• خانه
  • اخبار
  • ردیابی ماهی: دانشجویان دانشگاه از یادگیری ماشینی برای شروع نظارت بر ماهیگیری استفاده می کنند

ردیابی ماهی: دانشجویان دانشگاه از یادگیری ماشینی برای شروع نظارت بر ماهیگیری استفاده می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ردیابی ماهی: دانشجویان دانشگاه از یادگیری ماشینی برای شروع نظارت بر ماهیگیری استفاده می کنند

ردیابی ماهی: دانشجویان دانشگاه از یادگیری ماشینی برای شروع نظارت بر ماهیگیری استفاده می کنند
سمت چپ: متیو لیتون، الکساندر دانگیت و سپند دایاناتکار، بنیانگذاران هوش مصنوعی OnDeck Fisheries. (عکس هوش مصنوعی OnDeck Fisheries)

با وجود میلیون‌ها قایق در سرتاسر جهان، متوقف کردن ماهیگیرانی که از حد مجاز صید فراتر می‌روند برای سازمان‌های نظارتی دشوار است. حتی آنهایی که قصد مخربی ندارند نیز به‌دلیل شیوه‌های گزارش‌دهی دستی، می‌توانند به‌طور تصادفی بیش از حد را دریافت کنند.

به OnDeck Fisheries AI مستقر در ونکوور، بریتیش کلمبیا وارد شوید و نرم افزار توسعه نرم افزاری را برای اسکن خودکار تعداد ماهی های ارسال شده راه اندازی کنید.

فناوری یادگیری ماشینی و بینایی کامپیوتری این شرکت، زیست توده و گونه‌های ماهی را بدون نیاز به ناظران انسانی ردیابی می‌کند. ایده این است که به تنظیم کننده ها و ماهیگیران کمک کنیم تا به یک راه حل خودکار اعتماد کنند تا از رعایت مقررات ماهیگیری اطمینان حاصل کنند. مشتریان آن ماهیگیران، تنظیم کننده ها و گروه های تحقیقاتی مستقر در سراسر جهان در اروپا، آسیا، آمریکای شمالی و اقیانوسیه هستند.

OnDeck Fisheries AI اخیراً جایزه نقدی 30000 دلاری را در مسابقه استارت‌آپ دمپسی دانشگاه واشنگتن برنده شد. این تیم همچنین 10000 دلار از پروژه Ocean Startup’s Ocean Idea Challenge و 5000 دلار برای مقام دوم در دانشگاه سنت لوئیس BigIdeaBounce دانشگاه واشنگتن در ماه مارس برنده شد.

ردیابی ماهی: دانشجویان دانشگاه از یادگیری ماشینی برای شروع نظارت بر ماهیگیری استفاده می کنند
نمایشی از نحوه اندازه گیری فناوری OnDeck Fisheries AI ماهی و زیست توده. (عکس هوش مصنوعی OnDeck Fisheries)

مفهوم پشتیبان OnDeck Fisheries AI پس از آن مطرح شد که الکساندر دانگیت در طول دوره تحصیلی خود در دانشگاه بریتیش کلمبیا به صنعت ماهیگیری علاقه مند شد، که “مشکلات وجودی و آشکار صنعت ماهیگیری را برجسته کرد.”

ماهی حدود 17 درصد از مصرف پروتئین حیوانی جهان را تشکیل می دهد. این صنعت از مشکلات زیست محیطی و صید بی رویه رنج می برد. جوامع محلی ساحلی، که توسط نزدیک به 30 میلیون نفر بین قطب شمال و اقیانوس آرام جنوبی نمایندگی می شوند، بلافاصله تحت تأثیر از دست دادن ماهی ها قرار می گیرند، که اغلب برای هویت آنها اهمیت دارد.

دانگیت این ایده را به دو دوست صمیمی خود، متیو لیتون و سپند دایاناتکار، در سال 2021 ارائه کرد تا از تجربیات خود در زیست شناسی و علوم کامپیوتر استفاده کنند.

دانگیت گفت: «با ترکیب این دو، ما این فرصت را داشتیم که واقعاً جهان را تغییر دهیم.

لیتون دارای مدرک دکترای بیوفیزیک از دانشگاه سایمون فریزر است. دناتکار قبلاً به عنوان کارآموز در آمازون و آژانس فضایی اروپا کار کرده است و به تازگی مدرک خود را در علوم کامپیوتر و فیزیک از دانشگاه بریتیش کلمبیا به پایان رسانده است.

راه حل های فناوری پایداری برای صنعت ماهیگیری جدید نیست. مدیریت زنجیره تامین مبتنی بر بلاک چین با صید بیش از حد از طریق ارتباطات تامین کننده سر و کار دارد. دانگیت گفت، اما حدود یک سوم از کل ماهی های صید شده ثبت نشده است، و جایی برای OnDeck Fisheries AI باقی می گذارد.