• خانه
  • اخبار
  • راک آنلاین (آنلاین)! موزه فرهنگ پاپ سیاتل در حال ساخت یک “انبار دیجیتال” برای 80000 مجموعه است

راک آنلاین (آنلاین)! موزه فرهنگ پاپ سیاتل در حال ساخت یک “انبار دیجیتال” برای 80000 مجموعه است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
راک آنلاین (آنلاین)! موزه فرهنگ پاپ سیاتل در حال ساخت یک "انبار دیجیتال" برای 80000 مجموعه است

راک آنلاین (آنلاین)! موزه فرهنگ پاپ سیاتل در حال ساخت یک "انبار دیجیتال" برای 80000 مجموعه است
منتخبی از مصنوعات از مجموعه موزه فرهنگ پاپ، که اکنون به صورت آنلاین قابل مشاهده است، در سمت چپ: یک گیتار 1968، متعلق به جیمی هندریکس و نواخته شده در ووداستاک. یک ژاکت کش باف پشمی قدیمی متعلق به کرت کوبین. کفش های پلت فرم پوست مار متعلق به التون جان; تفنگ پرتو تجزیه کننده اتمی Hubley; آکاردئون نواخته شده توسط Howlin ‘Wolf. (عکس های MoPOP)

موزه فرهنگ پاپ سیاتل بیش از 80000 نمایشگاه در مجموعه دائمی خود دارد که شامل مصنوعاتی مانند آلات موسیقی، عکس، پوستر، لباس، وسایل تلویزیونی و فیلم و غیره است.

این موزه که در ابتدا توسط پل آلن، یکی از بنیانگذاران فقید مایکروسافت به عنوان پروژه موسیقی تجربه در سال 2000 ایجاد شد، تنها یک دهم از 1 درصد مجموعه را که 99 درصد آن مربوط به موسیقی است، به نمایش گذاشته است.

در یک انگیزه جدید برای دیجیتالی کردن همه چیز، MoPOP روند ساخت نسخه آنلاین خزانه خود را آغاز کرده است، تلاشی که منبع قابل توجهی برای فرهنگ پاپ ایجاد می کند.

راک آنلاین (آنلاین)! موزه فرهنگ پاپ سیاتل در حال ساخت یک "انبار دیجیتال" برای 80000 مجموعه است
ژاکت قلبی شکل که توسط آن ویلسون در سال 1977 پوشیده شد (عکس MoPOP)

جیکوب مک موری، متصدی MoPOP به brooztechnology گفت: «این چیزی است که ما برای همیشه می‌خواستیم.

مک موری برای همیشه آنجاست. او شش سال قبل از افتتاح موزه به عنوان فهرست نویس شروع کرد و این مجموعه شامل حدود 1000 مورد بود. کار او در آن زمان بازدید از فروشگاه های ضبط و گفتگو با مجموعه داران و جمع آوری آثار ارزشمند بود. آلن مأموریت گسترده‌ای برای ساختن بزرگترین مجموعه جیمی هندریکس داشت و هر کاری را که مربوط به گیتاریست راک بود به عهده گرفت که عالی بود.

بیست و هشت سال پس از شروع مک موری، مجموعه اقلام آلن اکنون به دارایی شخصی او تعلق دارد و MoPOP اکنون به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی مسئول مجموعه اقلام خود – از جمله فرهنگ پاپ بسیار گسترده‌تر و داستان‌های علمی تخیلی – که از نمایش‌ها و نمایشگاه‌ها نگهداری می‌شود، فعالیت می‌کند. کنترل قوس

مک موری گفت: “گستره ما به عنوان یک موزه بسیار فراتر از موسیقی است و ما سعی می کنیم مطمئن شویم که مجموعه کارهای ما را منعکس می کند و همچنین آن را به زمان حال می رساند.”

راک آنلاین (آنلاین)! موزه فرهنگ پاپ سیاتل در حال ساخت یک "انبار دیجیتال" برای 80000 مجموعه است
آثار باستانی از مجموعه MoPOP، سمت چپ: فهرست مجموعه‌های بیتلز از سال 1962. مجموعه ای از برگه های دست نویس نیروانا توسط دیو گرول از سال 1993; و دستورالعمل های جشنواره جزیره وایت، دست نوشته جیمی هندریکس، 29 اوت 1970 (عکس های MoPOP)

این موزه قبلا یک “آزمایشگاه دیجیتال” داشت که غواصی عمیق تری را در مجموعه ارائه می کرد، اما با نرم افزار سفارشی اداره می شد که در نهایت متوقف شد.

سه سال پیش، مک موری تلاش زیادی برای ورود به یک مجموعه آنلاین، همانطور که بیشتر موزه‌ها انجام می‌دهند، آغاز کرد. MoPOP از پایگاه داده ای به نام سیستم موزه یا TMS با یک افزونه کاتالوگ به نام موزه الکترونیکی استفاده می کند.

این روند به دلیل محدودیت های بودجه و کارکنان کند است.

جیکوب مک موری
Jacob McMurray از MoPOP در طاق با در دست داشتن Fender Jazzmaster 1965 که توسط J. Mascis از Dinosaur Jr. (با اجازه ی جیکوب مک موری)

مک موری گفت: بدیهی است که ما همه 80000 سایت را فوراً برای عموم منتشر نخواهیم کرد.

در عوض، او و تیم متصدی‌اش حدود شش زیرمجموعه را در مجموعه انتخاب کرده‌اند و هر متصدی وظیفه دارد 30 تا 50 سایت را که به نظر آنها برای شروع کار عالی است، بیرون بکشد. آنها باید مراحل نوشتن مینی مقاله برای هر یک از این اشیاء را طی می کردند، ورودی های کاتالوگ را برای تاریخ و نام صحیح بررسی می کردند و از همه چیز عکس می گرفتند. (برای یافتن این نوشته ها روی “توضیحات” یک مورد کلیک کنید).

پس از دریافت کمک مالی MoPOP از شورای منابع اطلاعات کتابخانه (CLIR) برای استخدام یک بایگانی دیجیتال، تلاش ها شتاب بیشتری گرفت. این شخص هر یک از 2400 مصنوع هیپ هاپ MoPOP را فهرست می کند.

در حال حاضر، فروشگاه آنلاین مجموعه فقط 213 مورد دارد – اما به راحتی می توان فهمید که گم شدن در فایل ها چقدر سرگرم کننده و ارزشمند خواهد بود.

یک مجموعه دست‌نویس دست‌نوشته از گروه بیتلز از حدود سال 1962 وجود دارد. یک کلاه Devo Energy Dome مدل 1980 و یک کلاه بافتنی وجود دارد که توسط کورت کوبین از نیروانا استفاده شده است. صداهای ضبط شده گیتار شامل سازهایی است که توسط وودی گاتری، بو دیدلی و جین سیمونز از KISS نواخته می شود. و قطعات گیتار در جشنواره پاپ مونتری 1967 توسط هندریکس شکسته و سوزانده شده است.

راک آنلاین (آنلاین)! موزه فرهنگ پاپ سیاتل در حال ساخت یک "انبار دیجیتال" برای 80000 مجموعه است
Van Chevrolet Beauville از سال 1986 در مجموعه MoPOP که توسط Soundgarden از سال 1988 تا 1990 استفاده شد و همچنین توسط گروه های Alice in Chains و Screaming Trees استفاده شد. (عکس MoPOP)

برخی از اقلام آنقدر بزرگ هستند که نمی توانند در قفسه فیزیکی قرار بگیرند، اما کمترین فضای آنلاین را اشغال می کنند، مانند ون تور شورلت بوویل که توسط ساوندگاردن استفاده می شد و قبلاً متعلق به گیتاریست کیم تیل بود.

مک موری به ون گفت: “من کمی آن را دوست دارم.” او داستان فوق‌العاده‌ای دارد و ما فیلم‌های تاریخ شفاهی بسیار خوبی از صحبت کیم درباره ون داریم.

هدف مک‌موری افزایش امکان ارائه آنلاین لب‌ها و ویدیوها است که موزه نیز در مجموعه خود دارد. او در مورد ساده کردن فرآیندها هیجان زده است، که باید به سرعت بخشیدن به تحقیقات در مورد نمایشگاه های آینده کمک کند. سایر بخش‌ها در MoPOP نیز می‌توانند از دسترسی آنلاین به صندوق پستی، برای پست‌های وبلاگ، رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر استفاده کنند.

کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد – مک موری ممکن است مجبور شود 28 سال دیگر بماند. در زمان نوشتن، کلیک کردن بر روی مجموعه‌های گرانج یا هندریکس یا علمی تخیلی همچنان کاربران را به مجموعه کامل می‌برد. برخی از نشانه‌ها باید طی یکی دو هفته آینده مرتب شوند.

“ما هنوز در حال ایجاد تغییرات زیادی هستیم. مک موری گفت: «ما اساساً شروعی نرم داشتیم. “همانطور که چیزهای بیشتری در آنجا به دست می آوریم، توسعه خواهد یافت. ما فقط در حال تلاش برای ارائه آن هستیم، فقط برای اینکه ببینیم مردم چگونه با آن تعامل دارند و چقدر قابل استفاده است.”