• خانه
  • اخبار
  • راد پاور بایکز پس از جمع آوری 304 میلیون دلار در سال گذشته، 100 کارمند، حدود 14 درصد از کارکنان را اخراج کرد.

راد پاور بایکز پس از جمع آوری 304 میلیون دلار در سال گذشته، 100 کارمند، حدود 14 درصد از کارکنان را اخراج کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
راد پاور بایکز پس از جمع آوری 304 میلیون دلار در سال گذشته، 100 کارمند، حدود 14 درصد از کارکنان را اخراج کرد.

راد پاور بایکز پس از جمع آوری 304 میلیون دلار در سال گذشته، 100 کارمند، حدود 14 درصد از کارکنان را اخراج کرد.
مایک رادنبو، مدیرعامل Rad Power Bikes. (تصویر یک فایل brooztechnology)

Rad Power Bikes 100 شغل از 725 نیروی کار خود را به عنوان بخشی از آنچه تجارت دوچرخه الکترونیکی سیاتل به عنوان بازسازی توصیف می کند، اخراج می کند.

این اخراج کارکنانی را تحت تأثیر قرار می دهد که به تقویت بازوی خدمات تلفن همراه شرکت کمک کردند، از جمله آنهایی که در محل و مقر سیاتل بودند. راد از طریق خدمات تلفن همراه به مشتریان خود تعمیرات درب منزل را ارائه داد. اکنون با فروشندگان شخص ثالث همکاری خواهد کرد تا به ارائه پشتیبانی تلفن همراه ادامه دهد.

راد پس از دریافت اطلاعاتی در مورد اخراج در اوایل صبح سه شنبه بیانیه ای را برای brooztechnology ارسال کرد.

سخنگوی شرکت در بیانیه‌ای گفت: «راد پاور بایکز در حال بازسازی است تا توجه بیشتری را به فروشگاه‌ها و فروشگاه‌های آنلاین ما جلب کند و جای پای خود را با فضای خرده‌فروشی بیشتر در سال جاری گسترش دهد.» ما بیشتر تجارت موبایل خود را به عنوان بخشی از استراتژی رشد مداوم خود خواهیم بست. همانطور که فروشگاه‌های آینده را می‌سازیم، به حوزه‌های تحت پوشش کسب‌وکار تلفن همراه خود و فراتر از آن گسترش خواهیم داد. با این تنظیم، ما می‌توانیم به ارائه بهترین دوچرخه‌های الکترونیکی با بهترین قیمت، هم در فروشگاه و هم به صورت آنلاین ادامه دهیم.»

پس از این کاهش، راد در نظر دارد امسال 125 نفر را برای کارکنان در پنج شعبه جدید استخدام کند و به فروشگاه های موجود خود در سیاتل، ونکوور، بریتیش کلمبیا، سن دیگو، برکلی و اوترخت، هلند اضافه کند.

او همچنین یک رئیس و مدیر عامل جدید، فیل مولین، رئیس سابق سونی الکترونیک و دایسون آمریکا را استخدام کرده است. او آخرین مدیرعامل Wrethink بود.

راد همچنان توسط مدیر عامل مایک رادنبو، مدیر سابق توسعه محصول در GolfBoard رهبری می شود. تای کالینز، یکی از بنیانگذاران شرکت، سال گذشته بازنشسته شد.

راد در سال گذشته 304 میلیون دلار به عنوان بخشی از دو تزریق نقدی جداگانه برای تقویت تجارت سرمایه بر خود جمع آوری کرد. طبق گفته PitchBook، در ماه اکتبر 1.65 میلیارد دلار ارزش داشت که آن را به یکی از معدود استارتاپ های تک شاخ در منطقه سیاتل تبدیل کرد.

راد پاور بایکز پس از جمع آوری 304 میلیون دلار در سال گذشته، 100 کارمند، حدود 14 درصد از کارکنان را اخراج کرد.
RadCity 5 Plus. (عکس از راد پاور بایک)

راد در بحبوحه همه گیری همه گیر با تقاضای زیادی روبرو شد زیرا افراد بیشتری دوچرخه های الکترونیکی خریداری کردند. این شرکت همچنین از روندهای مرتبط با آب و هوا حرکت می کند زیرا مردم و شرکت ها به دنبال کاهش ردپای کربن خود هستند.

اما راد مانند بسیاری از شرکت های دیگر با مشکلات زنجیره تامین سروکار دارد. برای کمک به کاهش زمان تحویل، راد سال گذشته 64 کانتینر خرید و با یک شریک تدارکاتی برای اجاره محموله خود در بندر Everett در نزدیکی سیاتل همکاری نزدیک داشت.

راد از به اشتراک گذاشتن ارقام جدید درآمد خودداری کرد. این شرکت اعلام کرد که درآمد آن در سال 2019 از 100 میلیون دلار فراتر رفت.

این استارتاپ بیش از 400000 سوار در سراسر جهان دارد. او علاوه بر تجارت مصرف کننده خود، به مشتریان خرده فروشی مانند زنجیره های ملی پیتزا و شرکت های تحویل غذا می فروشد.

بر اساس تحقیقات بازار متفقین، انتظار می رود بازار جهانی دوچرخه های الکترونیکی تا سال 2030 به 118.6 میلیارد دلار برسد. به گفته گروه NPD، دوچرخه های الکترونیکی اکنون بر اساس درآمد حاصل از فروش، دسته بزرگتری نسبت به دوچرخه های جاده ای هستند.

حداکثر سرعت دوچرخه های راد به 20 مایل در ساعت می رسد و از 1199 دلار تا 1999 دلار برای 9 مدل متغیر است.

سایر رقبا از جمله VanMoof نیز در سال های اخیر برای حمایت از تقاضا سرمایه جذب کرده اند.

سرمایه گذاران این شرکت عبارتند از Fidelity Management & Research Company. کنترپوینت جهانی (مورگان استنلی)؛ پایتخت آتشفشانی؛ Durable Capital Partners LP; صندوق افزایش (استراتژی چند بخشی برای تأثیر جهانی TPG)؛ و وجوه و حساب های توصیه شده توسط T. Rowe Price Associates. Darrell Cavens و Mark Wadon از بنیانگذاران Blue Nile و Zulily نیز در سال 2019 سرمایه گذاری کردند.