• خانه
  • اخبار
  • روسیه یوتیوب را به عنوان یک پلت فرم برای جنگ اطلاعاتی می بیند

روسیه یوتیوب را به عنوان یک پلت فرم برای جنگ اطلاعاتی می بیند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
روسیه یوتیوب را به عنوان یک پلت فرم برای جنگ اطلاعاتی می بیند

مطمئناً اغراق نمی کنیم که بگوییم جنگ روسیه و اوکراین بزرگترین تهدید برای آینده دنیای فناوری است یا حداقل می تواند خطرات دیگری را به دنبال داشته باشد. روسیه اکنون یوتیوب را به عنوان بستری برای جنگ اطلاعاتی می بیند و پوتین استفاده از نرم افزارهای خارجی را برای سازمان های دولتی روسیه ممنوع کرده است. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

یوتیوب توسط روسیه به عنوان یک پلت فرم برای جنگ اطلاعاتی تلقی می شود و استفاده از نرم افزارهای خارجی در سازمان های دولتی روسیه ممنوع است.

ناظر ارتباطات روسیه روز سه شنبه گفت که دو شکایت علیه گوگل به دلیل عدم حذف اطلاعات ممنوعه از پلتفرم اشتراک ویدیوی یوتیوب خود و تبلیغ صریح محتوای جعلی تشکیل داده است. سرویس فدرال ارتباطات، فناوری اطلاعات و رسانه های جمعی روسیه (روسکومنادزور) اعلام کرد که گوگل به دلیل تخلفات متعدد ممکن است 8 میلیون روبل (92000 دلار) جریمه شود. علاوه بر این، روسیه می تواند گوگل را 20 درصد از درآمد سالانه خود جریمه کند. اما سوال اینجاست که آیا درست است که یوتیوب را پلتفرم جنگ اطلاعاتی بدانیم؟

Roskomnadzor گفت یوتیوب به یکی از پلتفرم های کلیدی در جنگ اطلاعاتی علیه روسیه تبدیل شده است. در حال حاضر هیچ پاسخ رسمی از طرف گوگل وجود ندارد. با توجه به اینکه اکثر سرویس های گوگل روسیه را ترک کرده اند، وضعیت در واقع کمی پیچیده است.

زنجیره تامین اروپا به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و بسیاری از صنایع و کشورها در معرض خطر هستند. اگرچه تنش ها در زنجیره تامین اروپا اخیراً کاهش یافته است، خطرات دوباره در حال افزایش هستند. برخی از صنایع و کشورها به دلیل کمبود مواد و نیروی کار و افزایش قیمت ها آسیب پذیرتر از قبل هستند. جنگ بین روسیه و اوکراین مشکلات زنجیره تامین را تشدید خواهد کرد که تاثیر زیادی بر قیمت کالاها و همچنین صنایع مرتبط با انرژی خواهد داشت.

پلتفرم جنگ اطلاعاتی

یک اقتصاددان ارشد در Viva به طور ضمنی نوشت که علیرغم رشد کندتر زمان تحویل و قیمت مواد خام، کمبود مواد و نیروی کار در صنعت، ساخت و ساز و خدمات اتحادیه اروپا در سطوح بی‌سابقه‌ای است. بر اساس یک نظرسنجی تجاری توسط کمیسیون اروپا، بیش از 50 درصد از شرکت های صنعتی در اتحادیه اروپا کمبود مواد و تجهیزات دارند که تولید آنها را محدود می کند. کمبود نیروی کار و مصالح در صنعت ساختمان نیز به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. علاوه بر این، جنگ بین روسیه و اوکراین بر حمل و نقل و تامین مواد خام تأثیر خواهد گذاشت. این شامل کالاهای اساسی مانند انرژی، غذا و فلزات می شود. این موضوع بر قیمت تولید و اجناس نیز تاثیر بسیار منفی خواهد داشت.

جنگ بین روسیه و اوکراین همچنین اختلالات زنجیره تامین را تشدید می کند و بر عرضه، عرضه و قیمت ها تاثیر می گذارد. جنگ قبلاً قیمت انرژی را افزایش داده و بر قیمت فلزات و کشاورزی تأثیر گذاشته است. اروپا روسیه را به عنوان منبع منابع به ویژه در پالایش و تولید برق، خدمات حمل و نقل، فلزات اساسی و صنایع شیمیایی می بیند.

مطابق با GizChinaاقتصادهای نوظهور اروپایی بیشتر به واردات نفت و گاز از روسیه وابسته هستند. اگر واردات نفت و گاز از روسیه زیر 40 درصد باشد، بلغارستان، لیتوانی و اسلواکی بیشترین آسیب را خواهند دید. بلغارستان به دلیل وسعت تولید فلزات اساسی آسیب پذیرترین کشور است. تولید برق شهری و تولید نفت تصفیه شده متکی به واردات از روسیه است.

پوتین استفاده از نرم افزارهای خارجی را برای سازمان های دولتی روسیه ممنوع کرده است

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه فرمانی را امضا کرد که بر اساس آن استفاده از نرم افزارهای خارجی در زیرساخت های حیاتی توسط سازمان های دولتی ممنوع می شود. علاوه بر این، استفاده از آن برای مشتریان دولتی ممنوع است. این تصمیم برای اطلاعات حقوقی کشور در وب سایت رسمی موجود است. به نظر می رسد اقدام روسیه علیه شرکت های فناوری خارجی به دنبال مجموعه ای از تحریم ها علیه این کشور باشد. علاوه بر این، رئیس جمهور روسیه از مذاکرات خارجی درباره اقدامات خود در درگیری با اوکراین ناراضی است.

در این مورد توییتی منتشر شد مبنی بر اینکه روسیه استفاده از نرم افزارهای خارجی را برای سازمان های دولتی ممنوع کرده است. این ممنوعیت از 1 ژانویه 2025 اعمال می شود. قبل از آن تاریخ، صاحبان زیرساخت های حیاتی باید به نرم افزار روسی مراجعه کنند و خرید نرم افزارهای خارجی بدون مجوز از 31 مارس 2022 ممنوع است.

پلتفرم جنگ اطلاعاتی

از 31 مارس، خریداران دیگر نمی توانند نرم افزار خارجی را بدون تایید خریداری کنند. ممنوعیت نرم افزارهای خارجی از اول ژانویه 2025 آغاز می شود. همانطور که می بینید، این چیزی است که از روز اول کارساز نبوده است، حرکت بزرگی در 31 مارس وجود دارد که خریداران را از خرید نرم افزارهای خارجی بدون تایید منع می کند.

با این حال، کاهش استفاده از نرم افزارهای خارجی تا سال 2025 ضروری نخواهد بود. هنوز دو سال کامل تا این اتفاق باقی مانده است. بنابراین انطباق زیرساخت های دولتی زمان زیادی طول خواهد کشید. تا آن زمان، انتظار می رود این کشور راه حل های نرم افزاری خود را توسعه دهد.

روسیه به سرعت در حال تبدیل شدن به یک کشور منزوی است

این تنها گام دیگری برای حفظ روسیه به عنوان یک کشور منزوی و مقابله با تحریم های اعمال شده توسط شرکت های غربی است. پس از درگیری، شاهد بودیم که شرکت های فناوری از بسیاری از تحریم ها علیه روسیه تبعیت کردند. در پاسخ، دولت حضور شبکه های اجتماعی بزرگی مانند فیس بوک، اینستاگرام و غیره را ممنوع کرد.

یوتیوب در روسیه ممنوع می شود

گوگل نیز تحریم هایی را علیه این کشور اعمال می کند. مانند جلوگیری از خرید برنامه‌ها یا دسترسی روس‌ها به خدمات حساب Google خود. علاوه بر این، این شرکت دیگر اجازه تولید گوشی های هوشمند با اندروید را به سازندگان روسی نمی دهد. اکنون این سازندگان به سیستم عامل هارمونی هواوی روی خواهند آورد. حتی شایعاتی وجود دارد که روسیه حتی ممکن است گوگل را از این کشور منع کند. فروشگاه های اپلیکیشن اندروید شخص ثالث در این کشور وجود دارد.

مطابق با GizChina، جنگ علیه اوکراین به آرامی روسیه را به کشوری بسیار منزوی و بدون فناوری خارجی تبدیل می کند. شرکت هایی مانند سامسونگ ارسال کالا به این کشور را متوقف کرده اند. علاوه بر این، انتظار می‌رود فهرست تحریم‌ها بیشتر شود. مذاکرات در طول زمان در جریان بوده است. در روزهای اخیر با کاهش تلاش‌های روسیه علیه کیف و حرکت روسیه به مناطق جدایی‌طلب، بارقه‌ای از امید وجود داشته است.

با بازگشت به اصل موضوع، پوتین همچنین به دولت دستور داد تا الزامات نرم افزاری مورد استفاده در زیرساخت های حیاتی را تصویب کند. وی همچنین به دولت دستور داد تا قوانین سختگیرانه ای را برای نرم افزارهای خارجی در تاسیساتی که زیرساخت های حیاتی محسوب نمی شوند، وضع کند. نظر شما در مورد اینکه یوتیوب پلتفرمی برای جنگ اطلاعاتی در نظر گرفته می شود چیست؟