• خانه
  • اخبار
  • زاکربرگ می خواهد عینک های واقعیت افزوده متا را ایجاد کند تا تکامل مشابهی از نسل اول آیفون در سال 2024 ایجاد کند.

زاکربرگ می خواهد عینک های واقعیت افزوده متا را ایجاد کند تا تکامل مشابهی از نسل اول آیفون در سال 2024 ایجاد کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
زاکربرگ می خواهد عینک های واقعیت افزوده متا را ایجاد کند تا تکامل مشابهی از نسل اول آیفون در سال 2024 ایجاد کند.

اپل و متا بارها بر سر اپ استور و سیاست های حفظ حریم خصوصی با هم درگیر شده اند و انتظار می رود به زودی به رقبای سخت افزاری تبدیل شوند. همانطور که گفته می شود اپل محصولات مختلفی از جمله عینک و هدفون واقعیت مجازی / واقعیت افزوده (ترکیب) در حال آماده سازی، متا همچنین قصد دارد عینک واقعیت افزوده خود را در سال 2024 عرضه کند. اکنون گزارش جدیدی از روی لبه مارک زاکربرگ نشان می دهد که ایده های بسیار خوبی برای معرفی عینک های واقعیت افزوده متا دارد و هدفش ایجاد حس تغییر است، مشابه لحظه معرفی نسل اول آیفون.

حس تکامل نسل اول آیفون در عینک های متا با واقعیت افزوده

گزارش امروز با استناد به یکی از کارمندان سابق که روی این پروژه کار می کرد، نشان می دهد که خود زاکربرگ با توسعه این عینک های واقعیت افزوده درهم تنیده است. این منبع افزود که زاکربرگ “می خواهد این لحظه شبیه به آیفون باشد” زمانی که عینک های متا AR معرفی می شوند.

اما با وجود این امید و برنامه تهاجمی برای سال 2024، متا به وضوح هنوز از تبدیل عینک AR خود به یک محصول تجاری فاصله دارد. گزارش امروز The Verge نشان می دهد که متا “نمونه اولیه عملی و پوشیدنی” عینک ندارد، بلکه فقط یک “نمایشگر ثابت استفاده شده روی میز” دارد.

با وجود صرف میلیاردها دلار برای توسعه عینک های واقعیت افزوده، متا انتظارات کمی از فروش ده ها هزار دلاری برای اولین نسخه برای کاربران و توسعه دهندگان اولیه دارد. قیمت این محصول هنوز مشخص نشده است، اما مطمئنا دستگاه گرانتر از هدفون 299 دلاری Quest VR این شرکت خواهد بود. زیرا هزینه قطعات عینک AR چند هزار دلار است. این قیمت تمایل زاکربرگ را برای پرداخت یارانه به هزینه‌های سخت‌افزاری برای تشویق به پذیرش دستگاه آزمایش می‌کند. یک استراتژی رقابتی که تا حدی با هدف کاهش حاشیه سود شرکت های دیگر مانند اپل انجام می شود.

حس تکامل نسل اول آیفون در عینک های متا با واقعیت افزوده

حس تکامل نسل اول آیفون در عینک های متا با واقعیت افزوده

علاوه بر عینک‌های واقعیت افزوده پیشرفته به نام «نازاره» در داخل متا، این شرکت همچنین در حال توسعه یک جفت عینک AR هوشمند سطح پایین‌تر است که در سال 2024 در دسترس خواهد بود. «گزارش می‌گوید متا امیدوار است این محصول را به قیمت ده‌ها نفر بفروشد. میلیون دلار است.»

در همین حال، اپل در حال برنامه ریزی محصولات AR و VR خود است و از هدست های واقعیت ترکیبی شروع می کند که ممکن است سال آینده در دسترس باشند. در واقع، مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، قبلا گفته بود که اپل دلگرم کننده است “در ده سال آینده آیفون را با AR جایگزین کنید.”

نظر شما در مورد جاه طلبی مارک زاکربرگ برای ارائه حسی از تکامل نسل اول آیفون از طریق عینک های واقعیت افزوده متا در سال های آینده چیست؟