• خانه
  • اخبار
  • ردفین به دلیل کاهش رشد بازار مسکن، انتظارات درآمدی را از دست می دهد

ردفین به دلیل کاهش رشد بازار مسکن، انتظارات درآمدی را از دست می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ردفین به دلیل کاهش رشد بازار مسکن، انتظارات درآمدی را از دست می دهد

ردفین به دلیل کاهش رشد بازار مسکن، انتظارات درآمدی را از دست می دهد
(عکس فایل brooztechnology)

غول املاک آنلاین مستقر در سیاتل، Redfin، انتظارات برای سه ماهه دوم را در بحبوحه کندی بازار مسکن که تحت تاثیر افزایش نرخ های وام مسکن قرار گرفته بود، از دست داد.

درآمد 606.9 میلیون دلاری، 29 درصد افزایش نسبت به سال گذشته، بیش از انتظارات 611.37 میلیون دلاری تحلیلگران و 613 میلیون دلار برآوردهای خود بود. این اولین بار در پنج سال گذشته به عنوان یک شرکت سهامی عام است که Redfin برآورد درآمد خود را از دست می دهد.

زیان خالص از 27.9 میلیون دلار در سال گذشته به 78.1 میلیون دلار افزایش یافت.

گلن کلمن، مدیرعامل ردفین گفت که بازار مسکن “در سه ماهه دوم بدتر شد” اما همچنان نسبت به تجارت شرکت ابراز خوش بینی کرد.

او در بیانیه ای گفت: “فراز و نشیب های بیشتری در بازار وجود خواهد داشت، اما کل موتور ما برای هدایت ترافیک، سهم دلال، ارزش مشتری و کسب درآمد موثرتر از همیشه کار می کند.”

Redfin در ژوئن اعلام کرد که حدود 8 درصد از نیروی کار خود را کاهش می دهد و دلیل این اخراج را “شرایط بازار” عنوان کرد. این شرکت در آن زمان گفت که جستجوهای Redfin در ماه می 17 درصد کاهش یافته است.

بر اساس گزارش انجمن ملی مشاوران املاک، تعداد قراردادهای امضا شده برای خرید خانه های موجود در ژوئن 20 درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته کاهش یافته است. این انجمن انتظار دارد فروش خانه در سال 13 درصد کاهش یابد، اما در اوایل سال 2023 دوباره افزایش یابد.

ترافیک وب سایت و برنامه های Redfin با 9 درصد افزایش به حدود 53 میلیون کاربر متوسط ​​ماهانه رسید.

درآمد وام های رهنی از 2.9 میلیون دلار در سه ماهه گذشته به 53 میلیون دلار افزایش یافت. این شرکت از زمانی که Bay Equity Home Loans را به مبلغ 135 میلیون دلار در 1 آوریل خریداری کرد، این بخش از تجارت خود را افزایش داده است، که در پایان سه ماهه اخیر حاصل شد. نرخ کلی لنگر برای مشتریان Redfin که همچنین وام مسکن دریافت می کنند به 15% افزایش یافت از بالاترین سطح قبلی 8%.

Redfin گفت که 423 خانه را از طریق برنامه فروش مستقیم خانه RedfinNow “iBuyer” خود در سه ماهه دوم با میانگین قیمت فروش 604,120 دلار فروخته است.

رشد Redfin در iBuying در حالی رخ می‌دهد که صنعت گسترده‌تر همچنان در حال تزلزل است. گروه Zillow که سال گذشته تجارت iBuying خود را تعطیل کرد، روز پنجشنبه شراکت جدیدی با Opendoor اعلام کرد که روز دوشنبه 62 میلیون دلار جریمه با FTC به دلیل “فریب دادن” مشتریان با برنامه خرید خانه خود تسویه کرد.

سهام Redfin در معاملات پس از ساعت کاری روز پنجشنبه پس از افزایش 3 درصدی به 9.08 دلار در معاملات عادی قبل از بسته شدن بازار، بیش از 6 درصد سقوط کرد. سهام آن در سال 2022 بیش از 76 درصد کاهش یافت.