• خانه
  • اخبار
  • روسیه از تراشه های ماشین ظرفشویی در تانک های نظامی استفاده می کند

روسیه از تراشه های ماشین ظرفشویی در تانک های نظامی استفاده می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
روسیه از تراشه های ماشین ظرفشویی در تانک های نظامی استفاده می کند

روسیه از زمان شروع جنگ با اوکراین و تحریم‌ها علیه این کشور، تراشه‌های خود را تمام کرده است و اکنون مجبور است از تراشه‌های ماشین ظرفشویی و یخچال در تانک‌های جنگی خود استفاده کند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، روسیه به دلیل کمبود تراشه، استفاده از تراشه برای لوازم خانگی را در تجهیزات نظامی خود آغاز کرده است. جینا ریموندو وزیر بازرگانی ایالات متحده به نقل قول های مشابه از مقامات اوکراینی اشاره کرد. او می گوید تانک های روسی از تراشه های نیمه هادی برای وسایلی مانند ماشین ظرفشویی و یخچال استفاده می کنند. دلیل این امر تحریم های بین المللی علیه روسیه است که این کشور را مجبور کرد از این واحدها به عنوان جایگزینی برای تجهیزات نظامی خود استفاده کند.

به گفته رایموندو، صادرات صنعت فناوری ایالات متحده از آغاز جنگ 70 درصد کاهش یافته است. عرضه قطعات آمریکایی به این کشور نیز حدود 85 درصد کاهش یافت. مقامات آمریکایی می گویند تحریم ها حملات روسیه را تضعیف کرده است.

از آغاز تهاجم روسیه به اوکراین، بسیاری از شرکت های فناوری مانند اینتل و AMD به دستور دولت آمریکا در تحریم روسیه قرار گرفتند. به همین دلیل تراشه در این کشور فروخته نمی شود. در همین حال، روسیه ساخت تراشه های خانگی را برای کاهش تحریم های غرب آغاز کرده است.