• خانه
  • اخبار
  • روسیه به هک ماهواره های اینترنتی اروپا متهم شده است

روسیه به هک ماهواره های اینترنتی اروپا متهم شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
روسیه به هک ماهواره های اینترنتی اروپا متهم شده است

ایالات متحده می گوید روسیه پیش از حمله به اوکراین، ارائه دهنده ماهواره اروپایی KA-SAT را هک کرده است. این اقدام روسیه ارتباطات بین ارتش اوکراین را مختل کرده است.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، روسیه با حمله به ماهواره های اروپایی که دسترسی به اینترنت را فراهم می کنند، ارتباط با ارتش اوکراین را مختل کرده است. شبکه پهن باند ماهواره ای متعلق به یک شرکت ارتباطات آمریکایی به نام Viasat است. شبکه KA-SAT درست در روز حمله روسیه به اوکراین مختل شد. ویاسات بعداً از تأثیر حمله سایبری و ایجاد وقفه خبر داد. البته آژانس امنیت ملی تحقیقات خود را در این زمینه ادامه می دهد. اما وی هنوز گزارشی در این زمینه منتشر نکرده است. واشنگتن پست گزارش داد که برخی منابع ناشناس احتمال می دهند که روسیه پشت این حملات باشد.

به گفته مقامات Viasat، حملات از طریق پایانه های ماهواره ای کنترل شده و تنها کاربران KA-SAT مختل شده اند. این شبکه نیز توسط یک ماهواره فرانسوی ارائه می شود. آژانس امنیت سایبری و اداره تحقیقات فدرال بعداً در مورد حمله احتمالی به ایالات متحده و شبکه های بین المللی هشدار دادند.

دولت آمریکا پس از تحریم های مسکو علیه زیرساخت شبکه های بین المللی گفته است که دولت روسیه ممکن است به دنبال انجام حملات سایبری باشد. وزارت دادگستری ایالات متحده بعداً اعلام کرد که شواهدی دریافت کرده است که نشان می‌دهد چهار فرد مرتبط با مسکو قصد داشتند در طول یک کمپین پیچیده سایبری به شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی ایالات متحده حمله کنند.