• خانه
  • اخبار
  • رهبران صنعت هواپیماهای بدون سرنشین از قانونگذاران ایالات متحده می‌خواهند که از “لموبات نظارتی” خارج شوند

رهبران صنعت هواپیماهای بدون سرنشین از قانونگذاران ایالات متحده می‌خواهند که از “لموبات نظارتی” خارج شوند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
رهبران صنعت هواپیماهای بدون سرنشین از قانونگذاران ایالات متحده می‌خواهند که از "لموبات نظارتی" خارج شوند

رهبران صنعت هواپیماهای بدون سرنشین از قانونگذاران ایالات متحده می‌خواهند که از "لموبات نظارتی" خارج شوند
یک کارمند DroneSeed بر استقرار دو هواپیمای بدون سرنشین بر روی محل سوختگی نظارت می کند. (عکس از DroneSeed)

نمایندگان شرکت های سازنده هواپیماهای بدون سرنشین و هواپیماهای برقی روز چهارشنبه در یک کمیته فرعی سنا گفتند: وقتی نوبت به تنظیم آنچه در آسمان آمریکا پرواز می کند، می رسد، سیاست همگام با فناوری نیست.

لیزا المان، مدیر اجرایی اتحاد هواپیماهای بدون سرنشین تجاری، به کمیته فرعی ایمنی هوانوردی، عملیات و نوآوری سنا گفت: «فلج مقرراتی و بارهای نظارتی ناروا» مانع از عملیات پهپادهای مقیاس پذیر شده و ادغام هواپیماهای بدون سرنشین در حریم هوایی کشور را محدود کرده است.

او گفت: «بنابراین، رهبری جسورانه و مبتکر کنگره مورد نیاز است. کنگره نباید اجازه دهد که صنعت نوپای UAS (سیستم های هوایی بدون سرنشین) آمریکا همچنان در بلاتکلیفی نظارتی از بین برود.»

گرگوری دیویس، رئیس و مدیرعامل Eviation، در اولین پرواز این شرکت با جت مسافربری برقی 9 سرنشین خود در روز سه شنبه در ایالت واشنگتن، از راه دور در طول جلسه استماع شهادت داد.

دیویس در بیانیه ای آماده شده از اداره هوانوردی فدرال خواست تا «به فراتر از مرزهای ایالات متحده نگاه کند و با تنظیم کننده های جهانی همکاری کند» تا استانداردهای نظارتی را هم برای هواپیماهای برقی و هم برای باتری هایی که آنها را تغذیه می کنند، تعیین کند.

ایالات متحده باید برنامه ای برای تبدیل شدن به یک رهبر جهانی در این فناوری ها ایجاد کند.

دیویس گفت: «استانداردها باید به طور یکسان در سطح بین المللی اعمال شوند تا بتوانیم بر پذیرش انبوه هوانوردی الکتریکی تمرکز کنیم.

این کمیته فرعی به ریاست سناتور کرستن سینما (D-Arizona) برای دریافت نظرات نوآوران صنعت هوانوردی در مورد چگونگی وارد کردن هواپیماهای خود به سیستم نظارتی که توسط FAA اداره می شود، تشکیل جلسه داد. کنگره باید منشور FAA را در سال 2023 تمدید کند.

سینما در ابتدای جلسه گفت: فناوری های جدید نوید حمل و نقل بدون کربن را هم برای افراد و هم برای محموله ها می دهند.

او گفت: «ایالات متحده باید برنامه ای برای تبدیل شدن به یک رهبر جهانی در این فناوری ها ایجاد کند.

سینما افزود: «ما باید یک چارچوب نظارتی داشته باشیم که مردم را در هوا و زمین ایمن نگه دارد» اما چارچوبی که از توسعه این اشکال جدید حمل و نقل نیز حمایت کند.

سناتور تد کروز، عضو کمیته فرعی، افزود: شکست FAA در پیشبرد این موضوعات “تهدید کننده نوآوری آمریکا و رهبری جهانی به زانو در خواهد آمد.”

سناتور ماریا کانتول (D-Washington)، رئیس کمیته بازرگانی سنا، گفت که فناوری های جدید هوانوردی فرصت های قابل توجهی برای رشد اقتصادی ایجاد می کند.

کانتول گفت که Deloitte گزارش داد که بخش حمل و نقل هوایی پیشرفته – تاکسی های هوایی – می تواند تا سال 2035 به یک بازار 115 میلیارد دلاری تبدیل شود. پهپادها این پتانسیل را دارند که نقش های زیادی مانند تحویل بسته، نقشه برداری، بازرسی زیرساخت ها، کشاورزی دقیق و نظارت بر آب و هوا را انجام دهند و این کار را به گونه ای انجام دهند که انتشار کربن را کاهش دهد.

کانتول که هفته آینده در سیاتل در اجلاس brooztechnology سخنرانی می‌کند، گفت: «هواپیماهای الکتریکی مانند آلیس (Eviation’s) یک وعده الهام‌بخش از نوآوری ساخت آمریکا و آینده‌ای هیجان‌انگیز برای هوانوردی پایدار است.

کانتول گفت، با این حال، همه اینها “به رهبری قوی FAA نیاز دارد.” کنگره، به نوبه خود، باید اطمینان حاصل کند که FAA می تواند “سیاست های مناسب، افراد مناسب را در جای خود قرار دهد.”

المن در طول شهادت خود شکایت کرد که FAA اغلب استانداردهای “ناسازگار” را برای هواپیماهای سرنشین دار برای پهپادهای بدون سرنشین اعمال می کند. او از کنگره خواست تا FAA را برای ایجاد یک سازمان جدید متمرکز بر بخش UAS سازماندهی مجدد کند.

اد بولن، رئیس و مدیر عامل انجمن ملی هوانوردی تجاری، در اظهارات آماده شده گفت که تولیدکنندگان پیشرفته حمل و نقل هوایی – تاکسی های هوایی و وسایل نقلیه پرنده تک نفره – می توانند هزاران شغل ایجاد کنند و در عین حال خطوط هوایی کم کربن را هم در مناطق دور افتاده ایجاد کنند. و مناطق مترو پر ترافیک.

اما این تنها در صورتی است که FAA به وعده خود مبنی بر ایجاد یک سیستم نظارتی برای فناوری های جدید تا سال 2024 عمل کند. اگر بخواهیم این فناوری نویدبخش را به طور کامل گسترش دهیم، این یک نقطه عطف مهم است.

استفان فایمات، معاون و مدیر کل هوافضای Honeywell به کمیته فرعی گفت که معرفی پهپادها و تاکسی های هوایی “انتظار می رود عمیق ترین تغییر در صنعت فضایی و زندگی بشر از زمان اختراع موتور جت باشد.”

با این حال، او گفت که فقدان “مسیری روشن برای صدور گواهینامه این هواپیماها و نبود مقررات لازم برای اجازه عملیات پهپادهای تجاری دوربرد” این صنعت را عقب نگه داشته است.

فیمت گفت: «سرعت نوآوری در فناوری در حال افزایش است، به این معنی که سرعت مقررات نیز باید تسریع شود، در غیر این صورت ایالات متحده عقب خواهد ماند.»

این جلسه اولین جلسه از مجموعه ای بود که کمیته بازرگانی برای مجوز مجدد FAA در سال آینده برنامه ریزی می کند.