• خانه
  • اخبار
  • رهبر گروه هکر $ Lapsus یک نوجوان ساکن انگلستان است

رهبر گروه هکر $ Lapsus یک نوجوان ساکن انگلستان است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
رهبر گروه هکر $ Lapsus یک نوجوان ساکن انگلستان است

به نظر می رسد رهبر گروه هکری $ Lapsus که حملات سایبری را علیه شرکت های بزرگی مانند انویدیا، سامسونگ و مایکروسافت انجام داده است، یک نوجوان انگلیسی باشد.

محققان شرکت های بزرگی مانند انویدیا، سامسونگ و مایکروسافت تحقیقاتی را علیه گروه هکر $ Lapsus آغاز کرده اند. آنها می گویند که رهبر اصلی این گروه نوجوانی است که هنوز نتوانسته است مستقیماً او را شناسایی کند و علیه این نوجوان اتهام بزند. این نوجوان از نام مستعار White و Breachbase به عنوان مغز این گروه هکری استفاده کرده است. به گفته محققان امنیتی، مصرف کننده در 8 کیلومتری دانشگاه آکسفورد در بریتانیا زندگی می کند. حتی خانه این نوجوان شناسایی شد و بلومبرگ توانست از در پشتی با مادرش صحبت کند. مادر این مرد نیز چنین اتهاماتی را نپذیرفت.

علاوه بر این نوجوان انگلیسی، گروه هکر $ Lapsus شامل یک نوجوان دیگر از برزیل است. تحقیقات نشان داد که علاوه بر این دو نفر، 7 حساب کاربری دیگر نیز در این حملات دست داشته اند. یکی از آنها با مهارت زیاد محققان را گیج کرد و آنها فکر کردند که حملات به صورت خودکار انجام می شود.

برایان کربس، محقق امنیت سایبری، یکی از اعضای گروه به نام های Oklaqq و WhiteDoxbin را شناسایی کرده است که وب سایت داکسبین را پس از جستجوی اطلاعات شخصی از دیگران خریداری کرده است. پس از فروش این سایت به مالک قبلی باعث لو رفتن اطلاعات وی شد. به گفته Carbs، این مرد ممکن است در حمله سال گذشته EA دست داشته باشد.