• خانه
  • اخبار
  • رهبر اتحادیه آمازون با پوشیدن کت “پولدارها را بخور” در مقابل سناتورها شهادت می دهد و با رئیس جمهور ملاقات می کند.

رهبر اتحادیه آمازون با پوشیدن کت “پولدارها را بخور” در مقابل سناتورها شهادت می دهد و با رئیس جمهور ملاقات می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
رهبر اتحادیه آمازون با پوشیدن کت "پولدارها را بخور" در مقابل سناتورها شهادت می دهد و با رئیس جمهور ملاقات می کند.

رهبر اتحادیه آمازون با پوشیدن کت "پولدارها را بخور" در مقابل سناتورها شهادت می دهد و با رئیس جمهور ملاقات می کند.
رئیس جمهور بایدن و کریستین اسمالز رهبر کارگر آمازون روز پنجشنبه در کاخ سفید حضور داشتند. (عکس از کاخ سفید در توییتر)

کریستین اسمالز، رهبر اولین اتحادیه ای که با موفقیت در آمازون در ایالات متحده سازماندهی شد، روز پنجشنبه پیامی به دولت داشت و بخشی از آن را با نوشته روی ژاکت خود و شهادت خود در برابر کمیته بودجه سنا تحویل داد.

اسمالز رئیس اتحادیه کارگری آمازون است که ماه گذشته در یک انبار در استاتن آیلند، نیویورک، آمازون برنده شد. او توسط سناتور برنی سندرز، رئیس کمیته بودجه دعوت شد تا در مورد تاکتیک‌های فروپاشی اتحادیه‌ها و آنچه گفته می‌شود کارگران در طول تلاش‌های خود برای اتحاد با غول فناوری با آن‌ها مواجه شده‌اند، شهادت دهد.

اسمالز با پوشیدن کت قرمز، زرد و مشکی Eat the Rich در جلو و پشت، از زیر کلاه بیسبال نیویورک یانکیز خود به بیرون نگاه کرد و به اعضای کمیته گفت که آمازون از چه تاکتیک هایی استفاده می کند.

«آنها در حال ورود به مرکز هستند. اسمالز گفت، آنها هر روز کارگران را منزوی می کنند. “آنها را بازجویی می کنند، آنها را بسیار عصبانی می کنند، طوری رفتار می کنند که انگار برای بهبود شرایط کار می کنند، اما در واقع فقط بررسی می کنند تا ببینند چه کسی طرفدار اتحادیه است و چه کسی نیست. آنها این اطلاعات را به مدیریت گزارش می دهند. آنها هر روز مخاطبان جذابی دارند.»

اسمالز در سال 2020 توسط آمازون اخراج شد زیرا او می خواست این شرکت برای محافظت از کارگران انبار در روزهای اولیه شیوع COVID-19 اقدامات بیشتری انجام دهد.

او پنجشنبه گفت: «شرکت ها کنترل دارند. «آنها قانون را زیر پا می گذارند، از آن دور می شوند. آنها می دانند که قانون شکنی در مبارزات انتخاباتی در مبارزات انتخاباتی حل نمی شود. بنابراین آنها عمدا قانون را زیر پا می گذارند.»

اسمالز در واشنگتن دی سی بود تا از سنا بخواهد قانون حمایت از حق سازماندهی را تصویب کند، پیشنهادی برای بازنگری در قوانین کار به منظور تسهیل تشکیل اتحادیه برای کارگران.

سندرز در اظهارات خود موضوع جابجایی بالای کارگران انبار و صدمات وارده به آمازون، تلاش های آمازون برای شکست اتحادیه و موسس میلیاردر جف بزوس را مطرح کرد.

سندرز از بزوس که در آنجا حضور نداشت پرسید: «با توجه به همه ثروتت، چقدر نیاز داری؟» چرا هر کاری که می توانید انجام می دهید، از جمله قانون را زیر پا می گذارید تا کارگران آمازون را از حق عضویت در اتحادیه محروم کنید تا بتوانند در مورد دستمزد بهتر، شرایط کاری بهتر و مزایای بهتر مذاکره کنند؟ چقدر نیاز دارید؟”

اسمالز در سخنان مقدماتی خود چند کلمه تند خطاب به سناتور لیندسی گراهام گفت. گراهام از جمهوریخواهان ارشد کمیته بودجه است.

اسمالز گفت: “فراموش کردید که مردم کسانی هستند که باعث می شوند این شرکت ها کار کنند.” و اگر از ما محافظت نمی‌شود و اگر فرآیندی که این شرکت‌ها را برای آن مسئول می‌دانیم برای ما کارساز نبود، به همین دلیل است که امروز اینجا هستیم.»

اسمالز به گراهام گفت که این چیزی چپ یا راست نیست، نه دموکرات ها و نه جمهوری خواهان. وی گفت: این وظیفه کارگران است.

اسمالز در کاخ سفید با جو بایدن رئیس جمهور و کامالا هریس معاون رئیس جمهور در دفتر بیضی شکل به همراه سایر نمایندگان اتحادیه دیدار کرد.

بایدن در توییتی نوشت که اسمالز و دیگران «الهام بخش کارگران در سراسر کشور هستند». اسمالز در توییتی نوشت که رئیس جمهور گفت اسمالز “او را به دردسر انداخت.” او ممکن است به اظهارات رئیس جمهور به رهبران اتحادیه ها پس از پیروزی آمازون اشاره داشته باشد که در آن بایدن گفت: “آمازون، اینجا آمدیم.”