منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • راه اندازی اولین بنچمارک تراشه M1 Ultra Mac Studio در برابر Intel Xeon W.

راه اندازی اولین بنچمارک تراشه M1 Ultra Mac Studio در برابر Intel Xeon W.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
راه اندازی اولین بنچمارک تراشه M1 Ultra Mac Studio در برابر Intel Xeon W.

اگرچه مدت کوتاهی از معرفی تراشه های جدید اپل با قدرت بالا می گذرد، اما به نظر می رسد اولین بنچمارک تراشه M1 Ultra نصب شده روی مک استودیو منتشر شده است که نتیجه آن عملکرد بهتر و قدرتمندتر M1 Ultra در مقایسه با 28 هسته اینتل است. پردازنده..

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، در این نوع بنچمارک، مک استودیو مجهز به تراشه 20 هسته ای M1 Ultra در تست های تک هسته ای و چند هسته ای امتیاز 1793 و 24055 را به دست آورد. از سوی دیگر، مک پرو مجهز به تراشه 28 هسته ای Xeon W اینتل قرار دارد که در این تست امتیاز 1152 و 19951 را کسب کرده است.

با مقایسه عملکرد این دو تراشه می توان به این نتیجه رسید که تراشه جدید Apple M1 Ultra در تست چند هسته ای ۲۱ درصد و در تست تک هسته ای ۵۶ درصد سریعتر از مدل اینتل بوده است. از سوی دیگر، طراحی استودیو بسیار کوچکتر و کارآمدتر از مک پرو است، اما عملکرد آن قابل مقایسه با مک پرو نیست.

البته مک استودیو هر روز از مک پرو بهتر عمل نمی کند. مک پرو به لطف دو پردازنده گرافیکی Radeon Pro و حافظه 64 گیگابایتی به همراه رم یک و نیم ترابایتی همچنان عملکرد بسیار خوبی دارد.

اپل شب گذشته اعلام کرد که تراشه M1 Ultra 60 درصد سریعتر از مک پرو 28 هسته ای است. حال با توجه به نتایج به دست آمده می توان این گفته را تقریباً صحیح دانست.