• خانه
  • اخبار
  • رهبران تجاری و فناوری سیاتل خواستار اقدام جسورانه شرکت ها در برابر بحران مسکن هستند

رهبران تجاری و فناوری سیاتل خواستار اقدام جسورانه شرکت ها در برابر بحران مسکن هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
رهبران تجاری و فناوری سیاتل خواستار اقدام جسورانه شرکت ها در برابر بحران مسکن هستند

رهبران تجاری و فناوری سیاتل خواستار اقدام جسورانه شرکت ها در برابر بحران مسکن هستند
این نقشه مقرون به صرفه بودن مسکن را در ایالت واشنگتن نشان می دهد که با درصد خانوارهایی که 30 درصد یا بیشتر از درآمد خود را صرف هزینه های مربوط به مسکن می کنند اندازه گیری می شود. (از «بحران ظاهری: پرداختن به مقرون به صرفه بودن مسکن در واشنگتن»، گروه مشاوره سیاتل و بوستون را به چالش بکشید.)

یک گزارش جدید به سفارش Challenge Seattle، ائتلافی از رهبران کسب و کار و فناوری، می گوید که شرکت های بیشتری باید به تامین مالی و ساخت مسکن ارزان قیمت به عنوان بخشی از راه حل جامع برای بحران مسکن در ایالت کمک کنند.

مثال‌ها شامل شرکت‌های خصوصی است که خودشان مسکن می‌سازند، زمین اضافی را به توسعه‌دهندگان غیرانتفاعی یا اراضی عمومی واگذار می‌کنند یا به اجاره می‌دهند، یا برای تشویق مسکن جدید، بودجه یا کمک‌های مالی کمتر از بازار ارائه می‌کنند.

در این گزارش آمده است: «شرکت‌های خصوصی بزرگ مستقر در مناطقی با هزینه‌های مسکن بالا، علاقه خاصی به در دسترس بودن و هزینه مسکن برای نیروی کار خود دارند و بنابراین دلایل محکمی برای بخشی از راه‌حل دارند».

این یکی از نکات مهم گزارش 125 صفحه ای «بحران آشکار: پرداختن به مقرون به صرفه بودن مسکن در واشنگتن» است که صبح پنجشنبه توسط گروه مشاوره بوستون برای چالش سیاتل منتشر شد.

این به دنبال گزارش BCG 2019 است که به طور گسترده مورد استناد قرار گرفته است که زمینه را برای مایکروسافت، آمازون و دیگران فراهم کرد تا صدها میلیون دلار برای تامین مالی مسکن ارزان قیمت در منطقه سیاتل متعهد شوند. اپل، گوگل و دیگران نیز مشارکت ها و ابتکارات خود را در کالیفرنیا راه اندازی کرده اند.

گزارش جدید علاوه بر قوانین جدید ایالتی و سیاست های محلی که مقرون به صرفه بودن مسکن و بی خانمانی را هدف قرار می دهد، این تلاش ها را به رسمیت می شناسد.

اما این گزارش می‌گوید که این مشکل از تلاش‌ها برای حل آن پیشی می‌گیرد و تأثیر نامتناسبی بر رنگین‌پوستان دارد و سابقه تبعیض نژادی در مالکیت خانه را تشدید می‌کند.

چالش سیاتل در مقدمه ای بر این گزارش نوشت: «با توجه به اینکه همه این ابتکارات اخیراً اجرا شده اند، هنوز خیلی زود است که به طور قطعی تأثیر آنها را بر مقرون به صرفه بودن مسکن بگوییم». اما ما می دانیم که بر اساس مقیاس بحران، این اقدامات به تنهایی برای مقابله با چالشی که با آن روبرو هستیم کافی نخواهد بود.

گزارش جدید با اتخاذ رویکردی سراسری، مطالعه سال 2019 را گسترش می‌دهد – برای مثال، نشان می‌دهد که نزدیک به 1 میلیون خانوار در ایالت واشنگتن بیش از 30 درصد از درآمد خانوار را صرف هزینه‌های مربوط به مسکن می‌کنند.

افزایش نقش شرکت های خصوصی یکی از 19 توصیه این گزارش برای تقویت عرضه مسکن و مقرون به صرفه شدن مسکن برای خانوارهای با درآمد متوسط ​​و کم است.

اما بیشترین تمرکز بر افزایش تراکم مسکونی از طریق اصلاح منطقه بندی است. به عنوان مثال، این گزارش خاطرنشان می کند که بیش از 90 درصد جزیره مرسر و بیش از 70 درصد سیاتل و بلیو برای خانه های تک خانواده منطقه بندی شده است.

چالش سیاتل نوشت: «اصلاح منطقه‌بندی عاملی حیاتی در رفع موانع نظارتی است که بازار خصوصی را از تولید واحدهای مسکونی بیشتر باز می‌دارد». در زمینه واشنگتن، ما باید قوانین منطقه‌بندی را تغییر دهیم تا بتوانیم تراکم بیشتری داشته باشیم و زمین‌های بیشتری را برای مسکن چند خانواری تغییر دهیم.»

Challenge Seattle توسط مدیرعامل کریس گرگوایر، فرماندار سابق ایالت واشنگتن رهبری می شود. اعضا شامل ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، پیتر کرن، مدیر عامل گروه اکسپدیا، مری کیپ، مدیر عامل Puget Sound Energy، مایک سیورت، مدیر عامل T-Mobile، ریچ بارتون، مدیر عامل گروه Zillow و رهبران شرکت های دیگر در منطقه هستند.

گزارش کامل را اینجا بخوانید.