• خانه
  • اخبار
  • روند مشاهده Web3: برنامه های کاربردی جدید، رفتار کاربر جدید و مهاجرت گسترده استعدادها

روند مشاهده Web3: برنامه های کاربردی جدید، رفتار کاربر جدید و مهاجرت گسترده استعدادها

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
روند مشاهده Web3: برنامه های کاربردی جدید، رفتار کاربر جدید و مهاجرت گسترده استعدادها

روند مشاهده Web3: برنامه های کاربردی جدید، رفتار کاربر جدید و مهاجرت گسترده استعدادها
ماریا گیلفویل (سمت چپ) و کریس پیکاردو، سرمایه گذاران مادرونا.

یادداشت سردبیر: این یک پست مهمان است که توسط ماریا گیلفویل و کریس پیکاردو، سرمایه گذاران در Madrona Venture Group مستقر در سیاتل نوشته شده است.

ما عمیقاً وارد Web3 در Madrona شدیم و هر دوی ما هفته گذشته را در کنفرانس ETHDenver با کارآفرینان ملاقات کردیم.

Web3 تکامل یافته اینترنت است که بر اساس پروتکل های غیرمتمرکز از جمله اتریوم (ETH عنوان کنفرانس) ساخته شده است که به کاربران اجازه می دهد در اینترنت مشارکت کنند. اعتماد بدون واسطه در Web3 به اشتراک گذاشته می شود.

ما در مورد Web3 هیجان زده هستیم زیرا رفتار کاربر جدید، مهاجرت گسترده استعدادها و برنامه ها و ایده های جدیدی را مشاهده می کنیم که هنوز دسته بندی ندارند.

ما تحت تاثیر انرژی مثبت کنفرانس قرار گرفتیم. با بیش از 15000 شرکت کننده و 8000 نفر در لیست انتظار، شتاب و اشتیاق برای Web3 بی سابقه بود.

Web3 برای شمال غربی اقیانوس آرام بسیار مناسب است. یکی از شرکت‌های اصلی Web3، Dapper Labs، در ونکوور، بریتیش کلمبیا توسط مراکز داده تأسیس شد که نه تنها از مایکروسافت، آمازون و فیس‌بوک، بلکه از حفاری ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کردند. و بازار استعدادهای مستقر در سیاتل داغ است. علاوه بر این، سیاتل و پورتلند به ترتیب در ماه های آوریل و جولای میزبان کنفرانس های Web3 خواهند بود.

سه نتیجه اصلی ما از کنفرانس حول محور بازار استعداد، کار آینده روی اتریوم و هیجان‌انگیزترین مناطق برای فرصت‌های راه‌اندازی می‌چرخد.

اول، بهترین استعدادها، از جمله مهندسان، مدیران محصول و کارآفرینان، مشاغل Web2 را ترک می کنند تا برای استارت آپ های Web3 کار کنند. خوش بینی جامعه، امکانات فناورانه در زمین سبز و جذابیت اینرسی در حرفه، بهترین استعدادها را جذب می کند.

در ده‌ها شرکتی که ملاقات کردیم، همه آنها اولین کسانی بودند که حذف شدند و کارمندان آنها اغلب بین دو یا حتی سه قاره توزیع شدند. سیاتل برای چندین دهه بازاری پیشرو برای استعدادهای فناوری بوده است و اکنون فرصت ها برای هر کسی که به دنبال پیوستن به یک شرکت رمزنگاری است، حتی بیشتر است. با توجه به واقعیت نیروی کار توزیع شده، ETHDenver اساسا جلسه ای برای صدها شرکت بود.

دوم، اتریوم به کار فشرده برای حمایت از رشد نیاز دارد. بحث‌ها در این کنفرانس تایید کرد که توسعه‌دهندگان اتریوم سخت تلاش می‌کنند تا اتریوم را مقیاس‌پذیر کنند و اصطکاک کاربران را کاهش دهند. در طی گفتگو با ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، وی تایید کرد که اتریوم تا پایان سال 2022 از اثبات عملکرد به اثبات تعهد تبدیل خواهد شد. تغییر به اثبات تعهد، میزان انرژی تولید شده توسط تراکنش های بلاک چین اتریوم را کاهش می دهد و اتریوم را غیرمتمرکزتر می کند. با افراد بیشتری که می توانند اتریوم خود را از طریق رایانه خانگی شرط بندی کنند.

حتی با هدف بهبود سرعت و انعطاف‌پذیری اتریوم، تعداد تراکنش‌هایی که در اتریوم انجام می‌شود با پذیرش مصرف‌کننده همخوانی ندارد. این می تواند به آینده ای با زنجیره های زیادی منجر شود. تعداد رو به رشد و سرعت سریع تراکنش ها در اتریوم نیاز فزاینده ای به قابلیت همکاری بین زنجیره ها ایجاد می کند. سازندگان Web3 مشتاقانه منتظر نوآوری با راه حل های Layer2 (L2) از جمله ZK-Rollups هستند.

که ما را به خانه سوم می رساند، نوآوری که هر روز شاهد آن هستیم و همچنان شاهد آن هستیم.کارآفرینان Web3 در ETHDenver در تمام زمینه‌های Web3 کار کردند – کیت‌های ساخت برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار Web3، پروتکل‌های قابلیت همکاری، نوآوری Layer2، فناوری اکوسیستم چند زنجیره‌ای بلاک چین و پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی Web3.

یکی از حوزه‌های مورد علاقه خاص، انفجار سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAOs) است. اینها اساساً روش جدیدی برای سازماندهی یک شرکت، جامعه یا گروهی از افراد همفکر بر اساس اصل Web3 مالکیت توزیع شده هستند. ما بسیاری از بنیان‌گذاران DAO را ملاقات کردیم که جایگاه‌ها، جوامع غیرمتمرکز، و شرکت‌هایی را می‌سازند که ساختاری شبیه به DAO دارند تا مصرف‌کنندگان بتوانند مالک شوند. همچنین بسیاری از استارت آپ ها را دیده ایم که ابزارهای DAO را برای بهبود عملکرد خود ایجاد می کنند. ابزارهای DAO شامل مدیریت پول نقد و بسترهای ارتباطی جامعه است.

از طرف کاربران، ما با بنیان‌گذاران زیادی آشنا شدیم که پلتفرم‌های رسانه اجتماعی Web3 و پورتفولیوهای اجتماعی ایجاد کردند. پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی Web3 اقدامات کاربران در زنجیره را در یک فید ترکیب می‌کنند و کیف پول‌های اجتماعی به کاربران اجازه می‌دهند پیام‌هایی را به‌عنوان ایمیل بین کیف پول‌های رمزنگاری ارسال کنند.

همه این کارآفرینان به شدت در حال کار برای حل مشکلات زیرساخت بلاک چین هستند که زیرساخت اصلی را افزایش می‌دهد و میلیون‌ها نفر را افزایش می‌دهد که از برنامه‌های هدفمند برای کاربران بلاک چین – معروف به برنامه‌های غیرمتمرکز یا Dapps استفاده می‌کنند.

در Madrona، ما فناوری بلاک چین را به عنوان یک فناوری نوآورانه برای رشد می بینیم. ما هیجان زده هستیم که با بنیانگذاران Web3 برای ساخت شرکت های Web3 و DAO همکاری کنیم – از جمله رویداد آتی Madrona Venture Labs Launchable که بنیانگذاران و تیم های Web3 را جذب می کند تا ایده های خود را در شرکت هایی با رهبران / مربیان شگفت انگیز در صنعت ایجاد کنند.