• خانه
  • اخبار
  • ردپای کربن آمازون دوباره رشد می کند – 18٪ در سال 2021 – با وجود تلاش های مداوم برای سبز شدن

ردپای کربن آمازون دوباره رشد می کند – 18٪ در سال 2021 – با وجود تلاش های مداوم برای سبز شدن

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ردپای کربن آمازون دوباره رشد می کند - 18٪ در سال 2021 - با وجود تلاش های مداوم برای سبز شدن

ردپای کربن آمازون دوباره رشد می کند - 18٪ در سال 2021 - با وجود تلاش های مداوم برای سبز شدن
Rivian، یک تولید کننده خودروهای الکتریکی آمریکایی، تا سال 2030 100000 وسیله نقلیه تحویل آمازون تولید می کند (Amazon Photo / Jordan Stead)

ردپای کربن آمازون در سال گذشته 18 درصد افزایش یافت – سومین سال متوالی افزایش انتشار گازهای گلخانه ای از زمانی که این شرکت شروع به اشتراک گذاری اطلاعات کرد.

شرکت منطقه سیاتل تعهد بین المللی آب و هوا را ایجاد کرد و متعهد شد تا سال 2040 به بی طرفی کربن دست یابد و از دیگران نیز بخواهد این کار را انجام دهند.

مجموع انتشار گازهای گلخانه ای آمازون به 71.54 میلیون تن معادل دی اکسید کربن افزایش یافت که حجمی تقریباً برابر با انتشارات کامبوج است. بیشترین رشد در انتشار به صورت درصد در دسته ای است که آمازون آن را کالاهای سرمایه ای می نامد که شامل ساخت و ساز، سرورهای پایگاه داده و سایر سخت افزارها، تجهیزات و وسایل نقلیه می شود.

در همان زمان، این شرکت خاطرنشان کرد که شدت کربن آن – میزان کربن آزاد شده نسبت به درآمد ناخالص تولید شده – برای سومین سال کاهش یافت.

در این بیانیه آمده است: «از آنجایی که شرکت‌ها در محصولات و خدمات جدید سرمایه‌گذاری می‌کنند و کسب‌وکارشان به‌طور قابل‌توجهی رشد می‌کند، تمرکز نباید صرفاً بر روی ردپای کربن یک شرکت از نظر انتشار مطلق کربن باشد، بلکه باید بر روی کاهش شدت کربن آن نیز تمرکز کرد.» آمازون 2021 گزارش پایداری

ردپای کربن آمازون دوباره رشد می کند - 18٪ در سال 2021 - با وجود تلاش های مداوم برای سبز شدن
منبع: گزارش پایداری آمازون 2021

آمازون برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای خود، انرژی‌های تجدیدپذیر را خریداری می‌کند و در سال 2020 به بزرگترین خریدار شرکتی انرژی پاک در کره زمین تبدیل شد. این شرکت 85 درصد از انرژی های تجدیدپذیر را در سراسر تجارت خود استفاده می کند. او همچنین صندوق 2 میلیارد دلاری Climate Pledge Fund را برای سرمایه گذاری در فناوری های نویدبخش پاک ایجاد کرد. این کشور سفارشاتی برای خرید وسایل نقلیه تحویل الکتریکی دارد و از تلاش‌های هوانوردی الکتریکی حمایت می‌کند.

مایکروسافت، یکی از بزرگترین رقبای آمازون در رایانش ابری، نیز شاهد افزایش انتشار گازهای گلخانه ای در سال 2021 بود. پس از سه سال کاهش جزئی، انتشار مایکروسافت 21 درصد افزایش یافت.