منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • روسیه گوگل را به دلیل نقض قوانین روسیه 100 میلیون دلار جریمه کرد

روسیه گوگل را به دلیل نقض قوانین روسیه 100 میلیون دلار جریمه کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
روسیه گوگل را به دلیل نقض قوانین روسیه 100 میلیون دلار جریمه کرد

بحران روسیه و اوکراین تنش های بزرگی را ایجاد کرده است که تنها به روابط سیاسی محدود نمی شود و روابط اجتماعی در فضای مجازی را نیز در بر می گیرد. همانطور که می دانید شبکه های اجتماعی غربی بارها و بارها به بهانه های مختلف مطالب روسی را حذف کرده اند. اکنون شاهد جریمه 100 میلیون دلاری روسیه به دلیل عدم رعایت قوانین آن کشور هستیم. اس ترنجی با من باش.

جریمه 100 میلیون دلاری گوگل توسط روسیه!

رسانه های مختلف گزارش می دهند که گوگل بارها از حذف محتوای ممنوعه روسی خودداری کرده است. روسیه بیانیه ای صادر کرده است که علیه این شرکت شکایت خواهد کرد و جریمه گردش مالی 7.2 میلیارد روبلی (حدود 0.1 میلیارد دلار) را اعمال خواهد کرد. بر اساس پایگاه داده سرویس فدرال مارشال روسیه (FSSP)، مقامات مربوطه در تاریخ 29 آوریل، بر اساس تصمیم دادگاه تاگانکا مسکو، اقدامات اجرایی را علیه این شرکت آغاز کرده اند که بر اساس آن جریمه بیش از 7.2 میلیارد روبل در نظر گرفته شده است. انتظار می رود.

طبق گزارش اینترفاکس، دادگاه گوگل را بر اساس ماده 13.41 (5) قانون تخلفات اداری فدراسیون روسیه (تخلفات مکرر مربوط به عدم حذف اطلاعات توسط صاحبان منابع اینترنتی) محکوم کرد. گوگل نیز تا 19 مارس فرصت دارد تا جریمه خود را پرداخت کند. دادگاه روسیه همچنین گوگل را به دلیل امتناع از حذف محتوای ممنوعه از یوتیوب 3 میلیون روبل (حدود 42000 دلار) جریمه کرد.

جریمه 100 میلیون دلاری گوگل

روسیه همچنین گوگل را 11 میلیون روبل دیگر (حدود 154000 دلار) در اوایل ماه جاری به دلیل عدم حذف محتوای ممنوعه از کاربران روسی جریمه کرد. رگولاتور ارتباطات روسیه می گوید که در تلاش است تا گوگل را به دلیل “مشارکت در انتشار اطلاعات نادرست” در پلت فرم اشتراک ویدئو مجازات کند. دادگاه منطقه تاگانسکی در مسکو در این ماه حکم داد که گوگل به دلیل یک تخلف اداری مجرم شناخته شد و شرکت را به ترتیب بین 4 تا 7 میلیون روبل جریمه کرد.

آیا گوگل محتوای درخواستی را حذف می کند؟

ممکن است بسیاری فکر کنند این یک مشکل جدید است، اما همه چیز خیلی زودتر شروع شده است. در دسامبر سال گذشته، دادگاه مسکو حکم داد که گوگل به دلیل امتناع مکرر از حذف محتوایی که توسط روسیه غیرقانونی تلقی می شود، 7.2 میلیارد روبل جریمه شده است. این اولین بار است که در یک مورد مشابه این شرکت بر اساس درآمد خود جریمه می شود. این بدان معناست که روسیه قبلا چندین بار گوگل را به دلیل حذف نکردن محتوای غیرقانونی جریمه کرده است. اما همه این جریمه ها نسبت به این جریمه بسیار ناچیز بود.

گوگل خرید و اشتراک گوگل پلی استور را برای کاربران روسی به حالت تعلیق درآورد

در اکتبر 2021، Roskomnadzor به گوگل اطلاع داد که خواهان جریمه 5 تا 20 درصدی از درآمد سالانه شرکت در روسیه است. ما در آن زمان می دانستیم که جریمه می تواند به 240 میلیون دلار برسد. بنابراین، این شدیدترین مجازاتی است که روسیه تاکنون برای شرکت های فناوری خارجی اعمال کرده است. در مورد یوتیوب، این پلتفرم بارها به دلیل تخلفات اداری محکوم شده است.

مطابق با GizChinaتنها در سال 2022، دادگاه 16 مورد نقض عدم حذف محتوایی را که روسیه از توزیع آنها در قلمرو خود منع کرده است، تشخیص داد. با این حال، در مقایسه با جریمه های گوگل، یوتیوب در مجموع 37.5 میلیون روبل (510000 دلار) جریمه شد. اما یوتیوب حدود 2600 مقاله را حذف نکرده است. بنابراین دلایل زیادی وجود دارد که ما معتقدیم گوگل جریمه را پرداخت می کند اما محتوا را حذف نمی کند.