• خانه
  • اخبار
  • رهبر مدارس سیاتل شکایت علیه غول‌های رسانه‌های اجتماعی را «اولین گام» برای دانش‌آموزان در سراسر کشور می‌خواند

رهبر مدارس سیاتل شکایت علیه غول‌های رسانه‌های اجتماعی را «اولین گام» برای دانش‌آموزان در سراسر کشور می‌خواند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
رهبر مدارس سیاتل شکایت علیه غول‌های رسانه‌های اجتماعی را «اولین گام» برای دانش‌آموزان در سراسر کشور می‌خواند

رهبر مدارس سیاتل شکایت علیه غول‌های رسانه‌های اجتماعی را «اولین گام» برای دانش‌آموزان در سراسر کشور می‌خواند
برنت جونز، سرپرست مدارس دولتی سیاتل. (عکس SPS)

مدارس دولتی سیاتل به شکایت خود علیه TikTok، YouTube، Facebook، Snap، Instagram و شرکت های مادر آنها به عنوان مدلی بالقوه برای رسیدگی به تأثیر رسانه های اجتماعی بر سلامت روان دانش آموزان در سراسر کشور نگاه می کنند.

برنت جونز، ناظر مدارس دولتی سیاتل، در بیانیه‌ای که آخر هفته منتشر شد، پس از گزارش brooztechnology گفت: «ما مطمئن و امیدواریم که این شکایت اولین گام در جهت معکوس کردن این روند برای دانش‌آموزان، کودکان ما در ایالت واشنگتن و سراسر کشور باشد. از شکایت صبح شنبه

این پرونده مشابهی با شکایت علیه Juul Labs برای بازاریابی سیگارهای الکترونیکی برای جوانان دارد که منجر به موجی از دعوی قضایی علیه این شرکت شده است. مدارس دولتی سیاتل شکایت خود را علیه JUUL با شباهت هایی به شکایت جدید خود علیه غول های رسانه های اجتماعی تنظیم کرده است و به دنبال آن است که آنها را تحت قوانین جرم دولتی مسئول بداند.

با این حال، در مورد رسانه های اجتماعی، SPS به تنهایی این روند را آغاز می کند.

گمان می رود این شکایت که روز جمعه در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در سیاتل تسلیم شد، اولین مورد از نوع خود توسط یک ناحیه مدرسه علیه شرکت های رسانه های اجتماعی است. SPS ادعا می‌کند که این شرکت‌ها با استفاده از تاکتیک‌های روان‌شناختی که منجر به بحران بهداشت روانی در مدارس شده است، با موفقیت از مغز آسیب‌پذیر جوانان برای سود خود بهره‌برداری کرده‌اند.

مدارس دولتی سیاتل نه تنها برای منابع قابل توجهی که قبلاً برای رسیدگی به بحران از جمله مشاوران و خدمات بهداشت روان منحرف شده اند، بلکه برای افزایش تلاش های خود در آینده نیز به دنبال غرامت هستند.

این شهرستان “به یک برنامه و بودجه جامع و بلندمدت نیاز دارد تا کاهش مداوم سطوح بی سابقه اضطراب، افسردگی، افکار خودکشی و سایر شاخص های غم انگیز بحران سلامت روانی را که جوانان آن در دستان متهمان تجربه می کنند، ایجاد کند.” در شکایت می گوید.

موانع قانونی این شهرستان شامل اثبات ارتباط مستقیم بین اقدامات هدفمند شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی و بحران رو به رشد سلامت روان جوانان و نشان دادن اینکه SPS مستقیماً در نتیجه تأثیر می‌پذیرد، خواهد بود.

این شکایت شامل استنادات و نمونه‌هایی از تاکتیک‌های مورد استفاده هر شرکت است که به طور کلی ادعا می‌کند که آنها فناوری خود را برای پذیرش نوجوانان و کودکان کوچک‌تر، با استفاده از تاکتیک‌های روان‌شناختی مبتنی بر الگوریتم‌های پیچیده برای افزایش تعامل، رشد و سود با ارائه محتوای مضر برای کودکان قرار داده‌اند. .

برخی از شرکت ها با استناد به تلاش های موجود خود برای ایجاد یک محیط آنلاین امن و سالم پاسخ دادند. به عنوان مثال، اسنپ چت در پاسخ به استعلام brooztechnology بیانیه زیر را ارائه کرد.

“در حالی که ما نمی توانیم در مورد جزئیات دعوای فعال اظهار نظر کنیم، هیچ چیز برای ما مهمتر از رفاه جامعه ما نیست. اسنپ ​​چت برای کمک به مردم برای برقراری ارتباط با دوستان واقعی خود، بدون برخی از فشار همسالان و ویژگی‌های مقایسه اجتماعی پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی سنتی ایجاد شده است و عمداً ارتباط غریبه‌ها با جوانان را سخت‌تر می‌کند. ما همچنین با بسیاری از سازمان‌های سلامت روان همکاری نزدیک داریم تا ابزارها و منابع درون‌برنامه‌ای را برای Snapchatters به ​​عنوان بخشی از کار مداوم خود برای ایمن نگه‌داشتن جامعه‌مان فراهم کنیم. ما به کار خود ادامه خواهیم داد تا مطمئن شویم پلتفرم ما ایمن است و منابعی را در اختیار اسنپ چتترهایی قرار می دهیم که با مسائل مربوط به سلامت روان سروکار دارند تا به آنها کمک کند تا با چالش های پیش روی جوانان امروزی مقابله کنند.”

سخنگوی گوگل، خوزه کاستاندا، چنین گفته است:

ما سرمایه‌گذاری زیادی برای ایجاد تجربه‌ای امن برای کودکان در پلتفرم‌های خود انجام داده‌ایم و حفاظت‌های قوی و ویژگی‌های ویژه‌ای را برای اولویت دادن به رفاه آنها اجرا کرده‌ایم. برای مثال، از طریق Family Link، ما به والدین این امکان را می‌دهیم که یادآوری‌ها را تنظیم کنند، زمان نمایش را محدود کنند و انواع خاصی از محتوا را در دستگاه‌های کنترل‌شده مسدود کنند.»

این شکایت توسط شرکت حقوقی Keller Rohrback مستقر در سیاتل، که همچنین نماینده مدارس دولتی سیاتل در دادخواهی علیه Juul Labs است، تنظیم شده است. فلیسیا کریک، وکیل کلر روهربک، از طریق ایمیل گفت که این شهرستان در ماه های آینده تصمیم خواهد گرفت که آیا در حل و فصل جهانی جول که اخیراً اعلام شده است، شرکت کند. او افزود، صرف نظر از این، SPS “به پیگیری دعوی قضایی علیه Altria، شرکت مادر فیلیپ موریس و یک سرمایه گذار بزرگ در Juul Labs ادامه خواهد داد.”