• خانه
  • اخبار
  • راه اندازی Entra توسط مایکروسافت تقاضا برای شناسه غیرمتمرکز و مجوزهای ابری را تجدید می کند

راه اندازی Entra توسط مایکروسافت تقاضا برای شناسه غیرمتمرکز و مجوزهای ابری را تجدید می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
راه اندازی Entra توسط مایکروسافت تقاضا برای شناسه غیرمتمرکز و مجوزهای ابری را تجدید می کند

راه اندازی Entra توسط مایکروسافت تقاضا برای شناسه غیرمتمرکز و مجوزهای ابری را تجدید می کند
سیستم Entra Verified ID مایکروسافت چگونه کار می کند. (نمودار مایکروسافت)

مایکروسافت در حال تغییر برند هویت و دسترسی محصولات خود با نام Entra و معرفی یک سیستم غیرمتمرکز برای تأیید هویت آنلاین، احراز هویت و دسترسی کاربر است.

این شرکت سرویس هویت غیرمتمرکز Entra Verified ID خود را در ماه آگوست در دسترس عموم قرار خواهد داد. این یک نسخه تغییر نام تجاری از آنچه قبلاً در معرض دید عموم به عنوان Azure Active Directory Verifiable Credentials در دسترس بود است.

با انتشار Verified ID، مایکروسافت می‌گوید استانداردهای صنعتی را برای هویت آنلاین غیرمتمرکز پیاده‌سازی می‌کند و به عنوان مثال قول می‌دهد فرآیند پیچیده استقرار کارکنان را ساده‌تر کند.

این شرکت شناسه تایید شده را به عنوان جایگزینی برای رویکرد ثبت نام واحد که توسط فیس بوک و دیگران استفاده می شود، قرار می دهد.

«شناسه تأییدشده به‌جای توافق گسترده روی تعداد بی‌شماری از برنامه‌ها و خدمات و انتشار هویت به چندین ارائه‌دهنده، شناسه تأیید شده به افراد و سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا تصمیم بگیرند چه اطلاعاتی را به اشتراک بگذارند، چه زمانی آن‌ها را به اشتراک بگذارند، با چه کسی به اشتراک بگذارند، و در صورت نیاز. «آن را بگیرید. جوی چیک و واسو جاکال، معاونان شرکت مایکروسافت، در بیانیه‌ای که راه‌اندازی Entra را اعلام کردند، گفتند.

مایکروسافت چندین دهه است که روی فناوری‌های هویت دیجیتال و دسترسی به اشکال مختلف کار می‌کند، اما این شرکت چند سال پیش به‌عنوان بنیان‌گذار ID2020 Alliance، این رویکرد غیرمتمرکز را اتخاذ کرد.

این شرکت همچنین یک سرویس جدید CIEM (مدیریت حقوق زیرساخت ابری) به نام Microsoft Entra Permissions Management را راه‌اندازی کرد که بر اساس خرید سال گذشته CloudKnox Security، مدیریت مجوزها در Azure، خدمات وب آمازون و پلتفرم Google Cloud است.

این شرکت گفت که Azure Active Directory مایکروسافت، یک سرویس مدیریت هویت و دسترسی سازمانی که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، نیز تحت چتر Entra فعالیت خواهد کرد.

راه اندازی Entra توسط مایکروسافت تقاضا برای شناسه غیرمتمرکز و مجوزهای ابری را تجدید می کند
چارلی بل، معاون اجرایی مایکروسافت، مسئول امنیت، انطباق، هویت و مدیریت سازمان. (عکس مایکروسافت)

این بخشی از یک تلاش گسترده تر برای بازسازی امنیت، حریم خصوصی و کسب و کار هویت شرکت تحت مدیریت چارلی بل، مدیر عامل سابق خدمات وب آمازون است که سال گذشته به عنوان معاون اجرایی به مایکروسافت پیوست و اتحاد امنیتی جدید را رهبری کرد. سازمان انطباق، هویت و مدیریت. .

براساس گزارش اینسایدر در 18 می، بل اخیراً سازماندهی مجدد واحد و مجموعه ای از “اصول سازمانی” را معرفی کرده است. این اصول شامل اعتقاد او به “ایجاد اصول اولیه مهندسی به عنوان مبنایی است که بر اساس آن می توانیم بلوک های ساختمانی برای محصولات و خدمات مختلف خود و همچنین اکوسیستم خود برای توسعه دهندگان و شرکا ایجاد کنیم.”

الکس سیمونز، معاون مدیریت محصولات و دسترسی شبکه مایکروسافت، به مری جو فولی از ZDNet گفت: با راه اندازی Entra، قیمت ها (هزینه های کاربر ماهانه) برای Azure Active Directory و هویت های خارجی یکسان خواهد بود. شناسه تأیید شده برای اهداف قیمت‌گذاری بخشی از Azure Active Directory خواهد بود و خدمات درجه یک در آینده برنامه‌ریزی شده است.