثبت نام کرده اند که در سراسر کشور در دسترس دانش آموزان است. در حال حاضر، 190 دانش آموز و حدود 170 مربی فنی با تجربه در MinT شرکت می کنند.

جسیکا سستاک یکی از همین شاگردان است. پس از دبیرستان، سستاک به دنبال شغلی در زمینه پرستاری یا فیزیوتراپی بود، اما وقتی مادرش شغل خود را از دست داد، نان آور اصلی خانواده اش شد. شستک سال ها کار اداری در شرکت های لجستیک و توزیع دارد.

او گفت: “من در این تله افتادم که در یک کار بن بست گیر کردم که باعث شد مغزم شروع به ذوب شدن کند.”

در نهایت، سستاک جهش کرد و در کالج گرین ریور، درست در جنوب سیاتل ثبت نام کرد. پس از اولین دوره پایتون، او به کدنویسی معتاد شد. اما او و سایر دانشجویانش نگران رقابت با فارغ التحصیلان دانشگاهی با مدارک مشابه بودند. او نگران بود که “مدرسه من معنایی نداشته باشد.”

MinT به من برتری لازم را داد. زندگی من را تغییر داد.»

یکی از اساتید او Sestak را با MinT مرتبط کرد. او با مربیانی همراه بود که به شبکه سازی، آماده سازی مصاحبه کمک کردند و تشویق های بسیار مورد نیاز را ارائه کردند. از طریق MinT، Sestak پروژه‌هایی شبیه به capstone را با GitHub CLI و برنامه autocross Swhoon انجام داده است. او گفت که این پروژه ها تجربه کاری مهمی را فراهم کردند، اعتماد به نفس و رزومه کاری او را تقویت کردند و عاملی تعیین کننده برای دریافت یک دوره کارآموزی در Costco بودند.

پس از فارغ التحصیلی در ژوئن، دوره کارآموزی شستاک به یک شغل تمام وقت در Costco به عنوان توسعه دهنده نرم افزار تبدیل شد.

او گفت: «مین تی به من امتیازی داد که نیاز داشتم. “این زندگی من را تغییر داد.”

به دنبال تحرک اقتصادی است

دانشجویانی مانند سسک اغلب مسیر شغلی و تحصیلی متفاوتی را در مقایسه با دانشگاه‌های ثبت‌نام سنتی دنبال می‌کنند. دانشجویان MinT شامل مهاجران و مادران مجرد هستند. کارگران مشاغل کم دستمزد و با وضعیت پایین؛ و افرادی که هرگز تصور نمی کردند فناوری می تواند مکانی برای آنها باشد.

کار در فناوری می تواند از نظر مالی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی تحول آفرین باشد. طبق گزارش انجمن صنعت فناوری رایانه (CompTIA) کارگران واشنگتن در مشاغل فناوری دارای حقوق متوسط ​​​​124653 دلار هستند – درآمدی 147 درصد بیشتر از میانگین ایالتی. با وجود کاهش های اخیر، انتظار می رود این بخش به رشد خود ادامه دهد.

وانگ گفت، کالج های اجتماعی “آخرین سنگر تحرک اقتصادی آمریکا از طریق آموزش عالی هستند.”

"زندگی من را تغییر داد": کهنه سرباز مایکروسافت برنامه راهنمایی برای دانش آموزان متمرکز بر فناوری ایجاد می کند
پردیس کالج شمال سیاتل. (عکس از بنیاد کالج های سیاتل)

اما این تحرک با موانعی روبرو می شود. در حالی که شرکت‌های فناوری فعالانه از فارغ‌التحصیلان مدارسی مانند دانشگاه واشنگتن دعوت می‌کنند، کارشناسان می‌گویند که استخدام‌کنندگان و پیشنهادات کارآموزی در اکثر پردیس‌های کالج وجود ندارند.

استیو بالو، مدیر برنامه استخدام فنی کالج شمال سیاتل، گفت: «دانشجویان ما عمدتاً از یک پیشینه فناوری یا یک دانشگاه بزرگ با شرکای شرکتی که مایل به مصاحبه رایگان با آنها هستند، نیستند.

تحقیقات در مورد چشم انداز استخدام فناوری فارغ التحصیلان کالج حکایتی، محدود و مختلط است.

 • یک مطالعه اخیر در دانشگاه سیتی نیویورک (CUNY)، یک سیستم 25 کالج، نشان داد که یک سال پس از فارغ التحصیلی، نیمی از دانشجویان علوم کامپیوتر شغلی در رشته خود ندارند. تنها 10 درصد از دانشجویان CUNY در طول کالج دوره های کارآموزی با حقوق را پشت سر گذاشته اند.
 • یک مطالعه ده ساله توسط کالج معلمان دانشگاه کلمبیا نشان داد که مدیران استخدام در سیاتل از فارغ التحصیلان فناوری اطلاعات با مدرک دو ساله انتظار داشتند که از نظر فنی ماهر و نیروی کار باشند، اما “فقدان توانایی علمی، ابتکار یا مهارت” داشته باشند.
 • سال گذشته، MinT از دانش‌آموزان خردسال و ارشد خود که برای کارآموزی فنی و شغل درخواست می‌کردند، نظرسنجی کرد. از بیش از 3000 درخواست، تنها 8 درصد به مصاحبه ختم شد. اما از مصاحبه شوندگان، 25 درصد کارآموزی یا پیشنهاد شغلی دریافت کردند. به طور متوسط، دانشجویان MinT برای استخدام باید 50 درخواست ارسال می کردند.

سستاک خاطرنشان کرد که دانش آموزان باید به سرعت کارآموزی یا کار پیدا کنند زیرا مدارک فناوری تاریخ انقضا دارند به دلیل سرعت حرکت رشته.

او گفت: “فقط زمان مشخصی وجود دارد که این مدرک کارساز خواهد بود.”

کالج Bellevue در واشنگتن داده های دلگرم کننده بیشتری را از فارغ التحصیلان خود ارائه می دهد. در سال 2016، Bellevue اولین کالج محلی در ایالت بود که مدرک لیسانس خود را در علوم کامپیوتر ارائه کرد. این مدرسه که در نزدیکی مقر آمازون و مایکروسافت قرار دارد، از غول های فناوری برای مشاوران اساتید و دانشجویان خود استفاده می کند. سال گذشته، Bellevue گزارش داد که 70 درصد از فارغ التحصیلان علوم کامپیوتر در رشته خود مشغول به کار هستند.

استراتژی MinT

MinT از طریق یک رویکرد سه جانبه به دانش آموزان کمک می کند:

 • این برنامه دانش آموزان را با مربیان داوطلب برای یک سال تحصیلی مطابقت می دهد. همه شرکت کنندگان آموزش MinT در مورد نحوه مشارکت در رابطه دریافت می کنند. مربیان برنامه درسی دریافت می کنند تا مکالماتی داشته باشند که مربوط به حرفه آکادمیک دانش آموز و نحوه هدایت درخواست های شغلی، مصاحبه ها و استخدام است.
 • MinT پروژه‌های اصلی را تسهیل می‌کند که در آن دانشجویان به عنوان کارآموز در شرکت‌ها، با تمرکز بر یک کار خاص، خدمت می‌کنند. این پروژه توسط کارکنان MinT و اعضای هیئت علمی کالج مدیریت می شود و بار کارفرمایان را کاهش می دهد.
 • MinT شرکت ها را تشویق می کند تا دانشجویان خود را استخدام کنند و نام نامزدهای شغلی را که نیازهای کارفرما را برآورده می کنند ارائه می دهد.

MinT از طریق دلارهای کمک مالی دریافت شده از کالج های برنامه و کارفرمایان که هزینه پروژه های فارغ التحصیل را پرداخت می کنند و برای کمک به استخدام فارغ التحصیلان MinT تامین می شود. این سازمان دو کارمند تمام وقت به نام‌های وانگ و اریکا توماس چن، مدیر انجمن MinT دارد.

آنها به دنبال خیریه نیستند. آنها فقط یک فرصت می خواهند.»

MinT دومین سرمایه گذاری وانگ در زمینه آموزش فنی است. او قبلاً در مایکروسافت به عنوان مدیر برنامه کار می کرد، اما تمرکز خود را به برنامه ای تغییر داد که در سال 2009 راه اندازی کرد به نام آموزش فناوری و پشتیبانی یادگیری (TEALS). TEALS از برنامه‌های علوم کامپیوتر دبیرستان با قرار دادن کارکنان فنی داوطلب در کلاس‌های مدرسه و هدف قرار دادن جمعیت دانش‌آموزی محروم پشتیبانی می‌کند.

وانگ پس از 13 سال در شرکت، مایکروسافت و TEALS را ترک می کند. اما این تلاش به عنوان یک برنامه مایکروسافت بشردوستانه ادامه دارد. TEALS به حدود 95000 دانش آموز در ایالات متحده و بریتیش کلمبیا خدمت کرده است.

در سال 2020، وانگ به کنسرسیومی از کالج ها در واشنگتن نزدیک شد و از آنها خواست تا برنامه ای برای کمک به دانشجویان علوم کامپیوتر خود ایجاد کنند.

زمان بندی مطابق با رشد آموزش کامپیوتر است. برای بیش از یک دهه، مدارس مختلف مدارک علمی “کاربردی” چهار ساله در فناوری اطلاعات، روباتیک، هوش مصنوعی و غیره ارائه کرده اند. با تکیه بر موفقیت Bellevue، قانونگذاران دو سال پیش به همه کالج های واشنگتن اجازه دادند تا مدرک لیسانس در علوم کامپیوتر ارائه دهند. کالج شمال سیاتل برنامه خود را در پاییز راه اندازی کرد و انتظار می رود دیگران نیز از این روند پیروی کنند.

این به معنای تقاضای بیشتر برای مربیان داوطلب و شرکت‌هایی است که برای میزبانی پروژه‌های اصلی برای دانشجویان MinT در دسترس هستند.

وانگ گفت: «آنها به دنبال خیریه نیستند. آنها فقط یک فرصت می خواهند».

پوشش مرتبط:

 • کالج های سیاتل و آمازون در حال ایجاد یک فرصت جدید برای مدرک علوم کامپیوتر هستند
 • آمازون 3 میلیون دلار به کالج های منطقه سیاتل برای حمایت از مدارک علوم کامپیوتر اهدا می کند
 • وارد برنامه معروف علوم کامپیوتر دانشگاه واشنگتن نشوید. حالا چی؟