• خانه
  • اخبار
  • رشد درآمد مایکروسافت در حال کاهش است زیرا تجارت ابری آن به جبران افت ویندوز کمک می کند

رشد درآمد مایکروسافت در حال کاهش است زیرا تجارت ابری آن به جبران افت ویندوز کمک می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
رشد درآمد مایکروسافت در حال کاهش است زیرا تجارت ابری آن به جبران افت ویندوز کمک می کند

رشد درآمد مایکروسافت در حال کاهش است زیرا تجارت ابری آن به جبران افت ویندوز کمک می کند
مدیر عامل مایکروسافت ساتیا نادلا در کنفرانس توسعه دهندگان مایکروسافت بیلد در سیاتل در ماه می 2019 صحبت می کند. (عکس brooztechnology / کوین لیسوتا)

کاهش بازار رایانه‌های شخصی و بادهای مخالف اقتصاد کلان، رشد درآمد مایکروسافت را کند می‌کند، اما غول فناوری مستقر در ردموند همچنان انتظارات را برای گزارش درآمد سه‌ماهه اول مالی خود شکست می‌دهد.

بخش محاسبات ابری این شرکت به هدایت کسب و کار کلی ادامه داد. درآمد مایکروسافت کلود در سه ماهه به 25.7 میلیارد دلار رسید که نسبت به سال گذشته 24 درصد افزایش داشت و بیش از نیمی از کل درآمد را به خود اختصاص داد، اما نسبت به رشد 36 درصدی در سه ماهه قبل کاهش داشت.

درآمد بخش OEM ویندوز، که از تولیدکنندگان تجهیزاتی که ویندوز را روی دستگاه‌های خود نصب می‌کنند، 15 درصد کاهش یافت. این شرکت به “تداوم وخامت بازار رایانه های شخصی” اشاره کرد.

ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، بعد از ظهر امروز در تماسی با تحلیلگران، جزئیات بیشتری در مورد تأثیر محیط کلان ارائه خواهد کرد. ما داستان خود را با نظرات او به روز خواهیم کرد.

نادلا در بیانیه‌ای گفت: «در جهانی که با بادهای مخالف فزاینده مواجه است، فناوری دیجیتال بهترین باد آخر است. “در این محیط، ما بر کمک به مشتریان خود تمرکز می کنیم تا در حوزه های رشد سکولار سرمایه گذاری کنند و ساختار هزینه خود را به شیوه ای منظم مدیریت کنیم.”

سهام مایکروسافت در معاملات پس از بازار اندکی کاهش یافت. سهام در این سال بیش از 25 درصد کاهش یافته است.

در اینجا نگاهی گذرا به اعداد سه ماهه اول 2023 داریم:

  • درآمد: 50.1 میلیارد دلار، 11 درصد نسبت به سال گذشته، در مقابل انتظارات 49.7 میلیارد دلار و 22 درصد افزایش سالانه.
  • سود: 17.6 میلیارد دلار، کاهش 14 درصدی نسبت به سال قبل. (درآمد در سه ماهه سال قبل شامل سود مالیاتی غیرمعمول 3.3 میلیارد دلاری بود)
  • سود هر سهم: 2.35 دلار برای هر سهم، 13 درصد کاهش در مقابل انتظارات 2.31 دلار برای هر سهم.
  • لاجوردی درآمد 35 درصد رشد داشته است، نسبت به رشد 50 درصدی در سال گذشته
  • لینکدین درآمد: 3.67 میلیارد دلار، 17 درصد، نسبت به رشد 42 درصدی در سال گذشته
رشد درآمد مایکروسافت در حال کاهش است زیرا تجارت ابری آن به جبران افت ویندوز کمک می کند

نتایج در تقسیم:

  • بهره وری و فرآیندهای تجاری (از جمله دفتر): درآمد 16.5 میلیارد دلاری، 9 درصد (15 درصد به ارز ثابت) نسبت به رشد 22 درصدی در سال گذشته.
  • رایانه های شخصی بیشتر (از جمله ویندوز و ایکس باکس): درآمد 13.3 میلیارد دلاری، اندکی کاهش (3% کاهش به ارز ثابت)، نسبت به رشد 12% در سال گذشته.
  • ابر هوشمند (از جمله Azure و محصولات سرور): درآمد 20.3 میلیارد دلاری، 20 درصد (26 درصد به ارز ثابت) افزایش نسبت به رشد 31 درصدی در سال گذشته.

داستان در حال به روز رسانی است…