منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • روسیه از دلفین های آموزش دیده برای محافظت از پایگاه های خود در دریا استفاده می کند

روسیه از دلفین های آموزش دیده برای محافظت از پایگاه های خود در دریا استفاده می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
روسیه از دلفین های آموزش دیده برای محافظت از پایگاه های خود در دریا استفاده می کند

تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که روسیه از دلفین ها برای محافظت از پایگاه های دریایی خود در جنگ با اوکراین استفاده می کند.

به گزارش سرویس اطلاعات و فناوری تکنا و به نقل از USNI News، بررسی تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که نیروی دریایی روسیه در جنگ با اوکراین در بندر سواستوپل مکانی برای دلفین ها ایجاد کرده است. بر اساس این گزارش، روسیه در ماه فوریه و همزمان با آغاز جنگ از این دو مکان ویژه بازدید کرد.

قرار گرفتن دلفین ها در سواستوپل، مهم ترین پایگاه دریایی روسیه در دریای سیاه نشان می دهد که این دلفین ها برای دفاع از پایگاه های خود در برابر اوکراین آموزش های ویژه ای را گذرانده اند. در گذشته شایعات زیادی در مورد آموزش پستانداران دریایی از ایالات متحده و روسیه برای محافظت وجود داشته است.

اکنون تصاویر ماهواره ای این بندر نشان می دهد که با وجود کمبود موشک های اوکراینی در این منطقه، نیروی دریایی روسیه زیردریایی هایی را مستقر کرده است که می توانند کاملا آسیب پذیر باشند. بر اساس گزارش USNI، روسیه علاوه بر دلفین ها، از نهنگ های سفید و فوک های آموزش دیده نیز در قطب شمال استفاده می کند. پیشتر در سال 2019، یک نهنگ سفید آموزش دیده توسط روسیه در شمال نروژ کشف شد که نشان می دهد روسیه برنامه جاسوسی خود را از طریق این نهنگ های آموزش دیده و مقاوم در برابر سرما انجام می دهد.