• خانه
  • اخبار
  • راه های جلوگیری از هک آیفون با ساده ترین اقدامات ممکن

راه های جلوگیری از هک آیفون با ساده ترین اقدامات ممکن

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
راه های جلوگیری از هک آیفون با ساده ترین اقدامات ممکن

همانطور که می دانید آیفون ها محصولی ایمن و فوق العاده مطمئن هستند. اما این بدان معنا نیست که هک آیفون امکان پذیر نیست. در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه با ساده ترین اقدامات ممکن از هک شدن آیفون جلوگیری کنید. پس تا آخر روستا ترنجی با من باش.

راه های جلوگیری از هک آیفون چیست؟!

به جرات می توان گفت یکی از ابزارهای اصلی روزمره ما گوشی های هوشمندی مانند آیفون هستند که حاوی اطلاعات شخصی زیادی هستند. سیستم عامل های اپل مانند گوگل در سال های اخیر راه طولانی را طی کرده اند تا از ما در برابر هکرها محافظت کنند. اپل حتی با چند برابر کردن به‌روزرسانی‌ها و ویژگی‌های خود، آن را در اولویت قرار داده است.

با این حال، هیچ سیستم عاملی 100٪ ایمن نیست و بدافزار به اشخاص ثالث اجازه می دهد تا گوشی هوشمند شما را با نرم افزارهایی مانند Pegasus آلوده کنند. برای جلوگیری از چنین موقعیت حساسی می توان اقدامات احتیاطی زیادی انجام داد. این اقدامات خطر استفاده از داده های ارزشمند شما را برای اهداف نامناسب محدود می کند. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا آیفون خود را ایمن نگه دارید.

جلوگیری از هک آیفون

1 آیفون خود را ریستارت کنید

راه اندازی مجدد دستگاه راهی برای رفع برخی مشکلات است. حتی اگر نسبت به گذشته کمتر رایج باشد، جیلبریک می تواند برای مصرف کنندگان خطرناک باشد. در واقع می تواند عملکرد iOS را به طرز چشمگیری تغییر دهد. برای یک کاربر مخرب، نصب کی لاگر بر روی گوشی هوشمند کاربر می تواند کمک کننده باشد. یک راه اندازی مجدد ساده می تواند جیلبریک را در آیفون یا آیپد شما غیرفعال کند.

2. سیستم عامل دستگاه خود را به روز کنید

استفاده از محصولات اپل این مزیت را دارد که گوشی های هوشمند شما را برای مدت طولانی به روز می کند. حتی اگر آیفون 13 ندارید، احتمالاً به‌روزرسانی‌های منظم در iOS دریافت خواهید کرد. بهترین راه برای جلوگیری از به خطر افتادن دستگاه شما، نصب آخرین به روز رسانی ها و همچنین به روز رسانی برنامه ها از طریق اپ استور است.

3. کدهای دسترسی را تغییر دهید

یک راه ساده اما بسیار موثر دیگر تغییر کد دسترسی است. این لایه امنیتی نه تنها باید روی دستگاه شما باشد، بلکه می تواند به محافظت از شما کمک کند. برای محافظت بهتر از خود، بهتر است از استفاده از تاریخ تولد یا سایر اطلاعاتی که به راحتی پیدا می شود خودداری کنید. در واقع شبکه های اجتماعی می توانند حاوی اطلاعات شخصی باشند و توسط هکرها و مهاجمان مورد استفاده قرار گیرند.

برای تغییر کد دسترسی، به Settings و سپس Face ID and Code بروید. اکنون می توانید کد خود را وارد کرده و کد را برای تنظیم کد جدید تغییر دهید. همچنین می توانید برای اطلاعات و دستورالعمل ها به وب سایت اپل مراجعه کنید.

4. داده های بیومتریک را بررسی و تأیید کنید

اگر نگران آیفون خود هستید، می توانید داده های بیومتریک ذخیره شده در دستگاه را بررسی کنید. از تنظیمات دستگاه، می توانید بررسی کنید که آیا چهره شما به Face ID اضافه شده است یا اثر انگشت خود را با استفاده از Touch ID. اگر شک دارید، در حذف آنها و افزودن مجدد آنها تردید نکنید.

جلوگیری از هک آیفون

5. قبل از قرض گرفتن آیفون خود مراقب باشید

امانت دادن آیفون خود به افراد دیگر ممکن است اتفاق بیفتد و ایمن نیست. این امکان دسترسی به اطلاعات شخصی و حساس را فراهم می کند که نیازمند محدودیت هایی است. روش های ذکر شده در بالا (کد دسترسی، Face ID یا Touch ID) می توانند به شما در محافظت بهتر از گوشی هوشمند اپل کمک کنند.

6. ویژگی شفافیت ردیابی برنامه را فعال کنید

از iOS 14.5 امکان فعال کردن ویژگی یا شفافیت ATT برای ردیابی برنامه وجود دارد. این ویژگی جنجال های زیادی ایجاد کرده است و به شما اجازه می دهد تصمیم بگیرید که می خواهید فعالیت های خود را با چه کسانی به اشتراک بگذارید. می‌توانید هنگام راه‌اندازی برنامه را بپذیرید یا رد کنید و سپس این مجوزها را از تنظیمات حریم خصوصی آیفون مدیریت کنید. این ویژگی در بسیاری از دستگاه های اپل موجود است. اگرچه همیشه امکان جاسوسی از همه برنامه ها وجود ندارد، این ویژگی می تواند ردیابی تبلیغات را غیرفعال کند.

7. برنامه هایی را که در حال نصب هستید بررسی کنید

اگرچه اپل قوانین نسبتاً سختی را بر اپ استور اعمال می کند، اما مهم است که قبل از نصب برنامه در آیفون خود، آن را بررسی کنید. شما باید مطمئن شوید که ناشر این برنامه قابل اعتماد است و همچنین مجوزهای داده شده به برنامه ها را بررسی کنید. باز هم تنظیمات iOS (Privacy) به شما امکان می دهد لیست مجوزها را مدیریت کنید.

8. قبل از تعویض آیفون خود را به طور کامل تمیز کنید

مطابق با GizChinaاین مرحله اغلب نادیده گرفته می شود، اما زمانی که تصمیم به فروش، انتقال یا جایگزینی آیفون دارید، انجام این کار بسیار مهم است. در واقع، زمانی که تصمیم به ترک تلفن همراه خود دارید، انتقال اطلاعات شخصی غیرعادی نیست. مشاهده پیام‌های متنی، ایمیل‌ها یا داده‌های شخصی افراد دیگر مرتبط با سلامتی یا عکس‌های شما یک موضوع حساس است.

بنابراین، پس از انتقال دستگاه قبلی خود به دستگاه جدید، حتما تمامی محتویات آن را حذف کنید. اپل در سایت شما به روش درست یک انتقال امن ایجاد کنید بعد توضیح می دهد. نظر شما در مورد جلوگیری از هک شدن آیفون چیست؟ آیا تا به حال با مشکلات امنیتی آیفون خود مواجه شده اید؟ کدام یک از روش های زیر برای شما مفیدتر بود؟