• خانه
  • اخبار
  • رشد تعداد کارمندان مایکروسافت در سه ماهه جاری “حداقل” خواهد بود زیرا هدف آن کنترل هزینه ها است

رشد تعداد کارمندان مایکروسافت در سه ماهه جاری “حداقل” خواهد بود زیرا هدف آن کنترل هزینه ها است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
رشد تعداد کارمندان مایکروسافت در سه ماهه جاری "حداقل" خواهد بود زیرا هدف آن کنترل هزینه ها است

رشد تعداد کارمندان مایکروسافت در سه ماهه جاری "حداقل" خواهد بود زیرا هدف آن کنترل هزینه ها است
پردیس مایکروسافت در ردموند، واشنگتن. (عکس از brooztechnology)

مایکروسافت در پایان آخرین سال مالی خود که در 30 ژوئن به پایان رسید، رکورد تعداد کارمندان خود را اضافه کرد. اما اکنون این شرکت به دلیل رسیدگی به مسائل مختلف اقتصاد کلان، استخدام را متوقف می کند.

این شرکت در روز چهارشنبه به عنوان بخشی از درآمد سه ماهه اول مالی خود، کندترین رشد درآمد سالانه خود را در پنج سال اخیر گزارش داد. مایکروسافت انتظارات برای درآمد و سود را شکست داد، اما سهام آن پس از راهنمایی برای سه ماهه جاری، در معاملات پس از ساعت کاری بیش از 6 درصد سقوط کرد.

امی هود، مدیر مالی مایکروسافت، در تماسی با تحلیلگران در روز چهارشنبه گفت: “چشم انداز ما نشان می دهد که بسیاری از روندهایی که در پایان سه ماهه اول شاهد بودیم تا سه ماهه دوم نیز ادامه دارند.”

این روندها شامل تقاضای ضعیف تر برای رایانه های شخصی است که بر درآمد ویندوز تأثیر می گذارد. کاهش هزینه های تبلیغاتی که بر درآمد لینکدین تأثیر می گذارد. و هزینه های بالای انرژی در خارج از کشور، که به حاشیه کسب و کار ابری مایکروسافت می زند.

هود گفت که رشد تعداد کارکنان در سه ماهه جاری “حداقل” خواهد بود.

این استراتژی بسیار متفاوت از سه ماهه اخیر مایکروسافت است.

رشد تعداد کارمندان مایکروسافت در سه ماهه جاری "حداقل" خواهد بود زیرا هدف آن کنترل هزینه ها است

مایکروسافت تا 30 ژوئن 221000 کارمند داشت که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40000 یا 22 درصد افزایش داشت. این بزرگترین افزایش سالانه اشتغال در تاریخ مایکروسافت بود که بر اساس داده های ردیابی شده توسط brooztechnology بود.

این اعداد منعکس کننده اخراج های مایکروسافت در اوایل جولای نیستند که در آن زمان کمتر از 1 درصد از نیروی کار شرکت گزارش شد و همچنین اخراج های اضافی که در اوایل این ماه گزارش شد. مایکروسافت نیز پوزیشن های باز را حذف کرد.

رشد سریع این شرکت در سال مالی گذشته نشان‌دهنده خوش‌بینی است که بسیاری از شرکت‌های فناوری و سایر کسب‌وکارها با شروع بهبود اقتصاد از قرنطینه همه‌گیر احساس می‌کنند. با این حال، این موج جدیدی از عدم اطمینان اقتصادی را به دنبال داشته است زیرا شرکت ها هزینه های خود را در صنایع محدود می کنند.

سایر غول‌های فناوری که در طول همه‌گیری به سرعت تعداد کارمندان خود را افزایش دادند، استخدام‌ها را کند یا متوقف می‌کنند، از جمله آلفابت که پیش‌بینی‌ها را برای درآمد سه‌ماهه در روز سه‌شنبه شکست داد.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت در تماس روز سه‌شنبه با تحلیلگران گفت: «ما در مدیریت ساختار هزینه‌های خود نظم و انضباط خواهیم داشت».

مرتبط: رشد درآمد مایکروسافت کاهش می یابد زیرا تجارت ابری به جبران افت ویندوز کمک می کند