منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • روسیه فروش موتورهای موشکی به آمریکا را تعلیق کرد

روسیه فروش موتورهای موشکی به آمریکا را تعلیق کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
روسیه فروش موتورهای موشکی به آمریکا را تعلیق کرد

آژانس فضایی روسیه می گوید این شرکت به دلیل تحریم های جهانی دیگر موتورهای موشکی به ایالات متحده نمی فروشد. با توجه به اینکه آمریکا از این موتور موشک در پرتاب موشک استفاده نمی کند. اما این تهدید می تواند در ارسال محموله به ایستگاه فضایی بین المللی موثر باشد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبرگزاری تکنا، رئیس آژانس فضایی روسیه در واکنش به تحریم های جهانی علیه روسیه در یک مصاحبه تلویزیونی گفت روسیه دیگر موتور موشک خود را به آمریکا نمی فروشد. این کشور باید از چیزی غیر از جارو برای پرواز استفاده کند.

تصمیم روسیه می تواند از دو جهت بر ایالات متحده تأثیر بگذارد. وزارت دفاع و انجمن پرتاب موشک از پرتاب های ناسا به شدت آسیب دیده اند. در مرحله دوم نورثروپ گرومن که وظیفه ارسال محموله به ایستگاه بین المللی را بر عهده دارد. هر دو شرکت برای ارسال محموله و پرتاب خود به موتورهای روسی نیاز دارند.

موتور روسی از موشک Atlas V استفاده می کند که توسط یک شرکت سرمایه گذاری با مشارکت بوئینگ و لاکهید مارتین به نام ULA استفاده می شود. این موتور سخت افزار بسیار پیچیده ای دارد. با این حال، در سال 2014، ایالات متحده استفاده از موتورهای موشکی روسی را در پرتاب ماهواره های امنیت ملی ممنوع کرد. اما او بعداً ممنوعیت ULA را لغو کرد و سعی کرد از موتورهای آمریکایی در موشک جدید Vulcan خود استفاده کند. البته این موتور که BE-4 نام دارد برای پرواز آزمایشی خود آماده است. توری برونو، مدیر اجرایی این شرکت سرمایه گذاری نیز در توییتی اعلام کرد که موتور برای اولین پرواز آماده است و همه چیز به خوبی پیش می رود.

موشک ولکان امسال فرودگر Peregrine را روی ماه فرود خواهد آورد. به گفته ULA، این شرکت در حال حاضر حدود 24 عدد از این موتورها را در کارخانه خود تولید کرده است که می تواند تا سال 2025 ماموریت های دیگر را نیز پوشش دهد. اما مشخص نیست که در صورت کاهش سرعت تولید موتور، روسیه چه تهدیداتی را متوجه ماموریت های فضایی ایالات متحده خواهد کرد.