• خانه
  • اخبار
  • رای دهندگان سیاتل: در اینجا چیزی است که باید در مورد رای تایید در مقابل انتخاب رتبه بندی شده بدانید – و فن آوری های درگیر

رای دهندگان سیاتل: در اینجا چیزی است که باید در مورد رای تایید در مقابل انتخاب رتبه بندی شده بدانید – و فن آوری های درگیر

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
رای دهندگان سیاتل: در اینجا چیزی است که باید در مورد رای تایید در مقابل انتخاب رتبه بندی شده بدانید - و فن آوری های درگیر

رای گیری از طریق پست
(عکس انتخابات شهرستان کینگ)

رای دهندگان سیاتل وظیفه دارند به یک سوال بزرگ در برگه رای نوامبر امسال پاسخ دهند: آیا می خواهید نحوه رای دادن خود را در انتخابات مقدماتی تغییر دهید؟

از رای دهندگان دو سوال پرسیده می شود: یکی، اینکه آیا فکر می کنند شهر باید از سیستم رای گیری جدید استفاده کند یا خیر، و دو، کدام گزینه: رای گیری انتخاب یا رای گیری تایید. هر دو انتخابات مقدماتی سیاتل را متزلزل خواهند کرد و به رای دهندگان اجازه می دهند از بیش از یک نامزد حمایت کنند. و آنها می توانند الگویی برای تغییر نظام های انتخاباتی در سراسر کشور باشند.

Seattle Approves پشت فشار برای رای تایید است. این کمپین توسط چندین کهنه‌کار در صحنه فناوری سیاتل، از جمله لوگان باورز، مدیر سابق آمازون و کارآفرین رهبری می‌شود. تروی دیویس. این کمپین بیش از 26000 امضا جمع آوری کرد تا ابتکار عمل در رای گیری نوامبر را به دست آورد.

این تلاش بیش از 300,000 دلار از مرکز علوم انتخابات دریافت کرده است، یک اتاق فکر که علاقه خاصی به حمایت از کمپین های اقدام مثبت در سراسر کشور دارد. سام بنکمن-فرید، بنیانگذار صرافی ارزهای دیجیتال FTX، 135000 دلار کمک کرد. حامیان دیگر عبارتند از جان هگمن، معاون رئیس متا مستقر در سیلیکون ولی و عضو هیئت مدیره مرکز علوم انتخاباتی، و آویل گینزبورگ، سرمایه‌دار سیاتل.

فارگو، داکوتای شمالی و سنت لوئیس از رأی گیری تأیید استفاده کرده اند.

شورای شهر سیاتل در ماه جولای پس از اینکه مشخص شد رای تایید واجد شرایط است، رای گیری با انتخاب رتبه بندی را به رای گیری نوامبر اضافه کرد. تلاش انتخاب رتبه‌بندی‌شده توسط FairVote واشنگتن، که در شهرستان‌های کلارک و سان خوان نیز فعالیت دارد، رهبری می‌شود. حمایت‌های پیشنهادی سیاتل شامل دموکرات‌های کینگ کانتی، اتحادیه زنان رای‌دهندگان و رای‌دهندگان محافظه‌کار واشنگتن است.

انتخاب رتبه بندی شده در آلاسکا و مین و همچنین نیویورک استفاده شده است.

کمپین دیگری به نام «سادگی انتخابات» وجود دارد که می خواهد سیستم رأی گیری فعلی را حفظ کند. این تلاش از حمایت جیم سینگال، مدیرعامل سابق کاستکو، جان استانتون، رئیس سیاتل مارینرز و جفری رایت، رئیس شرکت اسپیس نیدل برخوردار است.

بین رأی گیری انتخابی رتبه بندی شده و رأی گیری تأیید تفاوت هایی وجود دارد. در اینجا چیزی است که هنگام پر کردن برگه رای خود باید بدانید.

آیا این مورد سیب زمینی نیست، poتاچبه؟

نه دقیقا. در حالی که درست است که هر دو سیستم به دنبال حل یک مشکل هستند – انتخاب نامزدهایی با درصد نسبتاً کمی از حمایت عمومی – این دو در واقع کاملاً متفاوت هستند.

رای تایید، که در برگه رای به عنوان “گزاره 1A” تعیین شده است، از رای دهندگان می خواهد که به هر نامزد مورد تایید خود رای دهند. در یک انتخابات مقدماتی شلوغ، یک رای دهنده از نظر تئوری می تواند ده ها رای به نامزدها بدهد که همه آنها در شمارش آرای اولیه با هم برابر خواهند بود. سپس، طبق معمول، نامزدهایی که بیشترین آرا را به دست آورده اند، به مرحله مقدماتی می روند.

  • حامیان این پیشنهاد که رسماً ابتکار-134 نامیده می شود، می گویند که این امر تضمین می کند که نامزدها همه رای دهندگان را در نظر بگیرند، نه فقط بخش کوچکی از آن.
  • دیویس، یکی از رهبران کمپین سیاتل تایید می کند که در سال 2015 یک استارتاپ رایانش ابری را فروخت، گفت: «امروز، نامزدها فقط به حمایت 25 تا 30 درصدی نیاز دارند تا بتوانند در انتخابات مقدماتی شرکت کنند. فراتر از قوی ترین حامیان آنها، که باعث ایجاد ناامیدی برای تعامل با همه رأی دهندگان می شود.»

رای انتخابی رتبه بندی شدهکه در برگه رای “گزاره 1B” نامیده می شود، به رای دهندگان اجازه می دهد نامزدها را به ترتیب اولویت رتبه بندی کنند. پس از شمارش آرا، کم محبوب ترین گزینه حذف می شود، سپس آرا با گزینه دوم که بالاترین رتبه را برای کسانی که نامزد حذف شده را به عنوان اولین انتخاب خود معرفی کرده اند، بازشماری می شود.

  • استفانی هاتون از FairVote واشنگتن، سازمانی که کمپین انتخاب رتبه‌بندی شده را رهبری می‌کند، گفت که توانایی بیان یک اولویت رتبه‌بندی شده مهم است.
  • او گفت: “با رای گیری تایید، شما فقط به هر کسی که احتمالاً می توانید در سمت خود داشته باشید، رای می دهید.” هیچ راهی برای تشخیص اینکه کدام یک از این افراد را بیشتر یا کمتر دوست دارید وجود ندارد. این یک تفاوت واقعا مهم است.”

صبر کنید، چگونه می توانم به این رای بدهم؟

تغییرات پیشنهادی در برگه رای گروه بندی شده است و دو سوال برای رای دهندگان وجود دارد. ابتدا از شما یک سوال بله یا خیر پرسیده می شود – آیا هر یک از پیشنهادات باید به قانون تبدیل شود یا خیر. سپس، صرف نظر از اینکه چگونه به سؤال اول پاسخ داده‌اید، از شما خواسته می‌شود اولویتی را برای رأی‌گیری تأیید یا انتخاب رتبه‌بندی نشان دهید.

اگر اکثریت رأی دهندگان به سؤال اول پاسخ مثبت دهند، سؤال دوم تعیین می کند که کدام سیستم به استاندارد پایه جدید تبدیل می شود.

واقعا چه زمانی تغییرات در انتخابات رخ می دهد؟

اگر رأی‌گیری مثبت اجرا می‌شد، در برگه‌های رأی اولیه در سال 2025 ظاهر می‌شد. رأی‌دهی انتخابی به تغییراتی در فرآیندهای انتخابات شهرستان نیاز دارد و تا سال 2027 اعمال نمی‌شود.

دیویس گفت که این دلیلی برای حمایت از رای تایید است.

او گفت: «پیاده سازی گزاره 1A هیچ هزینه ای ندارد. بدون بولتن جدید، بدون نرم افزار جدید. گزینه دیگر، پیشنهاد 1B، برای هر انتخابات میلیون ها هزینه دارد. … بدتر از آن، پیشنهاد 1B تا سال 2027، مدت ها پس از انتخابات شورای شهر و شهردار، مورد استفاده قرار نخواهد گرفت. لازم نیست پنج سال منتظر بمانیم یا میلیون‌ها دلار هزینه کنیم تا یک حکومت شهری داشته باشیم که نماینده همه باشد.»

هاتون گفت که انتخاب رتبه‌بندی شده ارزش انتظار را داشت.

او گفت: “رای گیری انتخابی، به طور خاص، پاسخی به مشکلی است که ما در مورد آن زیاد می شنویم.” «رای دهندگان احساس نمی کنند که توسط دولتشان نمایندگی می شود، و این در بسیاری از سطوح دولتی صادق است. رای انتخاب رتبه بندی راه حل این مشکل است. نتایج با دقت بیشتری رای دهندگان را نشان خواهند داد.”