• خانه
  • اخبار
  • رد درخواست تجدیدنظر اپل در دادگاه روسیه و امکان اقدام عملی علیه این شرکت

رد درخواست تجدیدنظر اپل در دادگاه روسیه و امکان اقدام عملی علیه این شرکت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
رد درخواست تجدیدنظر اپل در دادگاه روسیه و امکان اقدام عملی علیه این شرکت

درباره انحصار و تمرکز اپل بر استفاده از پلتفرم های پرداخت این شرکت زیاد شنیده ایم و این موضوع به یک یا چند کشور محدود نمی شود. اخیرا شاهد رد شکایت اپل در دادگاه روسیه و امکان اقدام عملی علیه این شرکت بودیم. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

رد درخواست تجدیدنظر اپل در دادگاه روسیه و احتمال جریمه سنگین برای این شرکت

درخواست تجدیدنظر اپل در یک دادگاه روسیه رد شد و اکنون سرویس فدرال ضد انحصار روسیه مجاز به شروع تحقیقات در مورد اقدامات ضد انحصار در فروشگاه App است. با رد درخواست اپل برای بررسی مجدد دلایل، آژانس تحقیقات روسیه یک شکایت ضد انحصار راه اندازی خواهد کرد. اگر اپل به دلیل رفتار انحصاری گناهکار شناخته شود، ممکن است بر اساس درآمدش در روسیه جریمه شود. سرویس فدرال ضد انحصار روسیه می گوید اپل توسعه دهندگان را از پیوند دادن مشتریان به گزینه های پرداخت شخص ثالث مسدود می کند.

این آژانس تا سپتامبر 2021 به اپل فرصت داد تا رویه خود را تعدیل کند و در ماه اکتبر یک شکایت ضد تراست تنظیم کرد. با این حال، این شکایت تنها چند روز پس از حذف قوانین ضد تراست اپل از اپ استور صورت می گیرد. سپس این شرکت شکایتی علیه تنظیم کننده ضد انحصار برای بررسی قضایی تنظیم کرد.

درخواست تجدیدنظر اپل در دادگاه روسیه رد شد

به گزارش رویترز، دادگاه درخواست اپل را رد کرد و به سرویس فدرال ضد انحصار روسیه اجازه داد تا تحقیقات خود را در مورد قوانین اپ استور اپل ادامه دهد. این شرکت چندین اختلاف حقوقی با روسیه دارد. یک شکایت انبوه ادعا می کند که این شرکت پلتفرم پرداخت اپل را در روسیه بسته است و باعث ایجاد “آسیب اخلاقی عمدی” به مردم منطقه شده است.

با وجود تنش بین روسیه و اوکراین، این شرکت همچنان به حل و فصل اختلافات حقوقی خود در روسیه ادامه می دهد. اما این شرکت فعالیت های معمول خود را انجام نمی دهد. گزارش شده است که فروشگاه های این شرکت دیگر در روسیه فعالیت نمی کنند.

اپل پشتیبانی از کاربران کارت MIR روسیه را به حالت تعلیق درآورد

مطابق با GizChina، این شرکت اخیرا خدمات پرداخت خود را در سیستم پرداخت میر کارت روسیه به حالت تعلیق درآورده است. این امر عملاً دسترسی را مختل و مسدود می کند و به روس ها اجازه می دهد به استفاده از خدمات پرداخت آن ادامه دهند. شرکت‌های میر همچنان به Apple Pay مرتبط بودند، حتی پس از اینکه این شرکت دارندگان کارت‌های مسترکارت و ویزا را از استفاده از این پلتفرم در روسیه محدود کرد. سیستم پرداخت کارت ملی روسیه اعلام کرد که دسترسی به میر کارت حذف شده است. او همچنین مدعی است که MirCard دیگر با Apple Pay در روزهای آینده کار نخواهد کرد.

اپل کاربران روسی میر کارت را از پرداخت با Apple Pay منع کرده است

اپل به NSPK اطلاع داده است که پشتیبانی از کارت های Mir را در سرویس پرداخت ApplePay متوقف می کند. از 24 مارس، کاربران دیگر نمی توانند کارت های میر جدید را به این سرویس اضافه کنند. اپل طی چند روز آینده پشتیبانی از کارت‌های Mir و تمامی عملیات کارت‌های اضافه شده قبلی را متوقف خواهد کرد. این خبر روز جمعه توسط NSPC اعلام شد.

پشتیبانی پلت فرم پرداخت این شرکت برای سیستم پرداخت میر در جولای 2021 وارد بازار شد. میر سیستم پرداخت ملی روسیه است و 150 بانک کارت میر صادر می کنند. اپل از اول مارس استفاده از خدمات پرداخت را در روسیه متوقف کرد. این شرکت همچنین فروش محصولات خود را در کشور متوقف کرد. طبق گزارش ها، خرید iTunes و App Store در 10 مارس در این کشور متوقف شد. نظر شما در مورد این چیست؟ آیا درست است که اپل با مصرف کنندگان روسی بجنگد و از اوکراین حمایت کند؟ فکر می کنید راه حل های جایگزین روسیه برای این مشکلات چه خواهد بود؟