• خانه
  • اخبار
  • “روزهای خوب گذشته رفته اند”: شهردار سیاتل بروس هارل در حال تجسم مجدد مرکز شهر

“روزهای خوب گذشته رفته اند”: شهردار سیاتل بروس هارل در حال تجسم مجدد مرکز شهر

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
"روزهای خوب گذشته رفته اند": شهردار سیاتل بروس هارل در حال تجسم مجدد مرکز شهر

"روزهای خوب گذشته رفته اند": شهردار سیاتل بروس هارل در حال تجسم مجدد مرکز شهر
بروس هارل شهردار سیاتل در اجلاس brooztechnology در سیاتل در ماه اکتبر سخنرانی کرد. (عکس فایل brooztechnology/Dan DeLong).

در حالی که شهرش برای بیرون آمدن از همه‌گیری تلاش می‌کند، بروس هارل، شهردار سیاتل، به این فکر می‌کند که چگونه مرکز شهر را در میان تغییرات طولانی‌مدت در عادات کاری که مردم را از هسته شهری دور می‌کند، احیا کند.

هارل روز چهارشنبه در موسسه بروکینگز در جریان گفتگو با شهردار کلیولند جاستین بیب در مورد “حکومت شهر پس از همه گیری” گفت که تصور مجدد نقش شهرهای مرکزی “بزرگترین فرصت” برای شهرداران در سراسر کشور است.

نیویورک تایمز ماه گذشته خاطرنشان کرد، سیاتل در میان گروهی از شهرهایی است که در جلسات سازماندهی شده توسط اندیشکده مستقر در واشنگتن برای “تبادل ایده ها برای تجسم مجدد آینده مناطق تجاری مرکزی خود” شرکت می کند.

این بیماری همه گیر مراکز را در سراسر کشور تحت تاثیر قرار داده است، و برخی هنوز با افزایش سیاست های کاری ترکیبی و نگرانی های ایمنی ادامه دار، از جمله روندهای دیگر دست و پنجه نرم می کنند.

تجزیه و تحلیل اخیر توسط دانشگاه کالیفرنیا، برکلی و دانشگاه تورنتو، سیاتل را در فهرست 31 شهر بزرگ در رتبه 27 قرار داد که بر اساس فعالیت های اقتصادی و اجتماعی مرکز شهر در مقایسه با سطوح قبل از همه گیری اندازه گیری شد.

"روزهای خوب گذشته رفته اند": شهردار سیاتل بروس هارل در حال تجسم مجدد مرکز شهر
رتبه بندی شهرها بر اساس فعالیت مرکز شهر در مقایسه با سطوح قبل از همه گیری. (نمودار در downtownrecovery.com)

گزارش اخیر شرکت املاک و مستغلات Kidder Mathews اشاره کرد که بسیاری از شرکت‌های سیاتل – از جمله شرکت‌های فناوری بزرگ و کوچک – فضای مرکز شهر را کنار می‌گذارند یا کوچک می‌کنند، و تقاضای دفتر همچنان یک “سوال بزرگ” است.

بر اساس پیشنهاد بودجه 2023-2024 اخیر هارل، بازگشت به پنج روز سنتی در دفتر “برای بسیاری بعید به نظر می رسد.”

در همین حال، شرکت ها در حال کاهش هستند. آمازون، که دفتر مرکزی آن در نزدیکی مرکز شهر سیاتل قرار دارد، حداقل 2300 شغل را در منطقه سیاتل کاهش داده و حدود 2000 کارمند را از یک ساختمان اداری در مرکز شهر بیرون می کشد. متا، مادر فیسبوک، که اواخر سال گذشته 13 درصد اخراج کارکنان را اعلام کرد، در این ماه گفت که در حال اجاره یک ساختمان شش طبقه در نزدیکی مرکز شهر سیاتل است.

هارل گفت که شهر همچنین با تغییر به تجارت الکترونیک و دور شدن از فروشگاه های آجری دست و پنجه نرم می کند.

هارل به این فکر می کند که چگونه هسته شهری می تواند سازگار شود. ایده های او شامل آوردن هنر، موسیقی و فرهنگ بیشتر است. بهبود محیط ساخته شده، مانند پروژه های ساحلی جدید سیاتل؛ و حمایت از موسسات آموزشی و حتی مراکز روزانه. او همچنین به این فکر می کند که چگونه می توان بهترین خدمات را به مردم در خیابان ها ارائه کرد و چگونه از جامعه ایمانی استفاده کرد.

هارل، یکی از اعضای سابق شورای شهر که در اوایل سال 2022 کار خود را آغاز کرد، گفت: “همه ما در حال حاضر در حال تعریف مجدد شهر هستیم، تغییری را تجربه می کنیم که انتظارش را نداشتیم.”

ریچارد فلوریدا، کارشناس شهری، در طی یک سخنرانی کلیدی در ناهار سالانه انجمن مرکز شهر سیاتل در سال گذشته، استدلال کرد که مرکز شهر مدرن باید بیش از کار، به اجتماع و ارتباط باشد.

او گفت که این مرکز باید روی امکانات رفاهی موجود در محله های دیگر که مردم در آن معطل می شوند، مانند پارک ها و فضاهای باز مخلوط با مغازه ها کار کند. او گفت که آینده مرکز شهر این است که آن را به مکانی برای اقامت مردم تبدیل کند، نه مکانی که مردم فقط در آن کار کنند.

فلوریدا گفت: «سیاتل در موقعیت عالی برای ایجاد این تغییر است.

"روزهای خوب گذشته رفته اند": شهردار سیاتل بروس هارل در حال تجسم مجدد مرکز شهر
ترافیک پیاده کارگران در مرکز شهر سیاتل. (نمودار انجمن مرکز شهر سیاتل)

هارل بر تلاش‌ها برای کاهش بلایت، چنین برنامه‌هایی برای پرداخت هزینه تعمیرات پنجره‌ها و تلاش‌ها برای جذب مشاغل به ویترین فروشگاه‌های خالی و فضای بلااستفاده تاکید کرد. او گفت: تخته سه لا دشمن من است. امنیت عمومی و رسیدگی به بی خانمان ها نیز در اولویت قرار دارند.

او افزود: «به نظر می‌رسد هر شهر بزرگی با مشکل طبقه پایین فقر دست و پنجه نرم می‌کند، در حالی که ما طبقه پایین ثروت را نیز ایجاد کرده‌ایم».

او مایل است “نقاط ورودی” را برای مردم ایجاد کند تا از زندگی مدنی حمایت کنند، از جمله کمک به یافتن راه حل هایی برای بی خانمانی. هارل مراکز اجتماعی یا زمین‌های گلف را به‌عنوان مکان‌هایی در نظر می‌گیرد که جوانان می‌توانند با مربیان صنعت فناوری تعامل کنند و گفت که بخش پارک‌های شهر اخیراً یک رهبر را برای این تلاش نوپا استخدام کرده است.

هارل در سخنانی در نشست brooztechnology در ماه اکتبر گفت که نگران تأثیر افرادی است که از خانه کار می کنند بر مشاغل خرده فروشی شهر و از دست دادن بالقوه درآمد مالیاتی.

او در اجلاس brooztechnology گفت: “من نمی توانم به مردم بگویم که به مرکز شهر بیایند، مگر اینکه چیزی وجود داشته باشد که آنها را به آنجا برساند.”

دفتر هارل اخیراً دستاوردهای خود در سال 2022 از جمله سرمایه گذاری در مسکن ارزان قیمت را تشریح کرده است. نوسازی و نگهداری پارک ها؛ و تلاش برای تقویت نیروی پلیس، از جمله طرح جدید استخدام و حفظ و تامین بودجه جدید از شورای شهر برای استخدام افسران بیشتر.

بر اساس داده های انجمن مرکز شهر سیاتل، مرکز شهر از زمان اوج همه گیری همه گیر شلوغ تر شده است. 55000 واحد آپارتمان اشغالی وجود دارد که نسبت به سطح قبل از همه‌گیری بیشتر است و اشغال اتاق‌های هتل در سپتامبر 95 درصد سطوح قبل از همه‌گیری 2019 بود.

در دسامبر، 2.2 میلیون نفر از این مرکز بازدید کردند که نسبت به دسامبر گذشته بیش از 8 درصد افزایش داشت، اما کمتر از سطوح سال 2019 بود. ترافیک کارگری نیز افزایش یافت، اما در نوامبر همچنان 44 درصد از سطوح قبل از همه گیری بود.

شهردار کلیولند بیب فرصت هایی را در برخی از روندها می بیند. هدف آن شکار کارگرانی از شیکاگو و نیویورک است که توسط مسکن مقرون به صرفه تر و ساحل دریاچه ایری کلیولند جذب شده اند. بیب گفت: “من معتقدم که این دوران شهر متوسط ​​خواهد بود.”

هارل گفت که از همکاری با مؤسسه بروکینگز در راه پیش رو هیجان زده است.

هارل گفت: “ما باید به اندازه کافی شجاع و خلاق باشیم تا متوجه شویم که مرکز شهر نه به پنج دیگر اتفاق نمی افتد.” او گفت که تغییر مثبت “با از بین رفتن روزهای خوب گذشته شروع می شود.”