منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • ربات ها برای شغل شما نمی آیند – حداقل طبق گفته این رهبران در هوش مصنوعی و رباتیک

ربات ها برای شغل شما نمی آیند – حداقل طبق گفته این رهبران در هوش مصنوعی و رباتیک

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ربات ها برای شغل شما نمی آیند - حداقل طبق گفته این رهبران در هوش مصنوعی و رباتیک

ربات ها برای شغل شما نمی آیند - حداقل طبق گفته این رهبران در هوش مصنوعی و رباتیک
Amazon Robotics که توسط Kiva Systems توسعه یافته است، قفسه ها را به مرکز مرتب سازی رباتیک این شرکت در خارج از پیتسبورگ منتقل کرد. (عکس از brooztechnology / تاد بیشاپ)

پیتسبورگ – عناوین مربوط به اتوماسیون، هوش مصنوعی و روباتیک که زمینه‌های شغلی زیادی را از بین می‌برند، از رانندگان کامیون گرفته تا نقاشان و کارگران خدمات غذایی کم نیست.

اما نظرات در مورد انقلاب روباتیک و تأثیر بالقوه آن بر جامعه متفاوت است.

در سرتاسر جهان، 48 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو می گویند که خودکار کردن کارهای انجام شده توسط افراد در گذشته چیز خوبی است، در حالی که 42 درصد می گویند این کار بدی است. در ایالات متحده، مردم نسبت به وعده اتوماسیون محل کار کمتر خوشبین هستند – 50٪ آن را چیز بدی و 41٪ می گویند که چیز خوبی است.

پس افرادی که ربات می سازند چه فکر می کنند؟ خب البته آنها معتقد نیستند که در از هم پاشیدگی جامعه نقش دارند.

در عوض، آنها یک رابطه هماهنگ بین انسان و ربات ها را می بینند، یک محل کار جدید که در آن کارکنان شادتر روی کارهای با ارزش تر تمرکز می کنند و به روبات ها اجازه می دهند “کارهای احمقانه، تحقیرآمیز و کثیف” انجام دهند. آنها همچنین معتقدند که اتوماسیون تنها ابزاری است که می تواند به حل مشکلات پیچیده نیروی کار و زنجیره تامین کمک کند.

ربات ها برای شغل شما نمی آیند - حداقل طبق گفته این رهبران در هوش مصنوعی و رباتیک
سمت چپ: Firdaus Pohovala، مدیر عامل، Cascadia Capital; لنس واندن بروک، مدیرعامل IAM Robotics؛ اریک نیوز، مدیر عامل پلاس وان رباتیک؛ دکتر برنارد کاس، مدیرعامل RIOS; دیمین شلتون، مدیر عامل، رباتیک چابکی؛ و دکتر توماس ایوانز، مدیر ارشد فناوری رباتیک، هانیول. (عکس از brooztechnology / Taylor Soper)

پنج رهبر رباتیک در کنفرانس اتوماسیون و هوش مصنوعی Cascadia Connect Robotics در پیتسبورگ در روز سه‌شنبه در مورد این موضوع صحبت کردند. این کنفرانس توسط Cascadia Capital مستقر در سیاتل، که میزبان گزارش های مستقل brooztechnology در این زمینه است، برگزار می شود.

در اینجا سخنان رهبران آمده است:

  • هیچ رباتی که تا به حال در هیچ انباری در آمریکا قرار نگرفته باشد باعث لغزش صورتی نشده است. هرگز. و بدون آن نیروی انسانی کافی وجود ندارد. این فقط یک جهت گیری مجدد از کار به وظایف با ارزش بالاتر است.” اریک نیوزهم بنیانگذار و مدیر عامل شرکت پلاس وان رباتیک.
  • کارمندان در واقع از وجود روبات‌ها در خانه خوشحال هستند. ما نیروی کار را افزایش داده‌ایم و دیگر کارهای کسل‌کننده، تحقیرآمیز و کثیف انجام نمی‌دهند. اکنون آنها چیزی شبیه اپراتورهای ربات هستند و واقعا خوشحال هستند. دکتر برنارد کاسبنیانگذار و مدیر عامل RIOS.
  • «از دست دادن خالص مشاغل بین سال‌های 1820 تا 2020 در ایالات متحده در (کشاورزی) صفر بود. یکسان با صفر. نزدیک به صفر نیست، اما به معنای واقعی کلمه همان تعداد افراد شاغل در سال 1820 برابر با 2020 بود. اتفاقی که افتاد این بود که این بخش به رشد خود ادامه داد و بهره وری کارگران با ضریب نزدیک به 300 افزایش یافت. فرآیند باید به همان نوع مسیر رشد احترام بگذارد. این باند برای میانگین بهره‌وری یک کارگر باید بسیار بالاتر باشد، زیرا متوجه می‌شویم که این احتمالاً به معنای استفاده از اتوماسیون برای بهبود مهارت‌های این مشاغل و همچنین جایگزینی حالت فعلی کار در دو سال گذشته کووید است که به وضوح یک نفر را استخدام کرده است. درصد ناپایداری که صنعت به وضوح نمی تواند انجام دهد، در نهایت بدون افرادی برای استخدام خواهید ماند. دیمین شلتونیکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Agility Robotics.
  • “من فکر می کنم فرصت های بیشتری وجود دارد زیرا از مشتریان می شنویم که کارهای بسیار وقت گیر … تقاضای زیادی ندارند. بنابراین با معرفی اتوماسیون برای پوشش افرادی که می توانید محل کار خود را جابجا کنید، کارمندانی دارید که وقتی سر کار می آیند خوشحال تر هستند. – دکتر توماس ایوانزمدیر ارشد فنی رباتیک در هانیول.
  • “تقاضا از توانایی این تامین کنندگان برای مقابله با در دسترس بودن نیروی کار بیشتر است. تنها چند راه برای برون رفت از این مشکل وجود دارد: اصلاحات جامع مهاجرت این کار را انجام خواهد داد، و ما به آن نزدیک نیستیم. بنابراین اتوماسیون باید اثرگذار باشد. و این جزر و مد بالا همه قایق ها را نمایان کرد. شما ابزارهای اتوماسیون را در جایی که می توانید وارد می کنید، بنابراین می توانید آن دارایی های سرمایه انسانی را برای انجام کارهایی آزاد کنید که روبات ها نمی توانند انجام دهند. – اریک نیوزیکی از بنیانگذاران و مدیرعامل پلاس وان رباتیک.
  • هنگامی که شما (کارکنان) وارد پلت فرم می شوید، به سرعت مزایای داشتن یک پلت فرم روباتیک را می بینند. لنس واندن بروکمدیرعامل IAM Robotics.