• خانه
  • اخبار
  • ربات ChatGPT OpenAI هیجان و اضطراب سرمایه گذاران، کارآفرینان و محققان را برمی انگیزد.

ربات ChatGPT OpenAI هیجان و اضطراب سرمایه گذاران، کارآفرینان و محققان را برمی انگیزد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ربات ChatGPT OpenAI هیجان و اضطراب سرمایه گذاران، کارآفرینان و محققان را برمی انگیزد.

ربات ChatGPT OpenAI هیجان و اضطراب سرمایه گذاران، کارآفرینان و محققان را برمی انگیزد.
(تصویر از طریق Bigstock)

“بسیار چشمگیر.” “فوق العاده ثروتمند.” “فوق العاده هیجان انگیز.”

در اینجا نحوه توصیف رهبران فناوری ChatGPT، مدل جدید چت ربات مکالمه ای که هفته گذشته توسط OpenAI منتشر شد، آمده است.

این ربات مبتنی بر فناوری زبان طبیعی GPT است که توسط OpenAI، سازمانی مستقر در سانفرانسیسکو که توسط رهبران فناوری سام آلتمن و ایلان ماسک ایجاد شده و توسط مایکروسافت پشتیبانی می‌شود، توسعه یافته است. قدرت محاسبات ابری عقب برای محصولات OpenAI.

اما آخرین به روز رسانی در هفته گذشته واکنش شدیدی را به همراه داشته است – و بیش از 1 میلیون کاربر – با در نظر گرفتن اینکه چگونه ChatGPT می تواند به سرعت به سؤالات پیچیده پاسخ دهد و فوراً محتوا تولید کند.

به عنوان مثال، از او خواستیم که یک خبر کوتاه درباره اکوسیستم استارت آپی در سیاتل بنویسد و نتیجه نسبتاً دقیق بود. به راحتی می تواند من در خانه می نویسم یا برنامه های کاهش وزن ایجاد کنید یا حتی پیش نویس خطوط کد. فناوری استادان کالج را می سازد درباره نحوه ایجاد سؤالات امتحانی تجدید نظر کنید.

“وقتی یک فناوری جدید طرز فکر شما را در مورد کامپیوترها تنظیم می کند، احساس خاصی وجود دارد.” گفت آرون لوی مدیرعامل باکس «گوگل این کار را کرد. فایرفاکس این کار را کرد. AWS این کار را انجام داد. آیفون این کار را کرد. OpenAI این کار را با ChatGPT انجام می دهد.

اما در حال حاضر نگرانی‌هایی در مورد این فناوری وجود دارد، بخشی از یک گروه جدیدتر از مدل‌های زبان به نام «هوش مصنوعی مولد»، مانند توانایی تشخیص اینکه چه زمانی چیزی توسط یک ماشین ایجاد شده است یا نه، یا استفاده نادرست و پیامدهای ناخواسته.

و تا اینجای کار، ربات همیشه دقیق یا صادق نیست. جنسن هریس کهنه کار فناوری سیاتل، یکی از بنیانگذاران Textio، پاسخ را به اشتراک بگذارید از ChatGPT که “جنگ اوهایو-ایندیانا” را توصیف می کند، که البته اتفاق نیفتاد.

ما با سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و محققان حوزه فناوری در منطقه سیاتل تماس گرفتیم تا ChatGPT و پتانسیل آن را کاهش دهیم. پاسخ آنها را بخوانید.

گرگ گوتسمن، مدیر عامل Pioneer Square Labs:

  • ما شاهد اولین نوآوری در فناوری هستیم که کارکنان اطلاعات را – همه از روزنامه‌نگار گرفته تا بازاریاب تا برنامه‌نویس – را از تولیدکنندگان محتوا و کد به ویراستاران آن تبدیل می‌کند. فکر می‌کنم با گذشت زمان، نوع کار و نحوه کار ما تغییر خواهد کرد.»
  • «البته استارتاپ ها نقش مهمی دارند. من فکر می‌کنم شرکت‌های بزرگ می‌توانند بسیاری از فناوری‌های زیربنایی را کنترل کنند، اما فضای زیادی برای استارت‌آپ‌هایی وجود خواهد داشت که برنامه‌های کاربردی را که از آن فناوری نشات می‌گیرند و بر اساس آن ساخته می‌شوند و به روش‌هایی بهبود می‌بخشند که راه‌حل‌های هدفمند و عمودی را ممکن می‌سازد. “

یجین چوی، استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه واشنگتن

  • «من فکر می‌کنم ChatGPT هم شگفت‌انگیز و هم غافلگیرکننده است. کاری که او قادر به انجام آن است، فوق العاده هیجان انگیز و تاثیرگذار است. او در حال رسیدن به نقطه عطف جدیدی است که جامعه به عنوان یک کل لزوماً فکر نمی کند امسال قابل اجرا باشد.
  • “همچنین جای تعجب نیست، وقتی کاربران سعی می کنند سیستم را عمدا فریب دهند، به راحتی اشتباه می کند. این ضعف درخواست‌های رقابتی ممکن است در سال‌های آینده یک مشکل بسیار دشوار برای حل باشد، زیرا چنین درخواست‌هایی سیستم را با موقعیت‌های نادرتر و جدید به چالش می‌کشند. الگوی یادگیری فعلی برای یادگیری عمیق به شدت به الگوها یا الگوهای مکرر موقعیت‌های قبلاً دیده شده متکی است و فاقد توانایی‌های عقل سلیم برای استدلال روان در مورد موقعیت‌های پیش پا افتاده اما بدیع/ناآشنا است.

جف هریس، شریک مدیر شرکت Flying Fish Partners

  • «این پتانسیل را دارد که یک فناوری تغییردهنده بازی باشد. آنچه در حال حاضر کمتر مشخص است، استراتژی پشت آن است. این ممکن است به سادگی موردی از OpenAI باشد که نشان می دهد آنچه در پلتفرم اصلی آنها ممکن است. آنها می‌توانند این را گسترش دهند تا یک مدل اپلیکیشن برای دیگران باشد – مدلی که در آن پیاده‌سازی‌های عمودی مشابه مهارت‌های الکسا وجود دارد، اما چالش‌های کشف‌پذیری حل می‌شوند زیرا UX بصری است، نه فقط صوتی.
  • متناوباً، «Office» OpenAI به «Windows» آنها است – اجرای برنامه شخص اول قاتل GPT.» در این مسیر، بسیاری از مدیران فعلی، به ویژه گوگل، باید عصبی باشند.”

ریچارد یونک، آینده پژوه و مشاور فناوری نوظهور

  • مطمئناً مجموعه‌ای از موارد استفاده تجاری دارد، اما من نگران سوء استفاده‌های عمدی آن (مانند جعل‌های چندوجهی عمیق و سایر اشکال جرایم سایبری خودکار) و پیامدهای ناخواسته (اطلاعات و بیان آن به میانگین همگرایی، و همچنین ناهنجاری نوشتاری هستم. مهارت ها).”

دیوید شیم، بنیانگذار و مدیرعامل Read AI:

  • «تعجبی نخواهد داشت که طی 24 ماه آینده شاهد چند میلیارد دلاری شرکت‌هایی باشیم که بر اساس مدل‌های بنیادی OpenAI ساخته شده‌اند. استارت‌آپ‌هایی که بیشترین موفقیت را خواهند داشت، در مهندسی سریع، که تمرکز امروزی است، بهترین نخواهند بود، بلکه موفقیت در چه داده‌ها و موارد استفاده جدیدی در مدل‌های OpenAI گنجانده می‌شود. این داده ها و برنامه جدید خندقی خواهد بود که مجموعه بعدی تک شاخ های هوش مصنوعی را ایجاد می کند.