• خانه
  • اخبار
  • رهبر جدید متای سیاتل: “جاده به متاورس از طریق شمال غربی اقیانوس آرام است”

رهبر جدید متای سیاتل: “جاده به متاورس از طریق شمال غربی اقیانوس آرام است”

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
رهبر جدید متای سیاتل: "جاده به متاورس از طریق شمال غربی اقیانوس آرام است"

رهبر جدید متای سیاتل: "جاده به متاورس از طریق شمال غربی اقیانوس آرام است"
پرش راجوات، رئیس جدید دفتر متا در شمال غربی اقیانوس آرام. (تصویر متا)

در سفر 20 ساله پرش راجوات در چشم انداز فناوری، او سمت های رهبری در اپل، کریتئو، یاهو را بر عهده داشته است! و مایکروسافت

در طول هشت سال گذشته، راجوات در بسیاری از زمینه‌ها در Meta کار کرده است و بر روزهای اولیه تیم ویدیویی فیس‌بوک نظارت کرده است، کسب درآمد از اپلیکیشن فیس‌بوک را رهبری می‌کند، و اکنون به عنوان معاون رئیس‌جمهور و رئیس محصول برای واقعیت مجازی.

متا روز سه شنبه اعلام کرد که راجوات به عنوان جدیدترین رئیس دفتر برجسته این شرکت در اقیانوس آرام شمال غربی معرفی شده است.

راجوات گفت که نسبت به نقشی که بیش از 8000 کارمند در منطقه سیاتل در شرط بندی بزرگ متا بر روی متاورس، اینترنت همهجانبه و آینده نگر که شرکت آن را تکامل بعدی در ارتباطات اجتماعی می نامد، خوشبین است.

راجوات گفت: “ما یک ضرب المثل داخلی داریم که می گوید جاده منتهی به متاورژن از شمال غربی اقیانوس آرام می گذرد.”

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، هفته گذشته به کارمندان گفت که این شرکت برای اولین بار به عنوان بخشی از سازماندهی مجدد در بحبوحه رکود اقتصادی گسترده تر، تعداد کارکنان خود را کاهش می دهد. سهام متا در سال جاری نزدیک به 60 درصد کاهش یافته است.

راجوات گفت: «ما یک پیش‌بینی رشد داشتیم که بسیار تند بود. و با نگاهی به محیط اقتصادی و روند بازار، رشد را به طور چشمگیری کاهش خواهیم داد.»

راجوات افزود که این شرکت نگاه تازه‌ای به پیش‌بینی‌های املاک و مستغلات خود دارد، “مخصوصاً در حال حاضر با دورکاری”. متا سال گذشته گفت که به هر کسی اجازه می دهد تا از راه دور درخواست کند.

این شرکت در حال ساخت فضای اداری در منطقه سیاتل، از جمله چندین ساختمان جدید در منطقه اسپرینگ Bellevue است.

brooztechnology با راجوات صحبت کرد تا در مورد رشد متا در منطقه، نظرات او در مورد کار ترکیبی و موارد دیگر صحبت کند. برای پرسش و پاسخ ما که برای طول و وضوح ویرایش شده است، ادامه دهید.

brooztechnology: بزرگترین تغییر در هشت سال حضور شما در متا – برای شما و شرکت چیست؟

پرش رجوت: زمانی که من به آن پیوستم، هنوز یک شرکت بسیار کوچک بود. روشی که شرکت توسعه یافته و رشد کرده است تماشای آن به سادگی شگفت انگیز بوده است. بیشتر فرهنگ هنوز یکسان است – افرادی که خلاقانه فکر می کنند، افرادی که به پروژه هایی که روی آنها کار می کنند بسیار علاقه مند هستند. آنها بزرگ فکر می کنند، سریع حرکت می کنند، تیم های کوچکتر، پردازش کمتر، کدنویسی بیشتر، کار بیشتر. من احساس می کنم بسیاری از آن احساس هنوز وجود دارد. من احساس می کنم هنوز DNA یک استارت آپ واقعا عالی را داریم. انعطاف‌پذیری و تحرکی که شما در حال حرکت در شرکت هستید به سادگی شگفت‌انگیز است. مثل هیچ جای دیگری که کار نکرده‌ام، جابه‌جایی از یک گروه به گروه دیگر، حتی در سطوح بالاتر، بسیار آسان و بدون درز بود. منظورم این است که سطوح بالاتر معمولاً مانند این است که می دانید حرکت در اطراف سخت تر می شود اما هنوز هم بسیار آسان است.

چه چیزی شما را برای این نقش، رهبری دفتر PNW، بیشتر آماده کرد؟

«این بیشتر در مورد کسی است که واقعاً اهمیت می دهد. آنچه ما واقعاً به دنبال آن هستیم رهبری است که واقعاً به توسعه جامعه و سرمایه گذاری روی مردم اهمیت می دهد. من به فرهنگ اهمیت زیادی می دهم، من بسیار علاقه مند به احساس و رشد کارکنانمان هستم. هر چیز که به آن اهمیت می دهیم – مانند ماموریت، چشم انداز، همه این چیزها – می خواهیم آنها را در درون خود تجربه کنیم. در منلو پارک، ما احساس اجتماعی داشتیم که بسیار قوی بود. اینجا هم خوب بود، اما می خواهیم ادامه دهیم. و از نظر خارجی، چگونه بیشتر درگیر شویم؟ متا اکنون چنین حضور گسترده ای در شمال غربی اقیانوس آرام دارد. چگونه می توانیم در اینجا بیشتر به اقتصاد کمک کنیم، با سازمان ها و ارگان های مختلف همکاری کنیم؟ من دوست دارم بیشتر از این کار کنم.»

رهبر جدید متای سیاتل: "جاده به متاورس از طریق شمال غربی اقیانوس آرام است"
ناحیه اسپرینگ در بلوو، واشنگتن، جایی که متا فضای اداری قابل توجهی دارد. (عکس فایل brooztechnology/کوین لیزوتا)

نظر شما در مورد دورکاری، دورکاری، بازگشت به کار چیست؟

ما آینده کار را کاملاً پذیرفته ایم. تقریباً 75٪ – 80٪ از تیم های ما افراد از راه دور دارند، بنابراین ما باید یک محیط ترکیبی را در نظر بگیریم. در مورد شخصی من [preference]، می توانم بگویم این یک ترکیب است. وقتی شروع کردم، دورکاری خیلی طاقت فرسا بود. دو، سه سال بعد، در واقع در بسیاری از موارد دقیقا برعکس است. من فکر می‌کنم که واقعاً خوب کار می‌کند و چرا می‌خواهید با رفت‌وآمد و همه چیز کنار بیایید؟ شاید دو سه روز بخواهم برگردم دفتر. احتمالاً نه هر روز. به هر حال، من فقط یک مایل دورتر زندگی می کنم، بنابراین نباید بهانه زیادی داشته باشم، اما این ترجیح شخصی من است.

برخی از چالش‌های انتقال از غول رسانه‌های اجتماعی فیسبوک به متای متاورز محور چیست؟

“این یک تحول بزرگ از جایی است که ما می رویم. در شبکه های اجتماعی این الگو نسبتا واضح بود. شما دوستانی دارید، اینجا پست می گذارید، آنجا پست می گذارید، و این چیزها. من می توانم بگویم که متاورس در واقع گام بزرگ بعدی در شبکه های اجتماعی است. این هنوز در مورد اجتماعی است… تجربیات ناهمزمان در مقابل تجربیات واقعی همزمان، بسیاری از مواردی هستند که متاورس در آنها نمایه خواهد شد. تمام هدف متاورز این است که چگونه افراد می توانند احساس کنند که در کنار دیگران هستند. می خواهید بعد اضافی را ببینید که سخت تر است، درست است؟ زیرا همه در یک زمان در یک مکان قرار نخواهند داشت.»

چه پروژه‌های کلیدی در منطقه سیاتل در حال توسعه و هدایت هستند که شما را به هیجان می‌آورند یا در آینده متاورس نقش دارند؟

“ما یک ضرب المثل داخلی داریم که راه رسیدن به فراجهان از شمال غربی اقیانوس آرام می گذرد. ما سرمایه گذاری های زیادی در رابطه با Reality Labs / metaverse داریم. من در VR کار می کنم و تیم فوق العاده ای در اینجا داریم. واقعیت مجازی بهترین راه برای تجربه متاورژن است، بنابراین این یک جنبه است. سپس شما عناصری از فراجهان دارید، مانند هویت، آواتارهایتان، احساسی که می‌کنید، چگونه می‌خواهید خود را نشان دهید—این‌جا نیز یک تیم بزرگ است. سپس شما یک تیم بزرگ در اطراف Horizon Worlds دارید. من می‌توانم بگویم که وقتی واقعاً به آینده جایی که متا می‌رود می‌رسد، منطقه سیاتل نقش بزرگ و بزرگی را در مورد پهنای باند مهندسی که در آن منطقه قرار می‌دهیم مربوط به جایی که می‌رویم بازی می‌کند. “

رهبر جدید متای سیاتل: "جاده به متاورس از طریق شمال غربی اقیانوس آرام است"
نماد مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا در پست Horizon Worlds که اوایل تابستان در فیس بوک به اشتراک گذاشت. (تصویر در فیسبوک)

مایکروسافت و آمازون را در این منطقه که بازیگران سنگینی هستند چگونه می بینید؟ به کارمندان آینده چه پیشنهادی دارید؟

من می گویم همه این شرکت ها شرکت های بزرگی هستند. من مدتها پیش در مایکروسافت کار می کردم و این شرکت بزرگی است. آمازون به طرز شگفت انگیزی خوب عمل می کند. همه چیز به چیزی بستگی دارد که مردم بیشتر به آن علاقه دارند. اگر واقعاً می‌خواهید محصولات سفارشی ایجاد کنید که حس جامعه را ایجاد کنند، می‌توانم بگویم متا مکانی برای انجام آن است. اگر به دنبال کار روی چیزهایی هستید که دستی‌تر، جامع‌تر و واقعاً سریع تولید می‌کنند، می‌توانم بگویم این مکان است. متا برای همه نیست زیرا ما سخت کار می کنیم و سریع کار می کنیم و شاید برای برخی افراد جواب ندهد.

شما مشتاق تنوع و شمول هستید. چگونه این را به متا کانال می کنید?

من واقعاً به ایجاد مشاغل مختلف اهمیت می دهم. من از هند آمدم و فقط داشتن صداهای مختلف سر میز به شما کمک می کند محصولات بهتری بسازید، به شما کمک می کند افراد از فرهنگ ها، مناطق و دیدگاه های مختلف را درک کنید. ما تمرکز خود را بیشتر و بیشتر بر روی D&I افزایش می‌دهیم – چگونه می‌توانیم جوامعی را که کمتر از آنها نمایندگی می‌کنند، بخشی از متا کنیم؟ دورکاری و استخدام از راه دور کمک زیادی می کند. به طور کلی برای اقلیت هایی که کمتر از آنها نمایندگی می شود، سخت است که به طور کلی پست های رهبری را داشته باشند. کاری که ما با برنامه اسپانسر شروع کردیم این است که افراد را به سمت‌های رهبری پرورش می‌دهیم، آنها را با معاونان رئیس‌جمهور و مدیران مرتبط می‌کنیم، آنها آموزش‌های خوبی می‌بینند… و فرصتی برای پیشرفت و انجام کارهای بزرگ‌تر دارند.”

چیز مورد علاقه شما در مورد زندگی در منطقه سیاتل بر خلاف دره سیلیکون چیست؟

سیاتل چیزهای زیادی برای ارائه دارد. پیست های اسکی بسیار نزدیک هستند. من، همسرم، بچه هایم، الان همه اسکی می کنیم، بعد از کار می رویم. ما همچنین کمی پیاده روی و دوچرخه سواری انجام دادیم. وقتی خانواده‌ات خوشحال هستند، همسرت خوشحال هستند، بچه‌هایت خوشحال هستند… واقعاً شگفت‌انگیز بود.»

چگونه هنوز به شرکت فیس بوک نمی گویید؟

هر چند وقت یک بار من هنوز می گویم، بله، من در فیس بوک کار می کنم. این یک انتقال بسیار سریع بود. زمانی که ما در ابتدا اعلام کردیم اینطور بود که “وای این واقعاً سخت خواهد بود زیرا آنها اینطور هستند.” فیس بوک و مارک شروع کرد فیس بوک. این در واقع به هر منطقه دیگر فضای بیشتری برای نمایش داد. فیس بوک یک پیشنهاد بزرگ است، اینستاگرام، واتس اپ و همه چیزهای پیرامون آزمایشگاه واقعیت. همه چیز خیلی بهتر است. در واقع خیلی خوب کار کرد و مردم خیلی سریع به عنوان یک شرکت به متا نقل مکان کردند.”